Szafhałzen
Odpowiedz do tematu

:
Rudolf napisał/a:
Janek napisał/a:
A moze to jest ten 8-dniowiec ktorego nikt nie widzial?
raczej nie , a ten werk i jego dwa bębny to pewno fake .

Wyraznie widac dwie sprezyny.Niezla zagadka (-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Pytanie, czy obie sprężyny pracują, czy przypadkiem druga "na sztukę" jest wsadzona...

:
Gadam wlasnie z Pania od podrob na live chacie i mowi,ze to mechanizm produkcji Dixmonta Guangzhou,probuje wyciagnac wiecej informacji,ale kiepsko u niej z angielskim.
Na zdjeciu z alle sprezyna jest bardziej zwinieta niz na zdjeciu ze strony z podrobami.W sumie to nie byloby sensu wkladac dla picu,jak zmiescili to w werk to pewnie dziala.

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-04-09, 14:41, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
może 2 sprężyny wsadzili a power reserve dalej taki sam ;) i bajer dla oka

:
Dwie sprezyny poprawiaja tez dokladnosc przy roznych stopniach naciagu mechanizmu,wiec tak czy siak warto by zbadac. (-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
2 sprężyny nie poprawiają dokładności chodu - po prostu sobie są. Dokładność chodu względem stopnia naciągnięcia sprężyny reguluje inne urządzenie, (z tego co pamiętam nazywa się "ślimak"). Na kizi kiedyś była dyskusja o kilku sprężynach w zegarku i amroziuk (jest zegarmistrzem) takie coś napisał.

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Karol Kłósek napisał/a:
2 sprężyny nie poprawiają dokładności chodu - po prostu sobie są. Dokładność chodu względem stopnia naciągnięcia sprężyny reguluje inne urządzenie, (z tego co pamiętam nazywa się "ślimak"). Na kizi kiedyś była dyskusja o kilku sprężynach w zegarku i amroziuk (jest zegarmistrzem) takie coś napisał.

Smoku,nie sadze,zeby w sporych projektach inzynieryjnych jakimi sa mechanizmy zegarkowe cos bylo "ot tak po prostu".Jakas funkcje to musi miec (-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Trochę to źle ująłem, dwie (i więcej sprężyn) wydłużają rezerwę chodu i tyle. Nie wpływają na dokładność chodu, jedynie na długość.

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Karol Kłósek napisał/a:
Trochę to źle ująłem, dwie (i więcej sprężyn) wydłużają rezerwę chodu i tyle. Nie wpływają na dokładność chodu, jedynie na długość.

A widzisz,czlowiek uczy sie cale zycie (-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Janek napisał/a:
...
Na zdjeciu z alle sprezyna jest bardziej zwinieta niz na zdjeciu ze strony z podrobami.W sumie to nie byloby sensu wkladac dla picu,jak zmiescili to w werk to pewnie dziala.


Jeśli wsadzili dwa bębny naciągu, to sprężyny powinny chyba być o identycznych parametrach ?
Chodzi mi o to, że powinny tak samo się naciągnąć i w tym samym tempie zwalniać, a na tych fotkach na pierwszy rzut oka widać, że tak nie jest.
To tylko taka drobna uwaga natury estetycznej :wink:
Być może nie ma to wpływu na pracę mechanizmu.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Po co w mechanizmach dwie spreżyny to temat ciagnących się w nieskończoność dyskusji :) . jedni mówią, że dla dokładnosci, inni, ze dla rezerwy chodu, a IMHO nie wpływa to ani na jedno, ani na drugie, bo można spokojnei uzyskać identyczne parametry jedną sprezyną. Zastosowanie 2 sprezyn ma jednak pewną zalete - czasami łatwiej upchnać w mechanizmie 2 mniejsze bębny zamiast 1 większego - tak jest w Sławie czy w pierwszych ośmiodniowych mechanizmach amerykanskich. Tylko że koszt produkcji jest sporo wyższy przy braku oczywistych korzyści - stąd rozwiązanie się nie przyjęło. Być moze bardziej skomplikowane dwusprezynowe układy jak w Longinesie mają jakiś tam wpływ na dokładosć - tego nie wiem. Pewne jest, ze zastosowanie dwóch sprezyn może być pomocne w redukcji grubości mechanizmu - to bez watpienia.

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-04-10, 11:51, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Paweł, to zależy od jakiej strony patrzymy :wink: Są mechanizmy np. z trzema sprężynami, w których długą rezerwę chodu uzyskuje się dzięki tym trzem sprężynom - bo właśnie jedna sprężyna, która pozwoliłaby utrzymać taką rezerwę chodu nijak się nie zmieści.

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
pmwas napisał/a:
Po co w mechanizmach dwie spreżyny to temat ciagnących się w nieskończoność dyskusji :) . jedni mówią, że dla dokładnosci, inni, ze dla rezerwy chodu, a IMHO nie wpływa to ani na jedno, ani na drugie, bo można spokojnei uzyskać identyczne parametry jedną sprezyną. Zastosowanie 2 sprezyn ma jednak pewną zalete - czasami łatwiej upchnać w mechanizmie 2 mniejsze bębny zamiast 1 większego - tak jest w Sławie czy w pierwszych ośmiodniowych mechanizmach amerykanskich. Tylko że koszt produkcji jest sporo wyższy przy braku oczywistych korzyści - stąd rozwiązanie się nie przyjęło. Być moze bardziej skomplikowane dwusprezynowe układy jak w Longinesie mają jakiś tam wpływ na dokładosć - tego nie wiem. Pewne jest, ze zastosowanie dwóch sprezyn może być pomocne w redukcji grubości mechanizmu - to bez watpienia.


W moim Longinesie od Lemanii :grin: :

http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=3690

dwie sprezyny sa w celu zmniejszenia grubosci zegarka - bo rezerwy chodu to on specjalnie dlugiej nie ma -40 godzin wg Ranffta.

:
Dwa bębny w Favre Leubie "Twinpower" mają za zadanie tylko poprawę równomierności chodu. Jedna ze sprężyn jest bardzo twarda i krótka, zegarek pracowałby na niej kilkanaście minut, druga jest "normalna". Nie jestem zegarmistrzem, ani taki mądry - wyczytałem to na necie. Faktem jest, że moja FL nie ma wcale dużej rezerwy chodu, a dokładna na ile mogłem sprawdzić - jest.

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Hmm, miałem kiedyś szkieletora od Tao al'a B&R i niby miał dwie sprężyny, i dłuższą rezerwę chodu ale ja się nie znam ;) chyba chińczyk no nie?? tylko że automat

http://store.taowatch.us/TAO-060SD.aspx
piszą że ma 80 godzinną rezerwę chodu, ale czy tak było to nawet nie pamiętam, miał sporo dłuższą ale czy aż 80 godzin to nie mogę sobie przypomnieć.

Ostatnio zmieniony przez qbapiasek 2011-04-10, 22:40, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.