Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Santino
2013-07-19, 00:49
303
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #256  Wysłany: 2012-07-23, 08:46   

Panowie tarcze wykonuje firma która profesjonalnie zajmuje się tym od lat, mają swoją technologię.
_________________
 
 
CDrinker
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 145
Skąd: Poznań
 #257  Wysłany: 2012-07-25, 11:00   

Rezerwa chodu w testowym egzemplarzu - 52h 20 min. Chyba nieźle, co ?
_________________
„Kto raz zejdzie z dobrej drogi, już nigdy nie zechce na nią powrócić”
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #258  Wysłany: 2012-07-25, 11:03   

To tez niezgodne ze specyfikacją - miało być 50h :P ;-)
_________________
 
 
winter 
Ryżowy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
 #259  Wysłany: 2012-07-25, 11:23   

No to trzeba będzie ciąć sprężynę :lol:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #260  Wysłany: 2012-07-25, 11:30   

Ona jest cięta, na pełnej długości byłoby ok. 60h.
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #261  Wysłany: 2012-07-25, 12:24   

Kilka słów na temat statusu projektu 303.

Wskazówki

Pierwsza sprawa dotyczy wskazówek a precyzując ich kształtu.
Jeśli chodzi o wskazówki godzinową i minutową to poniżej prezentuję kształt wskazówek wynikający z projektu, render wskazówki godzinowej wykona na podstawie tegoż projektu i zdjęcia obu tych wskazówek gdzie widać wyraźnie ich grzbiety tworzące linię prostą.
Myślę że to rozwieje wszelkie w tej kwestii niedomówienia.

Jedyna niezgodność co do kształtów dotyczy wskazówki sekundowej i o tej zmianie prowadzący projekt był informowany.

W tej chwili podwykonawca który wykonuje dla nas wskazówki otrzymał od nas dyspozycję o zmianie wybarwienia na jaśniejsze realizowane w temperaturze 310 stopni i bezwzględny zakaz pokrywania wskazówek lakierem. Powinno to uwypuklić efekt przestrzenny na wskazówkach, lakierowanie nieco ten efekt spłaszczyło.

Rozmawiamy także o wydłużeniu wskazówki sekundowej tak żeby stykała się z górnym ringiem podziałki sekundowo/minutowej, liczymy że uda się to bezproblemowo załatwić, czekamy na stanowisko podwykonawcy.

Fotki wskazówek proponuję powiększyć klikając na obrazki








Tarcza

Tarcza zostanie wykonana zgodnie z wybarwieniem podanym przez koordynatora projektu, informacji jakich udzielił kolega Narfas , jasno wynika że uzus kanie odpowiedniej barwy może być opatrzone pewnym błędem, kolor jaki uzyskaliśmy na tarczach próbnych świadczy o tym że tolerancja możne być spora, producent tarcza zapewnia nas że kolor został wykony zgodnie z wybarwieniem jakie dostarczyliśmy w karcie katalogowej, czyli taki jaki podał nam zamawiający.
W świetle dziennym ten kolor dominuje biały złamany szarością, w świetle żarówki jest to delikatny beżowy.
Dlatego duża prośba do osób koordynujących projekt o bardzo przemyślany dobór koloru.
Zwróciliśmy także podwykonawcy tarcz na "pomarszczony" druk indeksów, w wersji seryjnej nie będzie takiego efektu.

Grawer i dekiel

Wielkość graweru zostanie zmniejszona do wymaganej, poprawione zostanie piórko na czapce żeby się nie zlewało z kosą, poprawiona zostanie czcionka numerów limitacji na zgodną z projektem.

Sam grawer jest zrobiony na głębokość 0,3 mm i jest wystarczająco głęboki, z naszej strony sugerujemy pozostawienie dekla szczotkowanego tak zwanym cyrklem, poniewaź stal 316L set stosunkowo miękka i dekiel bezie się bardzo łatwo i szybko rysował, szczotkowanie powierzchni w pewien sposób maskuje powstające rysy. W tej chwili powierzchnia dekla jest na płaszczyźnie szczotkowana a jego wyoblone boki są polerowane i bardzo ładnie komponuje się to z kopertą.

Koronkazgodnie ze specyfikacja zamówienia koronka będzie miała wypukły celownik, i wymiary zgodne z poprawioną specyfikacją, z nasz strony przypominam że od samego początku zalecaliśmy 7 mm średnicę koronki.


Dla przypomnienia także informacja że próbne egzemplarze nie są wersjami ostatecznymi mają za zadanie pokazać w rzeczywistości czy wszystkie elementy ze sobą prawidłowo współgrają i czy nie trzeba wprowadzić jakichś kosmetycznych zmian, z naciskiem na kosmetyczne, ponieważ głębsze zamiany świadczyły by o błędach popełnionych we wstępnej fazie projektowania. A w tym projekcie Takowe nie występują.

Oczywiście jeśli koledzy sobie życzą możemy wykonać kolejne egzemplarze próbne, niestety będzie się to wiązało z przesunięciem terminów realizacji projektu i zwiększonymi kosztami w przeliczeniu na egzemplarz zegarka, ponieważ tych kosztów nie uwzględniała wycena projektu. Z naszego punktu widzenia nie jest to konieczne.

Ne ten moment czekamy na podjecie jednoznacznych decyzji co do ewentualnych zmian.

Bardzo proszę żeby któryś z kolegów majacych konto na KMZiZ opublikował ten tekst w temacie 303.

EDYTA

Podmieniłem fotki na pełnowymiarowe ( był problem z jakością po przeskalowaniu) i poprawiłem literówki.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2012-07-25, 12:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #262  Wysłany: 2012-07-25, 12:38   

Poszło na kizi
_________________
_
work in progress
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #263  Wysłany: 2012-07-25, 12:54   

Damian napisał/a:
Poszło na kizi


Masz PW :wink:
_________________
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #264  Wysłany: 2012-07-25, 18:03   

MacAron napisał/a:

Bo ona jest z gotowych wzięta, może to ta sama wskazowka. Gerlach sam przyznał, że nie robili do tego matrycy, więc troche nie rozumiem krzyku o to, że nie ma na to pieniędzy by poprawić. Przyoszczędzili na niej,to jest proste. jak wskazowka :)



MacAron napisał/a:

Wiesz co, Bodzian. Niedoróbki to jedna sprawa. Dla mnie smaczku dodaje to, że wcześniej były śmichy-chichy z pilota robionego przez MC i z „śliś kłalit”. G. Gerlach miał pokazać, że można robić zegarki, że mucha nie siada za mniejsze pieniądze.



Nieeee no, brawo CDrinker :shock: :twisted: !
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
Ostatnio zmieniony przez chomior 2012-07-25, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #265  Wysłany: 2012-07-25, 19:38   

witojcie.
Dziś miałem okazję poznać kolegę-koordynatora i przymierzyć oraz obejrzeć tą ''próbną wersję" 303ki.



Zegarek generalnie świetny: ładnie zrobiony, dobrze spasowany.

nie mniej jest też małe ale.....i mówię to pomimo że wiem, że nie ja go projektowałem, nie zapisałem się w kolejkę - więc nic mi do tego) :

1) koperta - super

2) wskazówki - w oglądanym przeze mnie egzemplarzu nie było widać tego efektu zgięcia wskazówki wzdłuż osi - o ile można się dopatrzeć 'czegoś' na minutowej to na godzinowej już nie ( lakier chyba pokrył? )
- kształt bardzo fajny, może rzeczywiście sekundową zrobić o ten milimetr dłuższą?

3) koronka - imho za mała i zbyt krótka ....inna rzecz, że ja bym widział na jaj miejsce cebulę ew. diament :wink:

4) moim zdaniem - absolutnie najlepszy element to tarcza - wywaliła mnie z kapci - gołym okiem nie widziałem niedoróbek na indeksach - a obejrzałem pod każdym kątem od 0-360 :lol:
Kolor tarczy - dla mnie - REWELACYJNY....... wyglada jak porcelana :shock:

....ogólnie wygląda zegar zacnie.......co najmniej jak :mrgreen: pół miliona $

Reasumując - świetna robota Panowie.

NIESTETY - chłopaki z kizi od projektu chcą inny odcień tarczy - ich kasa, ich pomysł.
Choć nie wiem czy ten kolor nie zepsuje odbioru zegarka jako całości?
Poprawcie im to co sobie życzą, i wszyscy będą zadowoleni :)
 
 
wahin 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #266  Wysłany: 2012-07-25, 22:19   

Temat zamykam i za chwilę podzielę.
Zainteresowani mogą szukać resztek w śmietniku
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #267  Wysłany: 2012-07-25, 22:22   

Słoniu napisał/a:
Sorki, musiałem sobie ulżyć - wasze zdrowie! :grin:


Ależ ja się z tobą w całej rozciągłości zgadzam :-)
Dlatego powiedzialem, że jeśli ktos nie jest ukontentowany z tego co zostało zaprezentowane, uprasza sie go o wysłanie maila z numerem konta do koordynujacego wpłaty Michała, i dostanie zwrot przedpłaty w ciągu 24h. Ja nie widzę problemu.
My możemy uwzględnić wiele uwag, i wiele poprawić - w tym także to co od początku mowiliśmy że miało być inne. Ba! Jako że to jest model realizowany "demokratycznie", możemy nawet uwzględnić postulaty które uważamy za całkowicie chybione - np. polerowane dekle. Marysie sobie same urządzają, ja sobie przełożę dekiel szczotkowany żeby nie było wstydu.
Ale KONIEC z bzdurami które CDrinker odstawia.
Jeśli nie potrafi sam sobie zwizualizować efektów swojego "projektowania", i przedstawia "projekty" w stylu tarczy większej od dekla, jeśli nie jest w stanie przyznać że kolor dobrał niezbyt fortunnie - bo zbyt mało zdecydowany, przez co daje różne efekty w różnych warunkach, a teraz trwa naukowa dysputa nt. kolorów rózniących sie o pici kłak, i zasadniczo nie do odróznienia przez właściciela w normalnych warunkach obserwacji - to z cała stanowczością mówię DOŚĆ.
To moja ostatnia wypowiedź, masz Piotrek podane nasze wymagania, wiesz co masz robić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum