Stare divery
Odpowiedz do tematu

: Stare divery
Przygotowałem to zestawienie na potrzeby innej dyskusji, ale po namyśle daję i tu - do pooglądania i w nadziei, że powstanie z tego zbiorczy temat (z którego wszyscy będziemy mogli cos wynieść).

Poniżej kilka fajnych a wiekowych "zabawek" (źródła zdjęć mogę podać, jeśli koledzy sobie tego zażyczą - puki co ogólnie: internet).


Elgin USN BUSHIPS





Omega Marine - prababka Seamasterów






Illinois Depollier Divers






Hamilton BU SHIPS





Longines






Rodania




...i na koniec wspólni przodkowie współczesnego Rolka submarinera i szpanerskich PAMów :)








Ostatnio zmieniony przez voli 2010-08-28, 03:24, w całości zmieniany 2 razy
:
Wszystkie z czasów kiedy na świecie jeszcze potrafiono robić zegarki, świetne są.

:
Jeszcze parę zdjęć ze wspaniałej historii dzisiejszych obiektów westchnień :P



:
Nieskromnie powiem że znałem te zegarki , ale nigdy nie pomyślałem żeby je zgromadzić w jednym miejscu
Dzięki Voli

:
Kurde, a ja bylem przekonany, ze "maryska" to kinski wynalazek paranojopodobny ostatnich lat :shock:

Noze tez lubie
:
Bo współczesna "maryska" to jest "kinski wynalazek paranojopodobny ostatnich lat" :)
Ta pokazana to stary dobry nurek panarei ocechowany dla użytkownika czyli włoskiej marynarki wojennej - pam robił dla nich nurki od lat 30 (przynajmniej do '70) W 2wś urzywali ich tez Niemcy. W latach 50 pamy fundnęła sobie tez marynarka egipska.

Pokazany Longines to przełom lat 40 i 50 - brytyjska marynarka wojenna - potem używali rolka submarinera.

Elgin i Hamilton to flota usa - 2wś i troche po niej.
Illinois pochodzi chyba z 1919r - flota usa

:
Wiedzialem ze pam robil zegarki dla wloskiej marynarki wojennej. Kilka lat temu w "Top Class" dawano do zrozumienia ze ta firma zaistniala dzieki zamowieniom wmw.
Ale nie mialem pojecia ze robili dla tylu krajow.
Dzieki za info :smile:

Noze tez lubie
:
To przedstawię ciekawy chronograf OP dla oficerów Marina Militare - Mare Nostrum w różnych odsłonach

Ten jest najciekawszy

a jego serduszko bardzo fajnie wygląda od dekielka

:
Cudze chwalita, swego nie znata :P :!:

Ten oto zegarek,tenże sam, zatonął był wraz z K-129!



Wydobyty przez Amerykanów, był testowany morderczo nie mniej niż sam wrak :!:
Nawet go próbowali zardzewić :P :!:


:
Zawsze twierdzilem ze Amerykanie to dziwna zbieranina :mrgreen: . Oni nawet zegarka nie potrafia porzadnie zardzewiec :mrgreen: :mrgreen:
@hotwax Jak pragne zdrowia, slowo daje, to sa pierwsze paranoje jakie mi sie naprawde podobaja :grin:

Noze tez lubie
:
Topek jak pragne zardzewiec jak ten Wosotk Alamosa - cieszę się że są jeszcze Paneraje które mogą się podobać :D

:
Myślałem o odnawianiu go, ale potem się puknąłem w łepetynę ... Ludzie kombinują jak konie pod górę żeby podstarzyć nowe homarki, a ja będe pieknie dojrzałego oryginalnego Wostoka odnawiał - no dupa a nie kolekcjoner :razz: :!:

:
O to,to :mrgreen:
Po odnowieniu, to nikt by nie dal wiary, ze to utopione bylo :smile:

Noze tez lubie
:
Mare nostrum widziałem na zatoce w wersji Chińskiej jako kwarcowe chrono.

Alamo, WAL SIĘ :wink:

:
Topienie nie zrobiło na nim wrażenia :P


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.