Poprzedni temat «» Następny temat
Pchać się?
Autor Wiadomość
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #16  Wysłany: 2014-05-06, 21:16   

O Francji w ogóle nie pomyślałem.
Tak, malutka kosteczka, czarniutka, bardzo fajna.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #17  Wysłany: 2014-05-07, 10:44   

Na francuski to chyba powinno być rubis hmmm
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #18  Wysłany: 2014-05-07, 20:52   

buran napisał/a:
Na francuski to chyba powinno być rubis hmmm
Tak jak na niemiecki steine
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #19  Wysłany: 2014-05-08, 04:36   

kaido2 napisał/a:
buran napisał/a:
Na francuski to chyba powinno być rubis hmmm
Tak jak na niemiecki steine

Doskonały żarcik :D :D :D
ps
Może uzasadnisz czemu akurat na rynek francuski?Tam lubią takie przerośnięte sekundniki?
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Ostatnio zmieniony przez buran 2014-05-08, 04:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #20  Wysłany: 2014-05-08, 10:42   

buran napisał/a:
kaido2 napisał/a:
buran napisał/a:
Na francuski to chyba powinno być rubis hmmm
Tak jak na niemiecki steine

Doskonały żarcik :D :D :D


Wyśmienity wprost





Analogicznie do naszych powinno być kamieni . Ile jest takich zegarków, a co przeważa?
buran napisał/a:
ps
Może uzasadnisz czemu akurat na rynek francuski?Tam lubią takie przerośnięte sekundniki?


To pytanie powinieneś raczej skierować do sprzedającego. Francuskich katalogów z epoki nie będe tu przytaczał z uwagi na mój niski level, natomiast mogę wspomnieć chociażby na podstawie tego co oferował jeden z producentów.





Rozszerzając dołożę to:







Jak wiemy doskonale Vacherona głównym rynkiem zbytu była?

Ten wiadomo skąd pochodzi:



A i ten również wiadomo skąd do mnie przyjechał:



Co tu dalej pisać sama marka mówi za siebie.
Na kwestie z za długą wskazówką powinieneś umieć sobie sam odpowiedzieć na bazie własnego doświadczenia.
Dalsze drążenie tematu pozostawiam Tobie na własną rękę ponieważ ta nabyta własnymi siłami najlepiej smakuje. Jako wskazówkę podam iż wystarczy się chociażby rozejrzeć po giełdach skąd co kto przywozi.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2014-05-08, 10:46   

kaido2 napisał/a:


Obrazek



Marcin a cóż to za zegarek hmmm :?:
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #22  Wysłany: 2014-05-08, 10:52   

Chronograf Mulco na wyłączne zamówienie Kriegsmarine, zresztą oznaczenia masz widoczne. Dziś już praktycznie nie spotykany dlatego ośmieliłem się pokazać wykopka.
_________________
Pozdro!!!
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #23  Wysłany: 2014-05-08, 13:52   

Mówisz i masz
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #24  Wysłany: 2014-05-08, 14:41   

buran napisał/a:
Mówisz i masz
Obrazek


Odnoszę wrażenie że kpisz sobie ze mnie czy nawet nas wszystkich tutaj, albo też Twoja wiedza i wyczucie jest na odpowiednim poziomie.... Nieistotne

Moja wypowiedź ukierunkowana jest do danej epoki co jest sprawą oczywistą ponieważ dotyczy to zegarka tego tematu, będąc precyzyjnym z pierwszego postu, tak więc z tego okresu poproszę przykłady. Oczywiście te istnieją jednak nie w takiej liczbie jakiej sprzedawane były, czy nawet składane u nas zegarki. Tak to ja też Ci mogę pokazać tylko że to się w tym przypadku niczego nie będzie się trzymać delikatnie pisząc..
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #25  Wysłany: 2014-05-08, 16:10   

To ciekawe bo ja myślę dokładnie to samo o Tobie i Twoich przykładach z czapy wyjętych.Składak z tarczą bez opisu,a Ty wmawiasz wszystkim że to na rynek francuski,tak jak by tylko tam stosowano rzymskie indeksy.I kto tu z kogo robi wariata?
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Ostatnio zmieniony przez buran 2014-05-08, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #26  Wysłany: 2014-05-08, 22:28   

buran napisał/a:
To ciekawe bo ja myślę dokładnie to samo o Tobie i Twoich przykładach z czapy wyjętych.Składak z tarczą bez opisu,a Ty wmawiasz wszystkim że to na rynek francuski,tak jak by tylko tam stosowano rzymskie indeksy.I kto tu z kogo robi wariata?
No cóż skoro przykład chociażby francuskiego producenta z okresu którego jest tematyczny zegarek do Ciebie nie przemawia to świadczy o Twojej ignorancji spowodowanej najprawdopodobniej brakiem wiedzy. Podobnie sie to tyczy że zacytuje" tarczy z rzymskimi indeksami", a przecież stosowano wiele różnych czcionek specyficznych chociażby dla danej stylistyki. Na jakiej podstawie sądzisz że to składak? Po za długiej wskazówce sekundnika? Proszę Cię. Forum to ustrojstwo gdzie każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i ma też prawo poprawić jeżeli ktoś pisze farmazony . Stwierdzenie że coś komuś wmawiam jest nad wyraz przegięciem. Nie muszę udzielać się w romowach bo mnie to nie nawilża jednak będąc człowiekiem staram się pomóc. Jak zauważyłeś bardzo często wypowiedzi merytoryczne trzymające się tematu popieram fotkami w 90% swoimi, tak więc przestań mnie człowieku obrażać. Nic nie poradzę że zegarmistrzostwo i zegarki vintage do 1945 roku to mój konik. Prawda bywa bolesna jednak ja nic na to nie poradzę.
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2014-05-08, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum