Pchać się?
Odpowiedz do tematu

: Pchać się?
Trochę mnie rusza, jest na razie tanio, ładny, ale chyba składany.



W środku Buren 875 albo jakiś podobny. Ta tarcza, porcelanka, raczej od czapy, nie?

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Tarcza faktycznie wygląda na przyklejoną.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Poguglałem troszkę i nie znalazłem zestawu naręczny zegarek z mechanizmem Burena i porcelanką. Dosyć ten egzemplarz uroczy, ale nie mam ciśnienia na składaki, jakoś.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Łomateczko, aż żal ... osobno wszystko fajne ... koperta, bo takiej nie mam ... mechanizm super, bo taki mam ... taką porcelankę w zegarku to bym chciał ... nawet wskazy fajne, choć "od czapy" ... szkoda tego wszystkiego. :(

:
Jak coś to kończy się około 19 na Alle, stał chyba za 4 dychy, jak patrzę po jebajach, to sam mechanizm może chodzić za więcej.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
No i jak, kupiłeś? Ta tarcza wcale nie musi być od czapy, robiono takie, no i na drugiej focie chyba widzę co najmniej jedną nóżkę od tarczy. Ja bym brał, szczególnie za te pieniądze, zegarek ma mnóstwo uroku.

pozdrawiam
Narfas

:
Odpuściłem, ktoś wziął za te grosze. Mam parę innych rzeczy na oku ;) .

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
hrabia napisał/a:
Poguglałem troszkę i nie znalazłem zestawu naręczny zegarek z mechanizmem Burena i porcelanką. Dosyć ten egzemplarz uroczy, ale nie mam ciśnienia na składaki, jakoś.


Wiem że wszystkie murzyny sa takie same jednak chodzi mi po głowie jedno zasadnicze pytanie a mianowicie, gdzie niby jest ten mechanizm Burena?



Wykonanie tego mechanizmu, oraz stylistyka całości zegarka świadczy na jaki rynek został on wyprodukowany. Same wskazówki jak i indeksy na porcelanie dużo podpowiadają.

Pozdro!!!
:
Na werku pisze buren.

Ostatnio zmieniony przez buran 2014-05-05, 15:12, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
kaido2 napisał/a:
gdzie niby jest ten mechanizm Burena?


Buren 370


Jakby nie patrzeć, to jest podpisany.


A czy to klon? ... zawsze jest powód aby się przyczepić.

Edit; O buran mnie ubiegł. :)

Ostatnio zmieniony przez Woj_Woj 2014-05-05, 15:18, w całości zmieniany 1 raz
:
kaido2 napisał/a:
hrabia napisał/a:
Poguglałem troszkę i nie znalazłem zestawu naręczny zegarek z mechanizmem Burena i porcelanką. Dosyć ten egzemplarz uroczy, ale nie mam ciśnienia na składaki, jakoś.


Wiem że wszystkie murzyny sa takie same jednak chodzi mi po głowie jedno zasadnicze pytanie a mianowicie, gdzie niby jest ten mechanizm Burena?

Obrazek

Wykonanie tego mechanizmu, oraz stylistyka całości zegarka świadczy na jaki rynek został on wyprodukowany. Same wskazówki jak i indeksy na porcelanie dużo podpowiadają.

Z werkiem Burena, to tak jak Koledzy powyżej, po napisie, po napisie. Rozumiem, że nie jest to konstrukcja Burena?

Co do rynku, to ja jestem cienki Bolek, nie wiem gdzie takie mogli rzucać. Anglia?

Ostatnio zmieniony przez hrabia 2014-05-05, 15:34, w całości zmieniany 1 raz
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
hrabia napisał/a:
Anglia?

Też tak sądzę.

pozdrawiam
Narfas

:
A, dodam w temacie "pchania się", że dziś na Allegro przeleciały 3 fajne zegarki za stosunkowo nieduże pieniądze. Za 3,5 stówy naręczna Omega z porcelanową tarczą z początków ubiegłego wieku, jak sądzę. Na chodzie i to ponoć niezłym, więc nie trzaśnięta. Sprzedawca odpisał mi na maila o stan na tyle późno, że przegapiłem koniec aukcji. Zenith Museum na manualu poszedł za 4 stówy i wiekowa kostka Glycine w świetnym stanie, za 180 zeta. A ja poluję dalej... I ustawiam mailowe przypomnienia o kończących się aukcjach.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Wiele umownie tu nazywając "konstrukcji" tego typu to albo ebosze markowane, albo te same mechanizmy szablonowe klepane na licencjach. AS 340 który to widoczny jest w tym zegarku w wykonaniucw całości na rynek francuski występował w wielu wariantach wykonania podobnie jak fhf10, ,29, 30, 70, 18,5, 2, 2144, AS19h6, 107, 3xx, 5xx, 9xx, 1130... itd, itd.

Pozdro!!!
:
Nooo... ten rynek francuski mnie zaskoczył. Takie mocno konserwatywne wzornictwo kojarzyłem dotychczas raczej z rynkiem brytyjskim.

hrabia, tę Glicynę miałem chyba w obserwowanych, o ile to była taka mała czarna kosteczka, niewiele szersza od paska 18mm. Odpuściłem, bo jak będę się rzucał na wszystkie okazje to w końcu zbankrutuję. :D

pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2014-05-06, 23:51, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.