Poprzedni temat «» Następny temat
Szafhałzen
Autor Wiadomość
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #16  Wysłany: 2011-04-09, 14:24   

Rudolf napisał/a:
Janek napisał/a:
A moze to jest ten 8-dniowiec ktorego nikt nie widzial?
raczej nie , a ten werk i jego dwa bębny to pewno fake .

Wyraznie widac dwie sprezyny.Niezla zagadka (-;
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #17  Wysłany: 2011-04-09, 14:29   

Pytanie, czy obie sprężyny pracują, czy przypadkiem druga "na sztukę" jest wsadzona...
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #18  Wysłany: 2011-04-09, 14:32   

Gadam wlasnie z Pania od podrob na live chacie i mowi,ze to mechanizm produkcji Dixmonta Guangzhou,probuje wyciagnac wiecej informacji,ale kiepsko u niej z angielskim.
Na zdjeciu z alle sprezyna jest bardziej zwinieta niz na zdjeciu ze strony z podrobami.W sumie to nie byloby sensu wkladac dla picu,jak zmiescili to w werk to pewnie dziala.
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-04-09, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #19  Wysłany: 2011-04-09, 14:51   

może 2 sprężyny wsadzili a power reserve dalej taki sam ;) i bajer dla oka
_________________

 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #20  Wysłany: 2011-04-09, 16:40   

Dwie sprezyny poprawiaja tez dokladnosc przy roznych stopniach naciagu mechanizmu,wiec tak czy siak warto by zbadac. (-;
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #21  Wysłany: 2011-04-09, 22:32   

2 sprężyny nie poprawiają dokładności chodu - po prostu sobie są. Dokładność chodu względem stopnia naciągnięcia sprężyny reguluje inne urządzenie, (z tego co pamiętam nazywa się "ślimak"). Na kizi kiedyś była dyskusja o kilku sprężynach w zegarku i amroziuk (jest zegarmistrzem) takie coś napisał.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #22  Wysłany: 2011-04-10, 00:44   

Karol Kłósek napisał/a:
2 sprężyny nie poprawiają dokładności chodu - po prostu sobie są. Dokładność chodu względem stopnia naciągnięcia sprężyny reguluje inne urządzenie, (z tego co pamiętam nazywa się "ślimak"). Na kizi kiedyś była dyskusja o kilku sprężynach w zegarku i amroziuk (jest zegarmistrzem) takie coś napisał.

Smoku,nie sadze,zeby w sporych projektach inzynieryjnych jakimi sa mechanizmy zegarkowe cos bylo "ot tak po prostu".Jakas funkcje to musi miec (-;
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #23  Wysłany: 2011-04-10, 02:33   

Trochę to źle ująłem, dwie (i więcej sprężyn) wydłużają rezerwę chodu i tyle. Nie wpływają na dokładność chodu, jedynie na długość.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #24  Wysłany: 2011-04-10, 02:41   

Karol Kłósek napisał/a:
Trochę to źle ująłem, dwie (i więcej sprężyn) wydłużają rezerwę chodu i tyle. Nie wpływają na dokładność chodu, jedynie na długość.

A widzisz,czlowiek uczy sie cale zycie (-;
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #25  Wysłany: 2011-04-10, 08:19   

Janek napisał/a:
...
Na zdjeciu z alle sprezyna jest bardziej zwinieta niz na zdjeciu ze strony z podrobami.W sumie to nie byloby sensu wkladac dla picu,jak zmiescili to w werk to pewnie dziala.


Jeśli wsadzili dwa bębny naciągu, to sprężyny powinny chyba być o identycznych parametrach ?
Chodzi mi o to, że powinny tak samo się naciągnąć i w tym samym tempie zwalniać, a na tych fotkach na pierwszy rzut oka widać, że tak nie jest.
To tylko taka drobna uwaga natury estetycznej :wink:
Być może nie ma to wpływu na pracę mechanizmu.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #26  Wysłany: 2011-04-10, 11:50   

Po co w mechanizmach dwie spreżyny to temat ciagnących się w nieskończoność dyskusji :) . jedni mówią, że dla dokładnosci, inni, ze dla rezerwy chodu, a IMHO nie wpływa to ani na jedno, ani na drugie, bo można spokojnei uzyskać identyczne parametry jedną sprezyną. Zastosowanie 2 sprezyn ma jednak pewną zalete - czasami łatwiej upchnać w mechanizmie 2 mniejsze bębny zamiast 1 większego - tak jest w Sławie czy w pierwszych ośmiodniowych mechanizmach amerykanskich. Tylko że koszt produkcji jest sporo wyższy przy braku oczywistych korzyści - stąd rozwiązanie się nie przyjęło. Być moze bardziej skomplikowane dwusprezynowe układy jak w Longinesie mają jakiś tam wpływ na dokładosć - tego nie wiem. Pewne jest, ze zastosowanie dwóch sprezyn może być pomocne w redukcji grubości mechanizmu - to bez watpienia.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-04-10, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #27  Wysłany: 2011-04-10, 17:45   

Paweł, to zależy od jakiej strony patrzymy :wink: Są mechanizmy np. z trzema sprężynami, w których długą rezerwę chodu uzyskuje się dzięki tym trzem sprężynom - bo właśnie jedna sprężyna, która pozwoliłaby utrzymać taką rezerwę chodu nijak się nie zmieści.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #28  Wysłany: 2011-04-10, 18:43   

pmwas napisał/a:
Po co w mechanizmach dwie spreżyny to temat ciagnących się w nieskończoność dyskusji :) . jedni mówią, że dla dokładnosci, inni, ze dla rezerwy chodu, a IMHO nie wpływa to ani na jedno, ani na drugie, bo można spokojnei uzyskać identyczne parametry jedną sprezyną. Zastosowanie 2 sprezyn ma jednak pewną zalete - czasami łatwiej upchnać w mechanizmie 2 mniejsze bębny zamiast 1 większego - tak jest w Sławie czy w pierwszych ośmiodniowych mechanizmach amerykanskich. Tylko że koszt produkcji jest sporo wyższy przy braku oczywistych korzyści - stąd rozwiązanie się nie przyjęło. Być moze bardziej skomplikowane dwusprezynowe układy jak w Longinesie mają jakiś tam wpływ na dokładosć - tego nie wiem. Pewne jest, ze zastosowanie dwóch sprezyn może być pomocne w redukcji grubości mechanizmu - to bez watpienia.


W moim Longinesie od Lemanii :grin: :

http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=3690

dwie sprezyny sa w celu zmniejszenia grubosci zegarka - bo rezerwy chodu to on specjalnie dlugiej nie ma -40 godzin wg Ranffta.
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #29  Wysłany: 2011-04-10, 22:34   

Dwa bębny w Favre Leubie "Twinpower" mają za zadanie tylko poprawę równomierności chodu. Jedna ze sprężyn jest bardzo twarda i krótka, zegarek pracowałby na niej kilkanaście minut, druga jest "normalna". Nie jestem zegarmistrzem, ani taki mądry - wyczytałem to na necie. Faktem jest, że moja FL nie ma wcale dużej rezerwy chodu, a dokładna na ile mogłem sprawdzić - jest.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
qbapiasek 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1142
Skąd: Azjatycka Warszawa
 #30  Wysłany: 2011-04-10, 22:40   

Hmm, miałem kiedyś szkieletora od Tao al'a B&R i niby miał dwie sprężyny, i dłuższą rezerwę chodu ale ja się nie znam ;) chyba chińczyk no nie?? tylko że automat

http://store.taowatch.us/TAO-060SD.aspx
piszą że ma 80 godzinną rezerwę chodu, ale czy tak było to nawet nie pamiętam, miał sporo dłuższą ale czy aż 80 godzin to nie mogę sobie przypomnieć.
Ostatnio zmieniony przez qbapiasek 2011-04-10, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum