Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Santino
2013-07-19, 00:49
303
Autor Wiadomość
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #31  Wysłany: 2012-07-14, 23:48   

Cytat:
Srebrzone wskazówki, czernione tą metodą - może być przebój sezonu. I na pewno równomiernie będzie.


Sie nie znasz, dobrze "posiarzy" :D i będą lala :D
_________________
Pozdro!!!
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-07-15, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
irek1981 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Wiek: 42
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 2327
Skąd: Wrocław
 #32  Wysłany: 2012-07-15, 03:55   

Blazu nie mieszaj anodowania z oksydowaniem - dwie różne bajki, podpowiem, że w oksydowaniu jest tylko chemia i temperatura.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #33  Wysłany: 2012-07-15, 05:43   

Skrót myślowy zastosowałem plus w jednym zdaniu zmieściłem i czujne cholery wyłapały. :mrgreen:

I tak rozmowa ta jest bezcelowa, bo wszyscy wiemy, że wskazówki są po prostu pomalowane farbą, która udaje barwienie termiczne, a Gerlachy robią nas w ciula. :lol:
 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #34  Wysłany: 2012-07-15, 07:32   

Blaz napisał/a:
Skrót myślowy zastosowałem plus w jednym zdaniu zmieściłem i czujne cholery wyłapały. :mrgreen:

I tak rozmowa ta jest bezcelowa, bo wszyscy wiemy, że wskazówki są po prostu pomalowane farbą, która udaje barwienie termiczne, a Gerlachy robią nas w ciula. :lol:

Na 200% malowane u ojców dyrektorów w garażu! :mrgreen: :twisted:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #35  Wysłany: 2012-07-15, 09:21   

Blaz napisał/a:
Gerlachy robią nas w ciula.


To się wie samo z siebie, bo jak wiadomo z wnikliwych biznesplanów kiziowej szkoły biznesu, nie da się zrobić zegarka, i to najprostszego z możliwych, za mniej niż 5 tysi. To jak my robimy za tysiąc te najbardziej skomplikowane, wiadomo że zamiast szafiru wkładamy denko od pojemnika na kał, zamiast stalowej koperty dajemy ścianki tego pojemnika, a w środku zapierdziela chinska mrówka :-)

Z czystej ciekawości, spytałem się ostatnio pewnego aryjskiego "producenta" kopert ile by kosztował konkretny projekt. Znam go, bo robią koperty u jednego z naszych chińskich wykonawców. 10x tyle, co sami płacą za nią w Chinach :-)
Jak ktoś lubi za cudze frajerstwo płacić z własnego karmana - to ja bogatym nigdy nie broniłem i bronić nie bedę :-) Zawsze może przecież potem krzyczeć że jakby co, to "ma na wszystko szwajcarskie faktury" :lol:

I jak tam, widział już ktoś te doskonałej jakości wskazówki od Chronoswissa zdemontowane, pod róznymi kątami, i w makro :-) :?: Bo bym obejrzał :mrgreen:
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2012-07-15, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #36  Wysłany: 2012-07-15, 09:42   

ALAMO napisał/a:

I jak tam, widział już ktoś te doskonałej jakości wskazówki od Chronoswissa zdemontowane, pod róznymi kątami, i w makro :-) :?: Bo bym obejrzał :mrgreen:


Rąbka uchylił. Fota słaba. Ale niech dalej się pogrąża :razz:
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #37  Wysłany: 2012-07-15, 09:51   

A ja wczoraj jeszcze wrzuciłem wszystkie do myjki ultradźwiękowej, bo przyuważyłem chińskie linie papilarne na nich :-)
I jak wyjąłem, to mi się cykła taka jeszcze fotka :



Na jednej wskazówce minutowej jest minimalne przebarwienie strukturalne. Gdybym jej szczególnie nie oglądał, to bym tego nie zauważył.
Kolor to głeboki niebieski, zresztą wybrany z karty kolorów, temperatura około 290-300 stopni.
_________________
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #38  Wysłany: 2012-07-15, 10:05   

ALAMO napisał/a:
Pracuję jeszcze nad piętnastsekundowym pierdem. Docelowo - ma zmuszać do opuszczenia pomieszczenia nawet 14 letniego psa mojej teściowej.

...i powinien jeszcze zmieniań ton, tak z cztery razy przynajmniej :twisted:




...a wskazówki są całkiem świetne
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #39  Wysłany: 2012-07-15, 10:13   

Tak pijąc do tych wskazówek, to rozmawiamy o detalu wielkości trzech sklejonych włosów... malutki kawałeczek...
Ale wg niektórych luma na sekundniku w Dziku np była krzywo... żenua.
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #40  Wysłany: 2012-07-15, 10:18   

...nick555, dokładnie, to tak jak testować aparat fotograficzny w takim sensie, że po zrobieniu zdjęcia szukamy odbarwień na poziomie powiększenia stukrotnego albo coś w tym stylu.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #41  Wysłany: 2012-07-15, 10:19   

No co ty - Dzik wogóle nie ma lumy :P Masz, to nie wiesz :lol: Jakbyś nie miał, to byś wiedział ;-)
_________________
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #42  Wysłany: 2012-07-15, 10:22   

...no właśnie, jak chcę sprawdzić godzinę w nocy, to se muszę latarka zaświecić....









...bo zegarek położyłem szkiełkiem do dołu :twisted:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #43  Wysłany: 2012-07-15, 10:37   

Na to jest prosty sposób.
Takim się sprzedaje ten sam towar, 10x drożej.
I od tej chwili pieją z zachwytu. Wszystko jest proste, piękne, świeci jak należy, i jest doskonałe. Bo inaczej, to by ich dupa piekła.
Myslę, że 303, czy DiS, czy Foka/Otago - dostałyby od razu kopa w górę w jakości wykonania każdego elementu, zaczęłyby swiecic doskonale, koperta byłaby świetnej jakości, a wskazówki byłyby "wspaniale wintydżowe", jak tylko znalazłyby się na półce w pewnym salonie w Złotych Tarasach :-) Niestety, nie znajdą się, ponieważ taką mamy wadę, że zamiast oddawać komuś pieniądze za "salonowość", wolimy włożyć tę kasę we własny projekt kopert, żeby potem nie musieć na stronie pisać "indywidualne wykończenie" jako maskirowka dla faktu że się bierze koperty gotowe, i każe im zrobić najtańszy z możliwych i najłatwiejszy do zrobienia finisz, czyli piaskowanie :-)
_________________
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #44  Wysłany: 2012-07-15, 10:52   

Się czepiacie.
W końcu facet z doświadczeniem, wie co pisze.
Cytat:
Przemek, to nie są wskazówki barwione termicznie, widać to dokładnie na tym zdjęciu i poprzednich. Widziałem w życiu dziesiątki wskazówek barwionych termicznie w zegarkach tańszych i droższych, barwiłem sam śruby termicznie, i wierz mi, że na podstawie tego zdjęcia można stwierdzić, że to nie wygląda tak jak powinno - przy założeniu, że są barwione termicznie tak jak napisał kolega prowadzący projekt.


A jeszcze nie tak dawno, a może już dawno:
http://www.knives.pl/forum/index.php?topic=57333.0

:twisted:

A tu też ciekawa dyskusja. Zwłaszcza kategoryczne stwierdzenie w poście nr 711, dziwię się, że rozmówca o nicku "martinq" nie stanął na baczność tylko spokojnie wypunktował do nokautu :)
http://zegarkiclub.pl/for...t/page__st__700
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #45  Wysłany: 2012-07-15, 13:10   

Nie wiecie sami co piszecie, to nie mogą być wskazówki barwione termicznie. Po prostu nie mogą. Prędzej wielbłąd przez ucho igielne...
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum