Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis "chronometer" - kaput x2
Autor Wiadomość
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #16  Wysłany: 2009-12-29, 16:21   

loopxaudio - ten sprzedawca?

Chyba warto go prewencyjnie unikać, tym bardziej, że strasznie drogi.
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #17  Wysłany: 2009-12-30, 10:05   

mój od jacksona od mniej więcej 3 tygodni jest OK, co potwierdza, że albo wypadek przy pracy, albo ten audiocośtam ma gdzie indziej składane (co jest prawdopodobne)



co do paska - sam pasek mógłby w ostateczności ujść - ale klamerka to totalna porażka, z jakiejś cienkiej blachy, dość ostre krawędzie, poranić się można
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #18  Wysłany: 2009-12-30, 10:40   

Ja teraz czekam na 3 szt od Jacksona, też da znać. Chociaż to już przetrzepany majfriend :wink: ...
 
 
tewie
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2009-12-30, 13:33   

Zara , zara panowie - mnie się ten sikor nigdy nie podobał .

I proponuję wpisaś go na listę - temu sikorowi dziękujemy :oops:

Druga refleksja - co ma sprzedawca do jakości wyprodukowanego sikora?

Myślicie że on go wyprodukował ?.
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #20  Wysłany: 2009-12-30, 13:44   

tewie nie szalej bo dostaniesz szubienicę od kumotrów :D Nawet w najlepszych zegarkach trafiają się niedoróbki i Parnis jest tego dowodem :P
 
 
andre
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2009-12-30, 13:45   

Tewie.Tego modelu w wersji czarnej i białej na tym forum jest oględnie mówiąc duuuuuuuuuuuuużo :wink: Nie ma z nimi kłopotu. Kłopot bywa czasem ze sprzedawcami.To tak jak z allegro i zapewnieniami że towar całkowicie nowy lecz moze miec drobne otarcia i rysy bo powystawowy.Nikt nie pisze ze to zwroty klijentowskie sciagane całymi tirami do Polski.Tutaj sie naprawia albo poprawia albo maskuje wady i sprzedaje.Jesli sprzedawca wysłał dwa razy wadliwy zegarek to coś nie gra i tyle.Moze ma dostęp do poserwisowych ,zwrotów itd..No coś po prostu nie gra i tyle.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #22  Wysłany: 2009-12-30, 16:10   

tewie napisał:
Zara , zara panowie - mnie się ten sikor nigdy nie podobał .

I proponuję wpisaś go na listę - temu sikorowi dziękujemy :oops:

Druga refleksja - co ma sprzedawca do jakości wyprodukowanego sikora?

Myślicie że on go wyprodukował ?.




Istnieje tego DUŻE prawdopodobieństwo.

Podzespoły Parnisów sa robione seryjnie, i to w dobrze wyposażonym zakładzie. Jak już wielokrotnie mówiłem - wiele wskazuje na korelację z podzespołami Sea Gulli seryjnych - kolor tarczy, wskazówek, pewne powtarzalne błedy. Zresztą jeśli obejrzysz wystarczająco dużo chińskich produktówe sam stwierdzisz, że składane są z zamkniętej listy podzespołów, mechanizmów itd. Co wiecej, pewne marki uzywają podzespołów określonego dostawcy.

Natomiast ich montaż odbywa się w mniejszych zakładach - stąd możliwe są daleko idące modyfikacje, możesz sobie homara kupić ze szkłem płaskim, wypukłym, z AR, bez AR, z szafirem, z mechanizmem takim, śmakim, owakim, satynowana koperta-werk PVD-cokolwiek ... Taką dowolność i elastycznosć NIE DA ci seryjna produkcja.

I powiedz mi dlaczego mamy "podziękować" zegarkowi który w tej chwili jest najdokładniej chodzącym w mojej stajni, pomijajac kwarce? Z tego co kojarzę mieliśmy już co najmniej 4 dostawców, kłopot pojawił się z pierwszym. Nie sądze zatem by była to kwestia MODELU ZEGARKA, bo jak mówi Andree - w tej chili jest ich na forum, lekko licząc, paredziesiat (ja mam 4, Sylwek zdaje sie też), zaś zadowolonych posiadaczy - ze 20 pewnie...
 
 
tewie
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2009-12-30, 18:50   

No faktycznie można cierpliwość stracić z tymi kitajcami a i nasi potrafią nieźle zakręcić. Nie wiedziałem że może być tyle oszustw , chyba jestem idealistą , co nie :lol: . A i doświadczenie w sprzedawaniu żadne . Moja do teraz się ze mnie śmieje że rogów jelenia nie potrafiłem sprzedać na allegro i dalej leżą na strychu. Alamo ale powiedz no mi tak z czystej ciekawości po co , nawet kolekcjonerowi , 4 takie same modele ? . A może posiadasz też MM o której piszę w dziale _pytania przed zakupem. To bym chętnie zanabył i nie musiałbym się stresować z tymi sprzedawcami .

Z góry przepraszam że tak pytam , no wprost , było nie było.

Pozdrawiam.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2009-12-30, 19:04   

Nie 4 takie same :) - Chronometry w obu kolorach, białego z boczną rezerwą, i Chinominora - wszystkie są z ST25 w środku. Z żadnym nie było jakichkolwiek problemów, a całą czwórka to NAJDOKŁADNIEJSZE moje zegarki. Odchylki wynoszą od 4 sekund na MIESIĄC do 6 sekund na dobę... Nowe zegarki rosyjskie, czy "europeizowane", są w innej lidze - odchylenia to w najlepszym wypadku 30s/doba, a w najgorszym (Łazidło) - około 90 sekund na dobę, i "dokładnością" podchodzi pod Tao które kosztowało $44 z wysyłką, czyli jest od Łazidła PIĘCIOKROTNIE tańsze ...

Teraz mam zamiar kupić czarnego z boczna rezerwą oraz oba kolorki w najprostszej wersji, bez komplikacji.

Tak jak mówiłem - Kryspina spotkał MEGA niefart w skali po prostu nieobserwowalnej w dziesiątkach już dokonanych zakupów - należy niezwłocznie podziękować temu dostawcy za współpracę.

Marianny nie mam, i mieć nie będę - łamie moje kanony "koszernej podrupki" :wink:
 
 
tewie
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2009-12-30, 19:16   

No szkoda , szkoda , co nie :? . Ale kolega Krispintapicerek nie wspomniał chyba gdzie zanabył tego słocza , czy ja przegapiłem - na allegro ?.

Alamo wiesz a mnie tak się podoba ten MM że mam w nosie wszystkie takie tam... . Możesz bardziej rozwinąć swoją myśl o tej koszerności ? .

Znaczy myślisz że te modele mają za dużo znamion podróbkarskich.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #26  Wysłany: 2009-12-30, 19:25   

Kryspin kupił na Ebayu od "nie naszego majfrienda" :wink: - zdaje się że od tego gościa którego Kubama wskazał ?



Taka osłona koronki wciąż podlega ochronie praw patentowych.

Poza tym, mnie się ten wzór nigdy nie podobał :)

Ale to tobie się ma podobać, a nie mnie :wink: !
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #27  Wysłany: 2009-12-30, 19:55   

Nie mam jeszcze parnigo chronometra , jesli bede zamawial to bedzie od Jacksona , mialem juz od niego MM ktora sam roz... dziewiczylem .... uwazam ze to sprawdzony czlowiek i idzie sie z nim dogadac

Kupowalem zegarki i w HK i Tajlandii od obcych i nie byly to homary czy parnisy i jeszcze nikt mnie nie oszukal , a kontakt z nimi byl lepszy (pomimo roznicy stref czasowych) niz z gosciami od nas z kraju z allegro
 
 
tewie
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2009-12-30, 20:36   

Alamo wiesz , ta osłonka i właśnie z tymi literkami _ REG _ T.M_ to cały smaczek tego interesu . Bez tego to byłby knot , panie i tela. :lol:

Szkoda że przy 44 nie robią tych literek. :? . Ale to tylko takie moje......

Nie wiedziałem że to podlega ochronie patentowej , więc dzieki za info.
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #29  Wysłany: 2009-12-31, 02:11   

tewie napisał:
.

Nie wiedziałem że to podlega ochronie patentowej , więc dzieki za info.


No i nazwa MM też jest zastrzeżona z tego, co tu i ówdzie wyczytałem. Dlatego Parnisowe Pamy są bardziej koszerne. Jak coś pomieszałem, to mnie Bracia poprawią :P
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #30  Wysłany: 2009-12-31, 09:47   

Zgadza się i dlatego MM uważamy za wredną podróbę i wykorzystujemy jedynie do wzbudzania w sobie słusznej nienawiści do podróbek (w tym celu je tylko i wyłącznie kupowaliśmy oczywizda), zaś Tao czy Parnisy bez osłonki koronki są już prawie że pełnoprawnymi zegarkami. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum