Poprzedni temat «» Następny temat
Casio Oceanus OCW-T100TB-1AJF, czyli inny wymiar zegarka
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #16  Wysłany: 2012-01-29, 22:15   

Woytec60, właśnie opisałeś moje uczucia w stosunku do zegarków.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2012-01-29, 22:19   

Wiesz... Imo tak naprawdę są dwa etapy świadomości zegarkowej. Pierwszy - dojrzenie do mechanika. Drugi - ponowne dojrzenie do noszenia kwarca. :wink: Ja np. dochodzę do wniosku, że czasami noszenie mechanika to taka sztuka dla sztuki. :mrgreen:

Dla mnie osobiście Casio pokazuje nie tylko wiodącą ścieżkę podejścia do budowy zegarków, ale przede wszystkim do budowy MECHANIZMÓW. Casio jest np. pierwszym producentem, który stworzył chronograf poniżej 10mm grubości.

Zresztą już sam Tough Movement jest sam w sobie niezłą rewelacją. :wink:

Mechanik i kwarc to w zasadzie dwa różne światy. Mające inaczej rozłożone akcenty. Każdy świat ma swoich przodujących przedstawicieli i ma takich, którzy odcinają kupony od sławy lub PRu.

A niska waga? Dla mnie to akurat zaleta. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-01-29, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2012-01-29, 22:39   

Blaz napisał/a:
Wiesz... Imo tak naprawdę są dwa etapy świadomości zegarkowej. Pierwszy - dojrzenie do mechanika. Drugi - ponowne dojrzenie do noszenia kwarca. :wink: Ja np. dochodzę do wniosku, że czasami noszenie mechanika to taka sztuka dla sztuki. :mrgreen:


Do mechanika nie dojrzewalem, ja się urodziłem w ich epoce, w czasach, gdy nikt o zegarkach kwarcowych jeszcze nawet nie pomyślał, przynajmniej w Polsce.
Nigdy jednak nie dojrzałem do kwarca.
Gdy byłem nastolatkiem pojawiły się pierwsze modele takich zegarków.
Kilka lat później był już istny wysyp różnych "Montan" z melodyjkami na każdy dzień tygodnia, woziłem te zegareczki na kilogramy do NRD i na Węgry ale nigdy tak naprawdę takie zegarki mnie nie pociągały.
Ocz\ywiscie trudno porównywac tamte prymitywne, wczesne konstrukcje do zaawansowania tego Casio ale chodzi o zasadę a ta jest podobna.
Zgadzam sie, że noszenie "mechanika" to dziś rodzaj snobizmu ale to raczej w przypadku młodszych ludzi.
Dla mnie to raczej tradycja i wieloletnie przyzwyczjenie :)
Obiektywnie przyznaję, że Twój zegarek jest świetny, gratuluję i niech Ci się nosi :)
Jednak to zegarek nie dla mnie.
Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2012-01-29, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #19  Wysłany: 2012-01-29, 22:41   

Lukasz - swietna recenzja swietnego zegarka :!: :!:
Ciesze sie, ze i ja moge dotknac na zywo tego japonskiego kunsztu.

PS.
Wojtek - Manta to to jeszcze nie jest, niestety, ale nic to jego klasie nie ujmuje :idea: :idea:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #20  Wysłany: 2012-01-29, 22:50   

Woytec60 napisał/a:
ale chodzi o zasadę a ta jest podobna.


A ja mam taką zasadę: patrzę na każdy zegarek bez uprzedzeń. No może z wyjątkiem panurajów, ale to nie są zegarki, a produkty działu marketingu. :mrgreen:

Dla mnie nie jest ważne czy to kwarc, czy mechanik. Ważne jest to, co WE MNIE wzbudza. Nie jestem kolekcjonerem. Zegarek ma dla mnie spełniać dwie role: być wygodny w noszeniu i się mi podobać. A jak jeszcze coś wnosi do zegarmistrzostwa, to jest w ogóle bajka. :wink:
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2012-01-29, 22:57   

No ja też nie mam uprzedzeń.
Prawie, bo panurajów też nie trawię ;)
Nie mam uprzedzeń do kwarców bo uważam takie zegarki za potrzebne i użyteczne w określonych sytuacjach, przede wszystkim tam, gdzie mechanik nie da rady lub tam, gdzie potrzebna jest idealna dokładność wskazania czasu.
Na co dzień jednak wolę nosić mechaniki :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2012-01-29, 23:04   

A ja takie, które są wygodne. Niezależnie czy to mechaniki czy kwarce. A tzw. duszy w mechanikach nie widzę, bo nie wierzę w zjawiska nadprzyrodzone. :mrgreen:
 
 
mnihu
Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 392
Skąd: Warszawa
 #23  Wysłany: 2012-01-29, 23:08   

To ja dodam trochę na temat, że kaliber 5063 jest dosyć uparty gdyż pomiędzy północą a 5 rano próbuje do 6 razy dokonać synchronizację z nadajnikiem. (jak jesteśmy w Chinach to prób jest 5)
_________________
„Nie, to nasz dyrektor. On tak codziennie, rano i przed południem. Objeżdża biuro. – Ale ten hałas...na czym on jeździ? - Na wrotkach, żeby prędzej. W ten sposób zyskuje 26 i pół minuty dziennie.”
 
 
white_ 
Kulis


Pies czy kot?: pies
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 48
Skąd: Ost
 #24  Wysłany: 2012-01-29, 23:21   

Świetna recenzja, a dla mnie wprowadzenie do tematu pt.: Oceanus. Zacznę chyba się powoli rozglądać za moim egzemplarzem :roll: .
 
 
Stig 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 279
Skąd: Śląsk
 #25  Wysłany: 2012-01-30, 00:03   

Zarąbista recka, gdy skończyłem czytać pomyślałem "taak szybko.." :D Nie zdziwiłbym się gdybyś połowę mechanicznych talibów przekonał na kwarce, w tym i mnie :lol:
_________________
Super Podpis Bulwo
 
 
m1bielsko 
Sprzedawca Ryżu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 140
Skąd: Śląsk
 #26  Wysłany: 2012-01-30, 08:28   

Dzięki, znowu coś się więcej dowiedziałem o zegarkach. Dużo ciekawej technologii zegarkowej jest w tej rodzinie CASIO.
_________________
爱好手表
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #27  Wysłany: 2012-01-30, 10:26   

Mysle, ze sie Lukasz nie obrazi, jak uzupelnie watek paroma zdjeciami mojego Oceanusa OCW-T100TD-1AJF Multiband 6 Solar:







Po takiej recenzji - az sie chce go nosic :razz: :razz: :idea: :wink:
.
.
.
I jeszcze male porownanie wielkosciowe, (dla wszystkich obawiajacych sie jego mikrych rozmiarow) z tak popularnym ostatnio na Forum Orientem Wedrowniczkiem :wink: :razz:

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Ostatnio zmieniony przez Fazi 2012-01-30, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maro66 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3493
Skąd: Rzeszów
 #28  Wysłany: 2012-01-30, 10:35   

Brawo Łukasz, świetna robota. Prawie dałem się nabrać na kupno bateryjki :mrgreen: :wink:
_________________
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
 
 
iMac
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 222
Skąd: miasto innowacji
 #29  Wysłany: 2012-01-30, 11:39   

Dobra recenzja, szkoda że Casio wycofało go z Europy, choć na targach w Bazylei nadal będzie prezentowany i przeznaczą mu osobne miejsce, pomimo że kolekcja to raptem kilka sztuk.
_________________
Fan zegarków Casio
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #30  Wysłany: 2012-01-30, 12:31   

wyśmienita recka, z przyjemnościa przeczytałem

No utwierdziłem się, że to mój kolejny zakup (nie zdecydowałem jeszcze czy T100 w troche innej kolorystyce czy Brightz)
_________________
Moja strona na FB
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum