Poprzedni temat «» Następny temat
Steinhart grubasek
Autor Wiadomość
robinp 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 382
Skąd: Gdynia
 #1  Wysłany: 2021-08-23, 20:49   Steinhart grubasek

Coraz bardziej po głowie chodzą dwie myśli. Pierwsza, by zostać jednozegarkowcem. Druga, to ten ancymon mógłby pełnić rolę tego jedynego



Trochę jednak obawiam się jego grubości. 18 mm to nie byle co. Może ktoś ma lub miał i rzekłby coś w temacie?
 
 
Thomas666 
Prezes Uncle Bens'a
Król Brązu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 6752
Skąd: 3City
 #2  Wysłany: 2021-08-24, 08:48   

Fajny. IMO strasznie pretensjonalnie odbieram ten wielki, czerwony napis na środku tarczy :głową w mur:
_________________
Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #3  Wysłany: 2021-08-25, 07:56   

Pierwsza myśl nie jest zła.
Druga… 🤦🏻 🙈

Postawiłbym jednak na coś bardziej oryginalnego.
W tym budżecie już się coś znajdzie.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18491
Skąd: Biała Podlaska
 #4  Wysłany: 2021-08-25, 12:54   

robinp, całkiem fajny. Moje chrono mają po 16 mm ale koperty 44-45 mm tutaj 42 mm ale te 18mm to pewnie przez wystające szkło więc źle nie powinno być.
Sylwek nowy stenek to 4650 zł bez rabatów więc w tej cenie nie wiem co można kupić ja bym zaryzykował jak się podoba.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #5  Wysłany: 2021-08-25, 17:08   

Grubosc jak grubosc, mozna sie przyzwyczaic. Te stenki sa fajne, ale nie psecjalnie jako „ten jedyny”. Przez specyficzna budowe uszu nie wyglada najlepiej na pasku, bedziesz mial spora przerwe miedzy koperta a paskiem. Niby szczegol, ale odbiera troche uniwersalnosci.
_________________
 
 
robinp 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 382
Skąd: Gdynia
 #6  Wysłany: 2021-08-25, 17:18   

Też mam kilka zegarków 15-16 mm, ale to są klasyczne kowadła od Deep Blue. W przypadku Stenka to insza sprawa, bo zegarek w sumie niewielki, ale grubaśny. Najlepszym wyjściem było by zegarek przymierzyć na łapie i po problemie. Ale właśnie w tym problem, bo nie znam nikogo kto go ma. Jak na razie do tematu podchodzę spokojnie. Do niedawna podchodziłem mniej spokojnie, czego efektem są dwie skrzyneczki z zegarkami, z których co najmniej połowa ubrana może po kilka razy. A sprzedawać ciężko, bo a nuż kiedyś najdzie ochota na ubranie 😀. Zresztą chyba takie stany są większości Wam znane.

[ Dodano: 2021-08-25, 17:19 ]
muchacho_ napisał/a:
Grubosc jak grubosc, mozna sie przyzwyczaic. Te stenki sa fajne, ale nie psecjalnie jako „ten jedyny”. Przez specyficzna budowe uszu nie wyglada najlepiej na pasku, bedziesz mial spora przerwe miedzy koperta a paskiem. Niby szczegol, ale odbiera troche uniwersalnosci.

Dzięki, cenna uwaga. Bo zimą zdecydowanie wolę paski.

[ Dodano: 2021-08-25, 21:44 ]
Santino, kryteria, według których nabieram chęci na jakiś zegarek są trochę pokręcone. A to brakowało mi zegarka z niebieską tarczą. Kupiłem. A to poczułem potrzebę posiadania zegarka z unitasem. Znalazłem. Potem stwierdziłem, że bardzo potrzebuje tytanowego. Na szczęście robią takie. Kupiłem. Oczywiście wszystko w ramach dostępnego, niezbyt dużego budżetu. Teraz jestem w fazie ogromnej potrzeby posiadania zegarka z bardzo wypukłym szkiełkiem 😆. A że ten Steinhart takie ma, na zdjęciach mi się podoba, ma dosyć popularny bazowy mechanizm, więc padło na niego. Przyznam, że nawet nie myślałem o alternatywie. No może trochę Seiko 62 mas. Ale szkiełko za mało wypukłe 😀. Chociaż…
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #7  Wysłany: 2021-08-25, 22:00   

Dorzuć „trochę” i kup oryginał ;)
https://shop.hodinkee.com/products/1969-rolex-paul-newman-daytona-reference-6241?variant=19801378372
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Chorwat 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 3913
Skąd: Toruń
 #8  Wysłany: 2021-08-25, 23:48   

Jak ma kupić, skoro: "SOLD OUT" ;)
 
 
robinp 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 382
Skąd: Gdynia
 #9  Wysłany: 2021-08-26, 08:32   

Chorwat napisał/a:
Jak ma kupić, skoro: "SOLD OUT" ;)

Poza tym napisali, że bok koperty porysowany ☹
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14312
Skąd: Gliwice
 #10  Wysłany: 2021-08-26, 10:05   

robinp napisał/a:
kryteria, według których nabieram chęci na jakiś zegarek są trochę pokręcone. A to brakowało mi zegarka z niebieską tarczą. Kupiłem. A to poczułem potrzebę posiadania zegarka z unitasem. Znalazłem. Potem stwierdziłem, że bardzo potrzebuje tytanowego. Na szczęście robią takie. Kupiłem. Oczywiście wszystko w ramach dostępnego, niezbyt dużego budżetu. Teraz jestem w fazie ogromnej potrzeby posiadania zegarka z bardzo wypukłym szkiełkiem 😆. A że ten Steinhart takie ma, na zdjęciach mi się podoba, ma dosyć popularny bazowy mechanizm, więc padło na niego. Przyznam, że nawet nie myślałem o alternatywie. No może trochę Seiko 62 mas. Ale szkiełko za mało wypukłe 😀. Chociaż…


Chyba większość z nas kupuje na podobnej zasadzie - sprawdzanie lub wręcz szukanie pretekstu do zakupu czegoś nowego - przynajmniej do pewnego momentu, potem część idzie w konkretne marki czy typy zegarków ;)

A jako zdeklarowany wielbiciel odważników myślę, że 18mm grubości w tak niewielkim zegarku to dużo.
Z drugiej strony - jak to ma być automatyczne chrono i nurek to ewentualna konkurencja dużo smuklejsza nie będzie, wiec trzeba chyba przymknąć oko na ten parametr hmmm
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
Ostatnio zmieniony przez Machu 2021-08-26, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qbapiasek 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1142
Skąd: Azjatycka Warszawa
 #11  Wysłany: 2021-08-26, 17:01   

robinp napisał/a:
Też mam kilka zegarków 15-16 mm, ale to są klasyczne kowadła od Deep Blue. W przypadku Stenka to insza sprawa, bo zegarek w sumie niewielki, ale grubaśny. Najlepszym wyjściem było by zegarek przymierzyć na łapie i po problemie. Ale właśnie w tym problem, bo nie znam nikogo kto go ma. Jak na razie do tematu podchodzę spokojnie. Do niedawna podchodziłem mniej spokojnie, czego efektem są dwie skrzyneczki z zegarkami, z których co najmniej połowa ubrana może po kilka razy. A sprzedawać ciężko, bo a nuż kiedyś najdzie ochota na ubranie 😀. Zresztą chyba takie stany są większości Wam znane.

[ Dodano: 2021-08-25, 17:19 ]
muchacho_ napisał/a:
Grubosc jak grubosc, mozna sie przyzwyczaic. Te stenki sa fajne, ale nie psecjalnie jako „ten jedyny”. Przez specyficzna budowe uszu nie wyglada najlepiej na pasku, bedziesz mial spora przerwe miedzy koperta a paskiem. Niby szczegol, ale odbiera troche uniwersalnosci.

Dzięki, cenna uwaga. Bo zimą zdecydowanie wolę paski.

[ Dodano: 2021-08-25, 21:44 ]
Santino, kryteria, według których nabieram chęci na jakiś zegarek są trochę pokręcone. A to brakowało mi zegarka z niebieską tarczą. Kupiłem. A to poczułem potrzebę posiadania zegarka z unitasem. Znalazłem. Potem stwierdziłem, że bardzo potrzebuje tytanowego. Na szczęście robią takie. Kupiłem. Oczywiście wszystko w ramach dostępnego, niezbyt dużego budżetu. Teraz jestem w fazie ogromnej potrzeby posiadania zegarka z bardzo wypukłym szkiełkiem 😆. A że ten Steinhart takie ma, na zdjęciach mi się podoba, ma dosyć popularny bazowy mechanizm, więc padło na niego. Przyznam, że nawet nie myślałem o alternatywie. No może trochę Seiko 62 mas. Ale szkiełko za mało wypukłe 😀. Chociaż…


Ja bym wysokości tego stenka się nie bal, tam ze 3mm jak nie 4 to szkło w mojej ocenie. Co do sprawdzonego mechanizmu to się zgodzę, sprawdzony, ale w serwisie tani nie jest cool

Ogólnie to jak przedmówcy pisali, ten napis nad subtarcza to bardzo by sobie mogli darować, jeśli upolujesz używkę w dobrej kasie to czemu nie, nowy za prawie 5k to moim zdaniem przesada. Stenki na 7750 używki bez problemu chodzą w okolicy 3k, a i za 2,5 pilota się czasem trafi ;)
 
 
robinp 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 382
Skąd: Gdynia
 #12  Wysłany: 2021-08-26, 17:14   

Machu, No właśnie, potwierdziłeś moje obawy. Mam kilka nurkowych kowadeł, ale one mają grubość wpisaną w DNA i tam mi to nie przeszkadza, trochę cierpią futryny, ale trudno. Ten stenek duży nie jest, więc duża grubość będzie jeszcze bardziej widoczna. Idealnym w proporcjach wydaje mi się Baltic. 39 mm, wypukły szafir, szafir w bezelu, nawet cena do przełknięcia. Tylko że nie chrono… Chrono już mi się tak nie podoba, a poza tym ma hesalit a nie szafir. Kuźwa, zawsze coś nie tak…

[ Dodano: 2021-08-26, 17:22 ]
qbapiasek, szkło, nie szkło, grubość robi 😀 Czerwony napis nie drażni mnie wcale, choć faktycznie mógłby być delikatniejszy. Co do werku, to w tym stenku chodzi 2824-2 z dodanym modułem chronografu od DD. Mam Orisa z mechanizmem na bazie 2824-2 i serwis drogi nie jest. Choć tu nie wiem jak moduł chronografu wpływa na dostęp do głównego mechanizmu. Może jest nieźle pochlastane w środku i zegarmajstry na sam widok bebechu wywieszają na drzwiach zakładu kartkę „zaraz wracam”. I nie wracają 😀
Ostatnio zmieniony przez robinp 2021-08-26, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
satanic666 
Klon Sprzedawcy Ryżu


Pomógł: 90 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 9185
Skąd: Ostrów
 #13  Wysłany: 2021-08-26, 19:34   

Może taki do rozważenia https://youtu.be/12oaure89nI są jeszcze inne wersje kolorystyczne
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14312
Skąd: Gliwice
 #14  Wysłany: 2021-08-26, 19:39   

robinp, to może czegoś w kwarcu poszukaj :?: Bedzie chrono i cieńszy ;)

[ Dodano: 2021-08-26, 19:50 ]
Np. ten ;) :arrow: https://www.seriouswatche...onograph-srs212
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
robinp 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 382
Skąd: Gdynia
 #15  Wysłany: 2021-08-26, 19:54   

Machu, ciekawy, choć też gruby. Fajne wersje kolorystyczne wyprzedane. No i to szkiełko… w tym jest box shape, a mi chodzi o bardzo wypukłe, co najmniej jak w Bambino, ale szafirowe. I kapkę droższy od stenka. Ale dzięki za info. Tej marki jeszcze nie widziałem. pifko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum