Poprzedni temat «» Następny temat
parnis chrono wskazówka godzinowa zaczepia o sekundową
Autor Wiadomość
frolo
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-04-14, 22:40   parnis chrono wskazówka godzinowa zaczepia o sekundową

Witam wszystkich. Jakiś czas temu trafiłem na to forum. Spodobał mi się parnis chrono, poczytałem, poczytałem i zamówiłem u "forumowego" dostarczyciela z chin :) Wysłałem kaskę i po 2 tygodniach listonosz dostarczył tak oczekiwaną przesyłkę :) Tykadełko śliczne, że aż dech zapiera! Ale do rzeczy. Problem się pojawił mniej wiecej o 16:27 i 8 sekund. Poprostu wskazówka sekundnika przyciera o godzinową. I to na tyle mocno, że zegarek sie zatrzymuje. Jedyne lekarstwo to energicznie potrząsnąć. Co ciekawe zrobiłem test i zostawiłem go w pozycji poziomej na stoliku i wtedy wskazówki sie mijały. Ale przy noszeniu go na ręku od wspomnianej godziny16:27 do 19:36 zachodza te wskazowki na siebie co minute(czyli w momencie kiedy godzinowa jest w zasiegu sekundowej). Moje wnioski to: któraś wskazówka nie jest dobrze przymocowana. I z taka wiadomościa poszedłem do zegarmajstra. Obejrzał popatrzył, pocmokał, polukał a później oddał mowiąc, że musze zegarek oddać do serwisu tej marki, bo On nie ma maszynki do prostowania takich wskazówek :/ i tak z kilkoma innymi zegarmajstrami:/ Już mi ręce opadają... I tu prośba do wszystkich: czy ktos zna jakiegoś zegarmajstra w stolicy, który by się podjął uzdrowienia mojego parniego? Może ktoś już miał taki defekt w swoim parnim i sobie sam jakoś poradził?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-04-14, 22:45   

To jakiś bateryjkarz, to tego nie trzeba żadnej maszynki, a jedna ze wskazówek najprawdopodobniej jest krzywo osadzona na osi, porządny zegarmistrz sobie z tym poradzi. Ja miałem kiedyś podobny przypadek w czarnym Chronometer z rezerwą naciągu i bez problemu sam sobie z tym poradziłem, ale ja to zegar"miszcz" amator jestem. :wink: :lol:

Edyta
Pod żadym pozorem sam nie kombinuj jeśli nie masz w tej materii żadnego doświadczenia, dla zegarmistrza to jest 10 minut roboty.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-04-14, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
frolo
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2010-04-14, 23:08   

To był poważny Pan serwisant z firmowego serwisu tissota ;) Zastanawia mnie tylko czemu jak zegarek leży spokojnie w domu to wszystko gra i wtedy się nic niezacina. Mam nadzieję, że to tylko kwestia źle/luźno osadzonej wskazówki sekundnika. Tak czy inaczej sam tego nie zrobie, grzebie tylko w wiekszych mechanizmach (auta, pralki, rtv) :) A odsyłać na reklamacje to troche bez sensu i mija sie z celem. Dlatego mam nadzieję, że ktoś tu szepnie słówko gdzie znajdę dobrego znachora w Warszawie, który nie będzie się bał zajrzeć do parniego :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2010-04-15, 06:56   

frolo napisał/a:
To był poważny Pan serwisant z firmowego serwisu tissota ;) Zastanawia mnie tylko czemu jak zegarek leży spokojnie w domu to wszystko gra i wtedy się nic niezacina. Mam nadzieję, że to tylko kwestia źle/luźno osadzonej wskazówki sekundnika. Tak czy inaczej sam tego nie zrobie, grzebie tylko w wiekszych mechanizmach (auta, pralki, rtv) :) A odsyłać na reklamacje to troche bez sensu i mija sie z celem. Dlatego mam nadzieję, że ktoś tu szepnie słówko gdzie znajdę dobrego znachora w Warszawie, który nie będzie się bał zajrzeć do parniego :)


Wbrew pozorom to wcale nie jest takie bez sensu, ponieważ koszt tej operacji to +/- 20 zł- przesyłka rejestrowana do Chin. Za zegarmistrza zapłacisz pewnie tyle samo lub więcej. Pozostaje oczywiście kwestia czasu i koszt ryzyka że kolejny będzie taki sam ;)
Samo usunięcie tej usterki to jak pisze Svedos 10 minut, w tym 7 minut na przyniesienie, otworzenie, nalanie i wypicie browara ;) - jeśli wskazówka jes za złabo naciśnięta na ośkę, to pod wpywem zmiany położenia może delikatnie na niej pracować, co przekłada się na większą amplitudę na jej końcu - i haczy. Mnie sie zdarza to poprawiać po serwisie zegarka, więc ...
Zapytaj chłopaków z Wuwy - Kubama ma obcykanych zegarmajstrów zdaje się nieźle.
 
 
mnihu
Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 392
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2010-04-15, 08:40   

Jakby co to ja mogę zegarmajstra z Warszawy polecić :smile:
A zegarmistrz co u niego byłeś to widać że naprawia "marki zegarków" a nie zegarki :mrgreen: Obstawiam, że byłeś w jakimś pięknym, marmurowym salonie?
Ostatnio zmieniony przez mnihu 2010-04-15, 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #6  Wysłany: 2010-04-15, 08:59   

Frolo, mój zegarmistrz Belgradzkiej na Urwysynie się chińców nie boi bo co chwila jakiegoś odemnie dostaje. Problem ze wskazówkami ćwiczył juz na moim czarnym chronometrze. Było w zasadzie to samo - minutowa zawadzała o małą sekunde i stawał jak leżał, a dobrze było jak go nosiłem. Żadna to filozofia dla fachowca. :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
frolo
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-04-15, 09:21   

Bardzo Wam dziękuje. Sprawdze dzis pewnie tego zegarmajstra na belgradzkiej, to nie za dluga ulica wiec chyba znajde. jak już bede p ozabiegu to napisze jak poszło. :)
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #8  Wysłany: 2010-04-15, 11:00   

Frolo, sprawdź PW. Podałem ci namiary.
_________________
Foch und Ch.
 
 
frolo
[Usunięty]

 #9   Wysłany: 2010-04-16, 20:31   

Oddałem dzis Parniego do doktora, którego polecił mi kubama. We wtorek odbiór :mrgreen:

[ Dodano: 2010-04-20, 22:07 ]
Odebrałem, wszystko ok. Bardzo dziekuje za pomoc, szczególnie koledze kubama. Można zamknąc wątek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum