Poprzedni temat «» Następny temat
Takie tam dylematy
Autor Wiadomość
Bimberek 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1491
Skąd: z innego wymiaru
 #16  Wysłany: 2021-07-24, 09:14   

Jako "jednozegarkowiec" nie przewiduję wydania na zegarek więcej niż 1000 zł. +/- 20%. I może od napomknięcia o tym powinienem zacząć ten temat. Dlaczego Casio ? - bo w tym budżecie nie ma żadnej konkurencji, która by spełniła moje oczekiwania i jednocześnie utrzymywała by się w zakładanym budżecie.

Przeglądałem również oferty Protrek-ów np. PRW-6000Y-1JF, których cena na portalach aukcyjnych jest jeszcze do przyjęcia, a i sam wygląd może cieszyć oko, ale to dość "smutne" zegarki.
Takim samym smutasem, jest polecany przez Ciebie Daito PRW-5100, czego nie można powiedzieć o PRW-5000. Chyba przez te delikatne wprowadzenie kolorów na wskazówce sekundnika i części cyferblatu ten zegarek, poza niezaprzeczalnie potrzebnymi funkcjami ma pewien urok i odróżnia się od innych.

Nie spieszy mi się z kupnem, dlatego każda Wasza uwaga i porada będzie dla mnie bardzo pomocna.
pifko
_________________
Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
 
 
pataszon 
Ryżowy
pataszon


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 512
Skąd: Gdańsk
 #17  Wysłany: 2021-07-24, 10:01   

Przy obwodzie 21cm na luzie 9400. Ja mam 19,5 ,ale dość płaski i szeroki i moim skromnym zdaniem wygląda dobrze. Przymierzałem kiedyś kostkę. Wyglądała jak zegarek dziecięcy :D

Super sprawą w 9400 są tez wymienne "skórki". Można sobie dokupić bezel i pasek i na wakacje mieć wersję żółtą czy czerwoną.

Co do pozytywu czy negatywu - kupiłem w Japonii wersję z negatywem i pomarańczowymi akcentami. Była piękna, ale mocno nieczytelna. Sprzedałem, kupiłem pozytyw i nie zamieniłbym się w drugą stronę.
_________________
Na imię mam Grzesiek.
 
 
Bimberek 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1491
Skąd: z innego wymiaru
 #18  Wysłany: 2021-07-24, 11:10   

hmmm czyli w dalszym ciągu i jak na razie "na placu boju" pozostają dwa modele 5000 i 9400, ale tylko w wersji czarnej. Wakacyjniaki, zwłaszcza ten żółty, wyglądają fajowo, ale to nie ten kierunek moich poszukiwań.

Grubość koperty też biorę pod uwagę, bo to ma być zegarek do każdego rodzaju ubrania, skoro ma być jednym "uniwersalnym";
9400 - 18 mm
5000 - 14.3 mm
_________________
Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
 
 
satanic666 
Klon Sprzedawcy Ryżu


Pomógł: 90 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 9177
Skąd: Ostrów
 #19  Wysłany: 2021-07-24, 16:13   

Jak chcesz kostkę trochę większą, a cienką zobacz na DW 5500 w negatywnie bez problemu ze zwykłym wyświetlaczem gorzej, z drugiej ręki raczej.
 
 
Bimberek 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1491
Skąd: z innego wymiaru
 #20  Wysłany: 2021-07-25, 07:35   

Oj nie facepalm model DW-5500 to tzw. "odgrzewany kotlet" z 1983 roku, który poza wartością kolekcjonerską tylko z dwóch powodów spełniałby moje oczekiwania ..odmierza czas i jest dość cienki (13mm). Choć nie aż tak cienki jak np. EQB-1000D 1AER, który ma jedynie 9mm grubości i trochę więcej funkcji, jednak nie ma tych o które zabiegam. Łączność ze smartfonem po Bluetooth i przedłużenie wskazówek poza oś, a w mojej opinii to częsty "grzech" w zegarkach Casio dopełnia na nie.

Solar, wave ceptor, barometr, termometr, kompas, 10ATM ..to priorytetowe dla mnie
funkcje z których nie chciał bym zrezygnować.
_________________
Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
 
 
satanic666 
Klon Sprzedawcy Ryżu


Pomógł: 90 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 9177
Skąd: Ostrów
 #21  Wysłany: 2021-07-25, 09:46   

No to faktycznie Romek lub jakiś Protrek. Mi w Romku przeszkadza jego grubość.
 
 
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #22  Wysłany: 2021-07-25, 10:04   

Kiedyś miał em identyczny dylemat - wygrał Roman :)) Też mam 21cm w nadgarstku i moim zdamiem leży bardzo dobrze, ale to bardzo indywidualne, bo zegarek jest duży i nie każdemu będzie pasował. Co do wady wzroku i różnicy między PRW i Romanem to myślę, że warto przekonać się samemu obsługując oba zegarki - ja nie mam wady wzroku a i tak Romek był dla mnie czytelniejszy. Niewątpliwą przewagą Romka jest możliwość zmiany ubranka - nawet jeśli nie chce się zmieniać koloru, to po kilku latach niewielkim możemy mieć znów "nowy" zegarek :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum