Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Santino
2013-07-19, 00:49
303
Autor Wiadomość
Violence 
Ryżowy
Przemo

Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 335
Skąd: 3city
 #1  Wysłany: 2012-07-14, 10:56   303

Wiem, że o 303 trochę jest w wątku o Batorym, ale moim zdaniem projekt / zegarek zasługuje na własny wątek (mimo, że jest realizowany przez inne forum). Niedługo zostanie złożony proof, a wczoraj wklejono pierwsze foty podzespołów - fotki poniżej.

Na forum, którego nie ma, zaczyna się dyskusja o wskazówkach i ich barwieniu termicznym. Ja się na tym nie znam, trochę tylko czytałem tu i tam i generalnie te plamy chyba mnie niepokoją. Trochę zgadzam się z wypowiedzią ojca dyrektora gmt:

Cytat:
Prawidłowo zabarwione termicznie wskazówki nie wyglądają tak ja na tym zdjęciu. Jednolita barwa na zdjęciu nie wymaga żadnego photoshopa. W zależności od padania światła wskazówki są albo całe niebieskie ciemniejsze, albo ciemniejsze na środku i jaśniejsze na krawędziach (lub odwrotnie), na pewno nie mają plam jak te ze zdjęcia.


Jak wy uważacie? Pytam tu, nie na kizi, bo coś czuję, że tam zaraz znajdzie się jakiś krzykacz.. i tyle będzie z sensownej dyskusji.

Zdjęcia:













 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2012-07-14, 11:15   



Myślę, że teraz świat nigdy już nie będzie taki sam dla tych, którzy ujrzeli prawdziwe oblicze MONSTRUM.
Tak samo jak tych co ujrzeli prawdziwe oblicze wskazówek.
_________________
 
 
Monter 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
... Poyekhali


Wiek: 85
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3469
Skąd: Gdynia-Puck okolice
 #3  Wysłany: 2012-07-14, 11:26   

Wskazówki zapewne bedą do poprawki, wszak to proof
_________________
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #4  Wysłany: 2012-07-14, 11:40   

Kolor też mógłby być jaśniejszy, a wskazówki wygięte :mrgreen:

btw. Ta mucha fajnie by na deklu wyglądała :D
_________________
_
work in progress
Ostatnio zmieniony przez Damian 2012-07-14, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #5  Wysłany: 2012-07-14, 11:49   

Na wskazówkach nie ma co poprawiać. One takie są, i takie będą. Poprosiliśmy wykonawcę żeby wyraźniej zrobił szlif diamentowy, to wszystko.





Zdjęcia też nie retuszowane, przepraszam.

Ale z wielką przyjemności obejrzę takie samo makro wszelkiej maści kłalit którymi tam Filip u Władka handluje, porównamy :-)
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2012-07-14, 11:51   

Jestem pełen podziwu dla wszystkich ekspertów którzy swoje baaardzo krytyczne oceny formułują na podstawie fotek o rozdzielczości 640x480, ja tak nie potrafię.

A druga sprawa to fakt że oceny dokonują nie na podstawie specyfikacji zamówienia a na podstawie swojego widzimisię.

Kolejna sprawa, to wszak nie jest produkt końcowy a tylko egzemplarz próbne, które maja za zadanie pokazać czy poszczególne elementy mają prawidłowe proporcje, czy są zgodne z rysunkami i czy elementy wykończenia spełniają oczekiwania, czy ewentualnie czegoś nie zmienić. Ktoś tam nawet napisał że w tym wykonaniu grawer jest o wiele lepszy, tyle tylko że to ten sam grawer co na poprzednich fotkach tylko lepiej pokazany.

Już wyłapaliśmy kilka różnic w stosunku do tego co było w projektach i te różnice zostaną zmienione, chodzi między innymi o drobne poprawki w grawerowaniu, także koronka naszym zdaniem powinna być nieco większa tak jak to pierwotnie proponowaliśmy, ale było kilku mądrzejszych projektantów z doświadczeniem w projektowaniu zegarków.

Tak że Panowie proponuję nieco wyhamować swoje zapędy racjonalizatorskie, poczekać na moment kiedy zegarki próbne będą zmontowane i dopiero wtedy rozpocząć dyskusję. Jeden egzemplarz gotowego prototypu dostarczymy do Piotrka , aby to on jako autor i pomysłodawca mógł ocenić czy projekt spełnia jego oczekiwania.
_________________
 
 
Violence 
Ryżowy
Przemo

Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 335
Skąd: 3city
 #7  Wysłany: 2012-07-14, 11:53   

ALAMO napisał/a:

Tak samo jak tych co ujrzeli prawdziwe oblicze wskazówek.


Czyli to standard, że wskazówki barwione termicznie mają tego typu przebarwienia? Czy raczej miewają..w zależności jak wyjdzie barwienie? Bo jeśli to drugie to zakładam (co oczywiście nie musi być prawdą ;) ), że w droższych zegarkach jeśli tego typu przebarwienia nie występują to znaczy, że wskazówka jest wybrana spośród n zrobionych i n-1 ma przebarwienia i idzie "do kosza"?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2012-07-14, 11:56   

Violence, w większości zegarków wskazówki o których się mówi że są barwione termicznie , jest to pewnego rodzaju nadużycie i gro z nich jest barwiona przez proces obróbki chemicznej dający jednorodną powierzchnię wybarwienia. We wskazówkach czy innych elementach barwionych w procesie termicznym mogą się zdarzyć miejscowe przebarwienia na które ma także wpływ struktura metalu jak i sam proces.
_________________
 
 
Violence 
Ryżowy
Przemo

Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 335
Skąd: 3city
 #9  Wysłany: 2012-07-14, 12:00   

btw. Svedos, ja się próbuję czegoś dowiedzieć tylko..nie mam zegarka z barwionymi wskazówkami dlatego pytam ludzi którzy się lepiej znają... nie oceniam kompletnie. Mam Sokoła i Dzika i jestem zadowolony, zakładam że z 303 też będę ;)

A lepiej zapytać (Tak jak pisałem) tu niż tam. Dzięki za odpowiedź.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2012-07-14, 12:01   

Violence, ale ja Ci niczego nie zarzucam, i w miarę możliwości sensownie odpowiadam na każde pytanie
_________________
 
 
Violence 
Ryżowy
Przemo

Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 335
Skąd: 3city
 #11  Wysłany: 2012-07-14, 12:02   

Svedos, swoją drogą co do wielkości koronki mieliście chyba rację ;)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2012-07-14, 12:07   

Koronka w pierwotnej zaproponowanej przez nas wersji miała o 1 mm większą średnicę, ale kilko osobom na kizi to strasznie przeszkadzało i przeforsowali zmianę średnicy.

A teraz anegdota związana z czerwonym celownikiem na koronce, w rysunkach wykonawczych jakie poszły do producenta zaznaczyłem dla podkreślenia ważności tej sprawy celownik czerwonym kolorem opisując to dodatkowo że ma być wypukłą częścią koronki, ktoś to zrozumiał zbyt dosłownie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #13  Wysłany: 2012-07-14, 12:10   

Violence napisał/a:
Czyli to standard, że wskazówki barwione termicznie mają tego typu przebarwienia? Czy raczej miewają..w zależności jak wyjdzie barwienie? Bo jeśli to drugie to zakładam (co oczywiście nie musi być prawdą ;) ), że w droższych zegarkach jeśli tego typu przebarwienia nie występują to znaczy, że wskazówka jest wybrana spośród n zrobionych i n-1 ma przebarwienia i idzie "do kosza"?


I tak to dokładnie wygląda. Im większy jest element,tym ciężej jest go zabarwić. Najlepiej wychodzi to na cienkich wskazówkach, takich jak np. ma Antea - tutaj wskazówka jest w zasadzi jednolitej grubości i jednolicie się nagrzewa. W 303 mamy łopatę na godzinówce, z dużym sercem na końcu i cienką igłą. Minutowa ma ksztat klingi, i do tego obie są pogrubione w centralnej części. Jeśli na kizi znajdują się wybitnej klasy eksperci którzy wiedzą, jak rownomiernie zabarwić taką wskazówkę wykonaną z mosiądzu - to serdecznie zapraszam ich do współpracy, zawsze chętnie powitamy wariatów jak my.
Tutaj macie przykład śrubek barwionych przez nas, tzn.przez kaido :

Materiałem jest stal, i widać wyranie że krawędzie mają iny odcień. Może to przebarwienie wynikające z róznicy temperatury podczas barwienia pomiędzy środkiem śrubki gdzie jest radiator w postaci cześci gwintowanej ... a może to minimalna róznica kąta padanie światła przy fotce .. kto to wie ? Ja nie.
Plus to co mówił Sylwek. iele zegarków sprzedawanych jako "barwione termicznie" jest platerowanych, albo oksydowanych. Platerowanie jest droższe, ale daje przewidywalny efekt. Oksydowanie jest dużo tańsze, więc mona sobie pozwolić na większe straty w odpadach na tym samym budżecie.
_________________
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #14  Wysłany: 2012-07-14, 12:11   

+ za poprawę tego szlifu na wskazówkach, a czy kolor będzie jaśniejszy czy zostanie ten?
_________________
_
work in progress
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #15  Wysłany: 2012-07-14, 12:16   

Troszkę o barwieniu jest tu (warto przetłumaczyć i poczytać):
http://www.horlogerie-sui...guilles+bleuies

Tak jak napisane powyżej ważny jest przebieg procesu barwienia, temperatura i czas.
Jak przesadzisz z czasem w piecyku/na palniku to wyjmiesz znowu "szare" wskazówki.

PS.
A co do wskazówek z linku, to makro tej godzinowej wygląda nieźle en face.
Natomiast na zdjęciu poniżej, gdzie jest zamontowana w zegarku na bocznej krawędzi też widać jakieś niedoróbki.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum