Poprzedni temat «» Następny temat
ETY samobójczy strzał w stopę.
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2009-10-01, 18:38   ETY samobójczy strzał w stopę.

Chciałem napisać o pewnej manufakturce, którą znalazłem i zegarkach, które oferuje, ale w miarę jak nabierałem informacji o tej manufakturce, stwierdziłem, że powinienem napisać raczej nie o tych zegarkach, a o przyczynach dlaczego siedzi w nich Sea-gull. Stąd temat zamieściłem tutaj. Zacznę jednak od początku. Gdy szukałem informacji w Internecie o Bernhardcie, trafiałem siłą rzeczy na informacje o wielu podobnych manufakturkach. Jedna z nich zainteresowała mnie szczególnie, bo lubię pomarańczowy kolorek. Orange Watch Company. Wypuścili takiego rolexowatego homarka: Notabene znalazłem piękne zdjęcie z linii produkcyjnej. :D Limitacja 50 sztuk. Szafir, superluminowa i... Sea-Gull ST2130. I tu powstało w głowach wielu userów watchuseek pytanie: "Why???". Po polsku: "Dlaczego???". Dlaczego nie wsadzili - tak jak wszyscy porządni i prawomyślni producenci na świecie - Ety, choćby nawet i kwarcowej? A producent Pomarańczek nie owijał w bawełnę i walnął z grubej rury:
Cytat:
ETA publicznie oświadczyła, że nie dostarczają mechanizmów nikomu poza Swatch Group. Oznacza to praktycznie, że niemożliwe jest legalne kupno tych mechanizmów przez małych producentów. Wnioski są oczywiste. Zawarliśmy więc umowę z chińskim Sea-Gull i szwajcarskim Soprodem. Nie mówimy, że ograniczamy się tylko do tych dwóch firm, bo nadal badamy inne opcje, ale nie będziemy już oferować ETA. Sea-Gull jest twórcą najlepszych mechanizmów i zegarków w Chinach. Firma ta została zresztą dostawcą części do szwajcarskich zegarków i wiele mechanizmów, które podobno są szwajcarskie, są tak naprawdę po części chińskie. Sea-Gull ST21 jest dobrym mechanizmem, jeśli nie lepszym niż jego rywale. Na pewno zaś oferują znacznie więcej za mniejszą cenę. Soprod-10 z kolei oferuje znaczną przewagę nad swoim konkurentem 2892-A2.
Brawo ten pan! :lol: ETA ograniczenie sprzedaży swoich mechanizmów tłumaczy chęcią zidentyfikowania ich z "ekskluzywnością" na zasadzie: im mniej dostępny, tym bardziej pożądany. Coś mi się jednak zdaje, że strzeliła sobie raczej w stopę, bo sytuacja staje się odwrotna. Im mniej ETY na rynku, tym więcej Sea-gulli, a niedługo i innych chińskich mechanizmów.
 
 
CipherDog
Gość
 #2  Wysłany: 2009-10-01, 19:19   

... i to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Bardzo mi się podoba taki obrót sprawy.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #3  Wysłany: 2009-10-01, 19:32   

Nie tylko chińskich, przy takiej polityce zacznie się być może znów opłacać robić własne werki. Może wrócimy dzięi temu do wspaniałości ery vintage....
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2009-10-01, 19:53   

Świetna wiadomość , i bardzo interesująca sprawa, jestem przeciwnikiem elitarności osób/rzeczy/interesów brzmi to dla mnie dość dziecinnie , coś jak banda podwórkowa i jej lokalny guru. Jeśli Eta bedzie dostarczać werki tylko do Swatch Group - to nic to nie zmieni , już stracili sporą grupę użutkowników na poczet takich firm jak Mewa. Jak wchodzę na jakąś aukcję i patrzę na opis werku to jak tam jest napisane Eta **** to nie wpadam w dziki szał i nawet oko mi nie błyśnie. Strzał w kolano to jest , a strzał w kolano kończy sie kalectwem. Miemy nadzieję że małe manufaktury zajmą sie konstuowaniem i produkcją swoich autonomicznych werków
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2009-10-01, 19:57   

Trzeba być skończonym ............ pozbawionym instynktu samozachowawczego aby podjąć taką decyzję i oddać taki kawał rynku Chińczykom, być może to jest efekt wolnorynkowej konkurencji i aby zachować twarz, tworzy się mit o elitarności, bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie powie że 2824 ETA to elita. Owszem produkty ETY są produktami o uznanej reputacji, ale raczej to jest produkt masowy.
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2009-10-01, 20:01   

Z drugiej strony martwi tylko skad takie firmy jak Archimede, Stowa itp beda braly werki? Claro?:)



Pzdr

Spinner
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2009-10-01, 20:06   

Spinner napisał:
Z drugiej strony martwi tylko skad takie firmy jak Archimede, Stowa itp beda braly werki? Claro?:)



Pzdr

Spinner




Będą je brały w Chinach i paliły głupa że "są nie wiadomo skąd ale made in Germany", jak już wielu robi. Alternatywa szwajcarska jest po prostu za droga. Myślę że szanse wykorzystają i Rosjanie - ich werki są cenowo dość konkurencyjne dla chińskich. Tylko że to już będzie całkowite kuriozum. Ciekawe czy wtedy trafią na listę "wirtualnych marek" ... :lol:

Kolejna opcja to taka, że ETA przestanie się wydurniać, i albo zmieni politykę, albo wytworzy linie dla "gorszych".
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2009-10-01, 20:23   

Będą robili koła zębate z plastiku...i całą resztę też :lol: :lol: :lol:
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #9  Wysłany: 2009-10-01, 20:23   Re: ETY samobójczy strzał w stopę.

Cytat:
ETA publicznie oświadczyła, że nie dostarczają mechanizmów nikomu poza Swatch Group.




No, nagle to nie nastąpiło. Zapowiadali od dwóch lat.



J.
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #10  Wysłany: 2009-10-01, 20:28   Re: ETY samobójczy strzał w stopę.

Jacek. napisał:
Cytat:
ETA publicznie oświadczyła, że nie dostarczają mechanizmów nikomu poza Swatch Group.




No, nagle to nie nastąpiło. Zapowiadali od dwóch lat.



J.




znaczy przygotowywali sie :lol:
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #11  Wysłany: 2009-10-01, 20:42   

Wszyscy się przygotowywali - popatrz ile manufaktur szwajcarskich "zmartwychwstało" w ciągu ostatniego roku. A Chińczycy od lat wykupowali znaki firmowe. To na pewno jeszcze nie koniec; Sea Gull wchodzi na europejski rynek pod własną marką ("zobioną" w USA), ale reszta zdaje się zamierza pokazać Szwajcarom jak wygląda gospodarka rynkowa.



J.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2009-10-01, 20:43   

No starali się wykazać szwajcarską "etykom byznesofom" :lol:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2009-10-01, 22:33   

Jacek. napisał:
Wszyscy się przygotowywali - popatrz ile manufaktur szwajcarskich "zmartwychwstało" w ciągu ostatniego roku. A Chińczycy od lat wykupowali znaki firmowe. To na pewno jeszcze nie koniec; Sea Gull wchodzi na europejski rynek pod własną marką ("zobioną" w USA), ale reszta zdaje się zamierza pokazać Szwajcarom jak wygląda gospodarka rynkowa. J.
Wolny rynek milcząco walnie Etę w skroń i poprawi bykiem. :D
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #14  Wysłany: 2009-10-01, 22:48   

Byznes jest byznes. Jak nie ETA to się wrzuci chińczyka a na tarczy i tak się walnie śwismejd bo 99,5% klientów uwierzy że jak napisane swiss to zrobione w Szwajcarii
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2009-10-01, 22:52   

Spinner napisał:
Z drugiej strony martwi tylko skad takie firmy jak Archimede, Stowa itp beda braly werki? Claro?:) Pzdr Spinner
Z tego, co pamiętam, to Stowa już miała problem z wypuszczeniem nowego modelu przez tą sytuację...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum