Poprzedni temat «» Następny temat
Burdel na beczce podczas wyjmowania/wkładania wałka.
Autor Wiadomość
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 234
Skąd: Francja
 #1   Wysłany: 2018-10-11, 13:00   Burdel na beczce podczas wyjmowania/wkładania wałka.

Często zdarza mi się że podczas wkładania wałka do molni lub anitasa, spada beczka, jakoś źle się układa, albo przy tej małej sprężynce od beczki coś schodzi i trzeba ściągać wskazy, tarczę demontować i poprawiać. Zdarza mi się to dość regularnie. Czy jest na to jakiś trik, może coś źle robię? Jest to dość irytujące bo na ogół zdarza mi się to jak robię ostateczny montaż i już czuć finalną satysfakcję, a tu na nowo trzeba wszystko demontować i poprawiać...
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #2  Wysłany: 2018-10-11, 15:16   

Jak wykręcasz najpierw śrubkę, żeby wałek zluzować to rób to tylko o 1 - 1,5 obrotu.
Tak radzą mądrzejsi ode mnie.
Wykręcanie o więcej daje taki efekt jak opisałeś.
_________________
Skate or die!
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 234
Skąd: Francja
 #3  Wysłany: 2018-10-11, 15:45   

Dzięki, słyszałem już o tym by za bardzo nie luzować śrubki, może rzeczywiście za bardzo kręcę.. choć ostatnio przytrafiło mi się to na molni w której zamiast śrubki jest przycisk luzujacy wałek. Może za mocno przycisnąłem hehe ?
Mam też jednego anitasa gdzie śrubka od walka krecit się w obie strony i nie ma możliwości dokręcenia. Wałek wchodzi i trzyma tylko nie można za niego mocno ciągnąć by przypadkiem nie wyskoczył. Próbowałem to zrobić i w wciąż to samo...
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #4  Wysłany: 2018-10-11, 16:45   

Ostatnio miałem podobnie - wałek wyskakiwał pomimo odkręconej śrubki (u mnie dało się ją dokręcić).
Wystarczyło odrobinę przedłużyć wałek - rozkręcić go odrobinę z koronki, o pół obrotu.
I było Ok- widocznie element, który blokuje ów śrubka nie siedział dostatecznie głęboko w mechanizmie i nie było jak zablokować walka.

[ Dodano: 2018-10-11, 18:13 ]
prezesso napisał/a:
Ostatnio miałem podobnie - wałek wyskakiwał pomimo dokręconej śrubki (u mnie dało się ją dokręcić).
Wystarczyło odrobinę przedłużyć wałek - rozkręcić go odrobinę z koronki, o pół obrotu.
I było Ok- widocznie element, który blokuje ów śrubka nie siedział dostatecznie głęboko w mechanizmie i nie było jak zablokować walka.


Edycja - *dokręconej
_________________
Skate or die!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum