Poprzedni temat «» Następny temat
Poka moda Seiko
Autor Wiadomość
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #1  Wysłany: 2009-12-18, 12:27   Modowanie nowych Seiko - szczegolnie tych na 6R15...?

Właśnie... :roll:



Dziwne ale jakos nie spotykam w necie zdjec zmodowanych Sumo, Alpinistow itp zegareczkow?



Znacie jakies fajne mody Sumo? Albo sklepy z czesciami do ich modowania?
 
 
corten 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 963
Skąd: Gdańsk
 #2  Wysłany: 2009-12-18, 14:26   

ee.. może ideału się nie moduje?

ale serio - wydaje mi się, że zegarki z nieco wyższej półki i jak ktoś kupuje to po prostu podobają się takie jakie są ? ??



ps. znalazłem moda sumo






----------
Poprawiłem zdjęcie - Maxio
Ostatnio zmieniony przez Maxio 2010-04-08, 02:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2009-12-18, 15:17   

Masz wieksza fotke tego moda? Ja bym np. na 100% szafira wsadzil...
 
 
corten 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 963
Skąd: Gdańsk
 #4  Wysłany: 2009-12-18, 19:18   

link



http://www.orientalwatchs....php?f=1&t=4456
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11564
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2009-12-18, 20:47   

corten napisał:
ale serio - wydaje mi się, że zegarki z nieco wyższej półki i jak ktoś kupuje to po prostu podobają się takie jakie są ? ??


...wydaje mi się, że nie po to ktoś wywala 2 tysie, żeby później w nim grzebać. Zauważcie, że większość modów ze stajni Seiko to stare 6309, 7002, i z nowych SKX007. Są tanie, więc nie szkoda ich będzie. Czasami się trafi jakaś "5". Z tych droższych, to (tak jak pokazał corten) można wskazówki wymienić, ale to taki minimalny mod będzie wtedy http://img138.imageshack.us/i/oczko.gif/



...a z częściami to chyba u http://www.10watches.com/apps/webstore/, ale nie znalazłem tam nic do 6r15, ani do Sumiaka
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2009-12-18, 21:39   

Koledzy, z niejednego modowego pieca chleb jadłem i powiem wam, że błądzicie jak te dzieci we mgle. :D



Dobrze spostrzegliście, że mało jest lub wcale nie ma modów na mechanizm 6R15, ale tu nie chodzi o taniość lub drogość Maxio. :wink: Widziałem mody Omegi Seamastera, a są znacznie droższe od Sumo, prawda? :wink: Nagminnie spotyka się też mody Samuraia, a na Zachodzie on jest niewiele tańszy od Sumo.



Prawda jest zgoła trywialna, a poznałem ją zasięgając języka. Po prostu mechanizm 7s25/7s26/7s35/7s36 spotykany we wszystkich do niedawna Seiko, w tym nurkach Seiko, jest znany od wielu lat i liczne małe warsztaciki zdążyły sobie przygotować matryce do tworzenia części. Mechanizm 6R15 spotykany w Sumo jest mechanizmem stosunkowo młodym i dopiero teraz wykorzystywanym szerzej. Nie ma jeszcze więc manufakturek robiących części do modowania, które zdołałyby nastawić maszyny do robienia części pod ten mechanizm. Ale powoli, powoli będą się pojawiać. :wink:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2009-12-18, 23:08   

Aaaaa... no "tyz tak może być"... Ale jawieksi z modów (noah, yobookie) tez by nic nie mieli...? No oprocz szafirków:)
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11564
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2009-12-19, 00:03   

Blaz napisał/a:
...ale tu nie chodzi o taniość lub drogość Maxio. :wink:

...jasne, kto bogatemu zabroni ;)


...jakbym miał szmalu jak lodu, to by dla mnie poszczególne części zrobili wedle mojego widzimisię. Kwestia ceny. Tak więc i tak wydaje mi się, że bez sensu wypuszczać na rynek części do modowania droższych zegarków (mechanizmów). Trzeba przyznać, że Seiko z reguły kupują ludzie nie posiadający góry pieniędzy. Więc ta większość zakupi coś co ma w środku 7sXX. Ktoś, kto chce zarobić na częściach, nie będzie się pchał w coś, co nie koniecznie może przynieść dochody. Tak więc będzie robił części do tego co schodzi. Sumiak nie jest taki popularny jak divery Seiko na 7sXX i może tu jest pies pogrzebany ;)
Ostatnio zmieniony przez Maxio 2010-02-22, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2009-12-19, 13:44   

Maxio, jak prześledzisz historię diverów Seiko to okaże się, że jest troszkę inaczej. :wink:



Seiko nie są najtańszymi diverami w automacie dostępnymi na rynku. Najtańsze są Citizeny i Invicty. To jednak nie one są takie popularne, więc w grę nie wchodzi tylko i wyłącznie kwestia ceny, choć niewątpliwie jest znacząca. Po prostu za sprawą samej fabryki Seiko czy też za sprawą kooperantów w pewnym momencie pojawiło się dużo części do mechanizmu Seiko. Części identycznych z oryginalnymi i części do modowania. I nagle okazało się, że diver Seiko jest nie tylko świetnym zegarkiem mającym bardzo dobry stosunek jakości do ceny, ale Seiko to również najłatwiej modowalny zegarek na świecie. I w ten sposób wybuchła seikomania. :wink:
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11564
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2009-12-19, 22:21   

Blaz napisał/a:
Seiko nie są najtańszymi diverami w automacie dostępnymi na rynku. Najtańsze są Citizeny i Invicty. To jednak nie one są takie popularne,...

...ale temat był o Seiko i dlatego się na nich skupiłem :P

...a po drugie, to Sumiak jest chyba na tyle dopracowany, że modowanie mogłoby mu zaszkodzić ;)


Blaz napisał/a:
I nagle okazało się, że diver Seiko jest nie tylko świetnym zegarkiem mającym bardzo dobry stosunek jakości do ceny, ale Seiko to również najłatwiej modowalny zegarek na świecie. I w ten sposób wybuchła seikomania

...i tym miłym akcentem zakończmy spór czy chodzi o cenę czy nie. Ustalmy, że Seiko są świetnymi zegarkami do modowania bez względu na to czy są na 7sxx czy na 6rxx :D
Ostatnio zmieniony przez Maxio 2010-02-22, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2009-12-19, 22:47   

Maxiu, mody Sumo wkrótce będą. :wink: Nie ma zegarków niemodowalnych, są tylko źle zmodowane. :D
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11564
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2009-12-19, 22:54   

Blaz napisał/a:
Maxiu, mody Sumo wkrótce będą. :wink: Nie ma zegarków niemodowalnych, są tylko źle zmodowane. :D


...pożyjemy, zobaczymy ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-02-26, 21:37   Szkło do Seiko też można zmodować

Wpadł mi w oko taki oto mod:

I tak sobie na niego patrzę... Zaraz, zaraz - przecież sekundnik jest POD indeksem! :shock:
Przyjrzałem się więc temu modu bliżej:


On ma indeksy namalowane na szkle! Czego to ludzie nie wymyślą! :shock: :D
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #14  Wysłany: 2010-02-26, 21:38   

Ciekawy :)
 
 
Mr.x
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-02-26, 22:21   

Pomysł nie nowy, nie pamiętam, już dokładnie o jaka marke chodzi, ale widziałem pieknie wykonane na szkle, zdobienia:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum