Poprzedni temat «» Następny temat
portugalski chronometer - kolejny kłopot
Autor Wiadomość
maciek
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-05-15, 08:41   portugalski chronometer - kolejny kłopot

cześć, chciałbym się z Wami, Kumotrzy, podzielić kolejnym problemem z moim portugalczykiem. Po omawianym już szeroko kłopocie ze skaczącą wskazówką sekundnika, pojawił się następny zonk. Otóż zaczęła strasznie ciężko chodzić koronka, zegarek cholernie ciężko jest dokręcić ręcznie do rezerwy 24 godzin, o 40 już nie wspominając. Dodatkowo w czasie tej czynności koronka przeskakuje i słuchać dramatyczne trzaski. Poza tym zegarek chodzi normalnie. Czy ktoś zna ten problem? Warto szukać zegarmistrza, który raczy zajrzeć, czy jednak, co mnie mooocno przeraża, odsyłać do HK i liczyć na wymianę w ramach "gwarancji"?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-05-15, 08:57   

Lepiej go odeślij, za dużo w nim tych usterek.
_________________
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2010-05-15, 09:52   

Nie warto szukać zegarmistrza bo mało kto w ogóle będzie chciał Ci go otworzyć (przynajmniej u mnie tak mam). Im szybciej go odeślesz tym lepiej dla Ciebie. Mój forumowiec też został odesłany bo miał zdrapany lakier na indeksie a ten co przyszedł też ma kilka małych wad ale da się z nimi żyć.
Z koronki też bardzo ciężko go dokręcić, wiem bo mam jeszcze szaraczka na ST-25 i tam dokręca się bardzo lekko. Tyle, że w moim nic nie przeskakuje.

Zdecydowanie wyślij im dłużej odkładasz wysłanie to tum trudniej może będzie Ci uzyskać wymianę u sprzedawcy.
Tylko na poczcie poproś o priorytet (koszt około 22zł) bo normalna poczta 2 miesiące z polski idzie.
To też spory fenomem normalną pocztą z Chin do Polski w jakieś 20 dni z Polski do Chin w 60? Pewnie my wysyłamy przez Australię :)
Coś się ostatnio dużo słyszy o usterkach w naszym forumowcu i to się chyba zaczęło od mojego egzemplarza :( .
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2010-05-15, 10:36   

Odeślij, napierw jednak napisz do sprzedawcy, opisz problem.
_________________

 
 
maciek
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-05-18, 11:20   

no i chciałem odesłać. Naprawdę. Przemyślałem sprawę, przespałem się z rozstaniem na długie tygodnie... :shock: Poszedłem tylko do mojego zegarmistrza od bateryjek :mrgreen: żeby mi fachowo z powrotem zmienił pasek na ten z chińskiego zwierza, żeby majfriend się nie skrzywił na widok parniego z Redą. No i zagadnąłem, że z tą koronką to jest taka a taka historia... A on ku mojemu zaskoczeniu mówi, eeee to jakaś pierdoła, da mi pan 10- 15 minut? :mrgreen: No i naprawił! Dodatkowo nakapał oleum, zdziwiony że tak długo zegarek działał. Nawet wydaje mi się, że sekundnik lepiej chodzi, ale to chyba szok powypadkowy. Amen.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2010-05-18, 11:29   

Matyr, niech moc będzie z Tobą, i chwała i 60 dziewic Twojemu Zegarmajstru :wink: :lol:
_________________
 
 
olej0070 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1796
Skąd: Poznań
 #7  Wysłany: 2010-05-18, 11:34   

i wódki mu nalać! Temu zegarmajstrowi :mrgreen:
dobrze że już po kłopocie :wink:
_________________
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
 
 
maciek
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-05-18, 11:43   

żem zapomniał dodać w tym szoku, że kosztowało mnie to całe 15 pesos. Czyli mniej niż wysyłka do HK. Fajny gość z tego Majstra. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez maciek 2010-05-18, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #9  Wysłany: 2010-05-18, 20:17   

No to dobra wiadomosc Matyr za 15 -taka to spoko i obeszlo sie bez wysylki !
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-05-19, 18:35   

Takiego majstra to pilnować i pielęgnować! :grin:
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2010-05-25, 00:15   

Kumotry mam pytanie dotyczące mojego nowego nabytku o którym już pisałem w stosownym dziale.
To, że nasz zegarek na ST25 słychać przy potrząsaniu ręką to czytałem a że mam dwa takie zegarki (forumowego i szaraczka) to i mogłem się przekonać.
Ale mój nowy nabytek mnie zszokował przy potrząsaniu nadgarstkiem jest szum ale nie wybiegający ponad przeciętną natomiast wahlik działa z taką lekkością, że jak zacznie się kręcić to nie może skończyć :) aż się zegarek trzęsie na nadgarstku.
Czy w Waszych modelach też tak macie?
Przez chwilę myślałem, że to kwestia komplikacji ale to przecież nie powinno mieć znaczenia tak?
Z koronki też lekko się go nakręca, ale samonaciąg działa tak jakby nie naciągał wcale.
Teraz poczekam aż zegarek przestanie chodzić i pomacham nim i zobaczę czy naciąga sprężynę.
Naprawdę wygląda to komicznie jak zegarek wibruje na nadgarstku w takt obrotu wahlika.

 
 
maciek
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-05-25, 07:40   

zastanawiałem się nad czymś takim na Dzień Ojca dla mojego Fadera, który odkąd pamiętam w kółko naprawia swojego śfajcarskiego Atlantica.... :mrgreen: Ale w zaistaniałej sytuacji nie wiem czy to dobry pomysł. :sad:
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #13  Wysłany: 2010-05-25, 07:55   

Tomsky moze udalo ci sie trafic turbo egzemplarz...turbiliona jakiegos...Zajrzyj pod dekiel : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Wozu
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-05-25, 08:07   

Kumotry wahlik nie naciąga sprężyny :( sprawdzone :(
No i znów pytanie do fachowców naprawiać czy wysyłać?
Da radę jakiś zegarmajster to zrobić czy wysłać zegarek do sprzedawcy?
 
 
maciek
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-05-25, 08:20   

tak jak opisywałem powyżej historię mojego parniego, sytuacja wydawała się beznadziejna, a mistrz podejrzewany o bateryjkarstwo zrobił to w ciagu chwili. Najpierw podejdź do zegarmistrza, wiem, że to nie jest takie proste :mrgreen: , ale ja nauczony doświadczeniem na pewno bym próbował.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum