Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis "chronometer" - kaput x2
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #31  Wysłany: 2009-12-31, 09:50   

kubama napisał:
Zgadza się i dlatego MM uważamy za wredną podróbę i wykorzystujemy jedynie do wzbudzania w sobie słusznej nienawiści do podróbek (w tym celu je tylko i wyłącznie kupowaliśmy oczywizda), zaś Tao czy Parnisy bez osłonki koronki są już prawie że pełnoprawnymi zegarkami. :wink:




Ty weź się puknij!

Widział kto żeby podludzie robili ZEGARKI? To wszystko wyroby zegarkopodobne, technologicznie zaawansowane podobnie do klepsydry :lol: Wogóle nie warto o tym rozmawiać w kulturalnym towarzystwie!
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #32  Wysłany: 2009-12-31, 09:59   

Alamo, napisałem przecież że "prawie że zegarek", a poza tym to udzielam ci odpowiedzi wymijającej! :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #33  Wysłany: 2009-12-31, 10:02   

kubama napisał:
Alamo, napisałem przecież że "prawie że zegarek", a poza tym to udzielam ci odpowiedzi wymijającej! :)




Lepiej byś skoczył po cygaro ... :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #34  Wysłany: 2009-12-31, 10:55   

Dla gentlemanow tylko Epos i cygarko :P
 
 
Sawim
[Usunięty]

 #35  Wysłany: 2010-01-01, 02:00   

Można gadać tak, i siak, a prawda jest taka, że chodzi po prostu o kontrolę jakości, a raczej jej brak. Takowa kontrola kosztuje, ponadto powoduje generowanie odrzutów, przez co zwiększa się cena jednostkowa zegarków trafiających do sprzedaży - to dość proste. I dlatego też, można mieć, przy odrobinie szczęścia, naprawde fajny zegarek mechaniczny marki Parnis za grosze, albo stresa - kwestia łutu szczęścia. Kupowałem swoje Parnisy po 20-40$, plus koszt niezbędnego, zegarmistrzowskiego "przeglądu zerowego" za 30 zł. Za tą cenę? IMHO, warto zaryzykować :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #36  Wysłany: 2010-01-01, 11:20   

Ale, powtarzam, to dotyczy _określonego_ dostawcy. Pozostałe KILKADZIESIĄT zegarków tak obrandowanych i z tym samym werkiem przychodziły w stanie zdatnym do użytku, lub z naprawdę niewielkimi niedoróbkami.

Natomiast faktem jest też to co mówił Kryspin - w podobnej cenie można kupić Seiko "5", a taniej - Amfibię np., i miec święty spokój :wink: Natomiast żadna "piątka" nie da mi takiej radochy jak Chinominor, czy Felkowi - jego Żelazny Penis ... znaczy Parnis :wink: :wink: :wink: Żaden z tych zegarków nie będzie chodził jak Chronometr Svedosa czy mój...

Dlatego NAPRAWDĘ warto zwracać uwagę na dostawcę, i wybierać go świadomie - choćby cytowany Getat, gdzie nie dość że dostajemy świetny pasek w dowolnej, wybranej przez siebie konfiguracji, to mamy złożóny także wg. naszej konfiguracji zegarek który jest testowany przed wysyłką dość dokładnie - sorki, nie ma na rynku innej opcji w cenie $85...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #37  Wysłany: 2010-01-08, 00:36   

kubama napisał:
loopxaudio - ten sprzedawca? Chyba warto go prewencyjnie unikać, tym bardziej, że strasznie drogi.
Jeśli to ten, to miałem już z nim niemiłe przejścia. Na szczęście cuda wyczyniał zanim mu przelałem pieniądze. Temu panu już dziękujemy! :evil: "0" />
 
 
Krispintapicerek
[Usunięty]

 #38  Wysłany: 2010-01-18, 14:18   

Ten
 
 
Krispintapicerek
[Usunięty]

 #39  Wysłany: 2010-02-17, 09:45   

Którym "dzyndzlem" regulować chód?
Zapieprza tak ze 40s na dobę. Chciałbym "poregulować" , ale jak nie ma oznaczeń to boję się zamiast dzwigienkę regulacyjną - to tę drugą ruszyć. No i czy w standardową stronę jest spowalnianie?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #40  Wysłany: 2010-02-17, 10:04   

Krispintapicerek napisał/a:
Którym "dzyndzlem" regulować chód?
Zapieprza tak ze 40s na dobę. Chciałbym "poregulować" , ale jak nie ma oznaczeń to boję się zamiast dzwigienkę regulacyjną - to tę drugą ruszyć. No i czy w standardową stronę jest spowalnianie?


W tych werkach regulacja chodu nie jest taka prosta. Ja swoich nie ruszałem, ale wiem że Svedos swego jednego "puknął" ;)
 
 
andre
[Usunięty]

 #41  Wysłany: 2010-02-17, 10:25   

To trzeba niezwykle ostrożnie i delikatnie.Zeby dobrze wyregulować potrzeba około tygodnia walki ale opłaca sie bo rezultaty bywają zadziwiające ;-)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #42  Wysłany: 2010-02-17, 10:36   

Na fotce zaznaczyłem punkty + i -, strzałką znaczyłem dźwignię regulatora, (na zielono zaznaczyłem dźwignię której pod żadnym pozorem nie wolno przestawiać). Aby przyspieszyć chód zegarka przesuwamy dźwignię zaznaczoną strzałką w lewo w kierunku znaku +, aby opóźnić dźwignię regulatora przesuwamy w prawo w kierunku znaku -. Wszystkie czynności wykonujemy bardzo delikatnie. Przy 40 sekundowym dobowym opóźnieniu przesunięcie możemy wykonać troszkę większe, około 0,4 mm, potem obserwujemy wskazania i ewentualnie poprawiamy na + lub -

Andre, napisał jak to długo trwa, dodam jeszcze że kolejnej regulacji powinniśmy dokonać dopiero po około dobie od poprzedniej.

_________________
 
 
Krispintapicerek
[Usunięty]

 #43  Wysłany: 2010-02-17, 11:49   

Dzięki - dzyndzel po mocowani włosa juz rozpoznałem - a tym samym i kierunki - ale upewniłeś mnie, że ok. Powalczę.
 
 
Krispintapicerek
[Usunięty]

 #44  Wysłany: 2010-02-17, 12:03   

cholera - mimo taśmy - chrobotnąłem dekiel kluczem typu ruska suwmiarka :evil:
Ale przesunąłem dzyndzel i może bedzie ok.

No - zrobione - zobaczymy jaki efekt.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #45  Wysłany: 2010-02-17, 12:43   

Tym wkętaczkiem precyzyjnym :wink:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum