Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Santino
2013-07-19, 00:49
303
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #16  Wysłany: 2012-07-14, 12:22   

Taki dokładnie kolor był wybrany Damian. Poza tym,zdefiniuj "kolor" :?: One mają z sześć kolorów na zdjęciach które zrobiłem :lol: który chcesz poprawić ;-) :?:

Zasadniczo,to mnie takie dywagacje dość konsekwentnie zadziwiają, ponieważ wskazują jak daleko sięga poziom dezinformacji serwowanej przez dilerów i sprzedawców, producentów w mniejszym trochę stopniu, ale też. Zobaczcie sobie na dyskusje dotyczące szkiełka w 303. Strasznie się wszyscy dziwili, że cena jest taka sama bez względu na to czy to szafir, czy hesalit. I teraz postawcie się w naszej sytuacji ; jak dyskutować o tym, kiedy od zawsze sprzedawcy wciskali nam że "szafir to kłalta i musi Panie kosztować!" ... Ja mówię po raz kolejny, że różnica w cenie między szafirem a dobrej jakości hesalitem to jest kilka dolarów. Czyli 303 z szafirem 890 brutto, z hesalitem 875 brutto.
Ale żaden handlarz wam tego nie powie, bo swoją marżę do tj pory nabijał wciskając ciemnotę jakie to kosztowne jest. A jemu wciskał to producent.
My mamy inne podejście do tego biznesu. Zawsze uważaliśmy, że w dobie Internetu i globalnego rynku - wygrywa się właśnie uczciwością i fair play. Czy to dobre podejście ? Nie wiem. Czas pokażę. I tak wolałbym skończyć naszą zabawę nie zmieniając swojego podejścia, niż istnieć na rynku zmieniając.
_________________
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #17  Wysłany: 2012-07-14, 12:44   

W ogólnym odbiorze są ciemne, ten niebieski jest bardzo głęboki, mało fajny. Można zwiększyć temperaturę ich barwienia żeby były trochę jaśniejsze.
O przebarwienia się nie martwię, taka natura całości.
_________________
_
work in progress
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2012-07-14, 12:45   

ALAMO napisał/a:

Plus to co mówił Sylwek. iele zegarków sprzedawanych jako "barwione termicznie" jest platerowanych, albo oksydowanych. Platerowanie jest droższe, ale daje przewidywalny efekt. Oksydowanie jest dużo tańsze, więc mona sobie pozwolić na większe straty w odpadach na tym samym budżecie.


- Barwienie termiczne daje znacznie bardziej trwałą powłokę kolorystyczną, ale znacznie trudniej zapanować w tym procesie nad kolorem. Bierze się to stąd, że barwę daje dany zakres temperatury. Im więc mniejsza (i regularna) powierzchnia, tym łatwiej uzyskać jednolitą temperaturę powierzchni i tym samym jednolity kolor. Trudność pojawia się w zasadzie już od różnicy rzędu kilku milimetrów.

- Anodyzowanie, oksydowanie (czyli barwienie elektrochemiczne) polega (w skrócie) na uzyskiwaniu koloru pod wpływem napięcia. Taka metoda daje zabarwienie mniej trwałe, ale bardziej jednolite.

Dlatego też bardzo rzadko dziś można spotkać termicznie barwione wskazówki czy części. Dlatego że z barwieniem termicznym wiąże się nieuchronność nieregularności barwy. A klienci lubią kolor jednolity. I myślą, że gdy wskazówka w jednym miejscu ma ciemniejsze lub jaśniejsze plamy to jakiś bubel jest. :lol:

Barwienie termiczne można porównać do hand-made: masz przedmiot bardziej trwały, a zarazem indywidualny swoją nieregularnością. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-07-14, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #19  Wysłany: 2012-07-14, 19:41   

Mi się tam podoba, czekam na prototyp.
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #20  Wysłany: 2012-07-14, 20:57   

Blaz napisał/a:

- Anodyzowanie, oksydowanie (czyli barwienie elektrochemiczne) polega (w skrócie) na uzyskiwaniu koloru pod wpływem napięcia.


Pod wpływem napięcia, jako takiego, to radca możesz co najwyżej zakwilić boleśnie :grin:

BTW: Anodowanie to elektrolityczne wytwarzanie powłoki np tlenku. Dość popularme jest też barwienie termiczne przez przepuszczanie dużego prądu przez barwiony element. Nie próbowałem (no, parę razy mimowolnie - tzw zwarcie :smile: ), ale to będzie dawać równe zabarwienie tylko w przypadku wyrobów o regularnym kształcie.

Gb.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #21  Wysłany: 2012-07-14, 21:49   

Cytat:
Pod wpływem napięcia, jako takiego, to radca możesz co najwyżej zakwilić boleśnie


i uzyskać tęcze w barwionym materiale......

[ Dodano: 2012-07-14, 21:52 ]
P.S. Zapomniałem o pozdrowieniach dla ojców derektóróf co to no.... :D :D :D

Barwienie termiczne a barwienie chemiczne to 2 rróżne rzeczy typu jazda motórem po lesie i heblem po starej.
_________________
Pozdro!!!
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-07-14, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #22  Wysłany: 2012-07-14, 22:22   

Teraz sobie obczajcie coś, co w sposób dość dosadny pokazuje miejsce pewnych odważnych teorii ;-)

To jest część ze stali niskowęglowej barwiona termicznie :

Robił ją dla swojego projektu Paul Lotman. Powierzchnia oczywiście jest obrobiona inaczej niż do wskazówek, ale widzicie wyraźnie przebarwienia na powierzchniach. Wynikają z niejednorodności stali w tym wypadku.

Tutaj najbardziej chyba klasyczny przykład, wskazówka amerykańca XIX wieku



i kolejna, z Walthama 14-S



Tutaj - typowe wskazówki małych sekundników z początku XX w. :


Jak sądzę,nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie kwestionował sposobu ich barwienia. Zwróccie uwagę na odcień, połysk powierzchni, oraz widoczne różnice tonalne.

Tutaj z kolei przykłady nowsze, konkretnie wskazówki Pihla (ikona niezależnych) :


i Voita :


oczywiście foty są niewspółmiernie lepsze od moich, bo z katalogów -ale w sumie widac to samo, czyli barwę i strukturę samej utlenionej powierzchni.

Myślę że to powinno styknąć, a jeśli komus nie wystarcza ... well ... mogę jeszcze pokazać jak wygląda wskazówka od spodu, w porównaniu z barwionymi termicznie wskazówkami sekundników od Poljotów de luxe. Ale zawsze chętnie obejrzę takie makro wskazówek Chronoswissa, zdemontowanych, pod kątami, od spodu, whatever. Będzie ubaw :-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2012-07-14, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #23  Wysłany: 2012-07-14, 23:11   

kaido2 napisał/a:

P.S. Zapomniałem o pozdrowieniach dla ojców derektóróf co to no.... :D :D :D


Racja. Niechaj słońce nie zachodzi nad ich ogródkami, a odór z ich ust niech padnie jako dżuma na ich wrogów i krytyków. Howgh! :cool:

Wódz Siedzący Gburek.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2012-07-14, 23:23   

Jacek. napisał/a:
a odór z ich ust niech padnie jako dżuma na ich wrogów


Pracuję jeszcze nad piętnastsekundowym pierdem. Docelowo - ma zmuszać do opuszczenia pomieszczenia nawet 14 letniego psa mojej teściowej.
_________________
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #25  Wysłany: 2012-07-14, 23:31   

Projekt "Zyklon"? Kundel może odpowiedzieć ogniem :cool: :smile:

G.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #26  Wysłany: 2012-07-14, 23:33   

Próbował. Kamien z zapalniczki mu wlazł pod pazur i był lament pod niebiosa. Ciota nie ogar :lol:
_________________
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #27  Wysłany: 2012-07-14, 23:34   

ALAMO napisał/a:
Teraz sobie obczajcie coś, co w sposób dość dosadny pokazuje miejsce pewnych odważnych teorii ;-)


.....ale zawsze chętnie obejrzę takie makro wskazówek Chronoswissa, zdemontowanych, pod kątami, od spodu, whatever. Będzie ubaw :-)


I ja chętnie bym takie cuda zobaczył.

:lol:
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #28  Wysłany: 2012-07-14, 23:39   

ALAMO napisał/a:
Próbował. Kamien z zapalniczki mu wlazł pod pazur i był lament pod niebiosa. Ciota nie ogar :lol:


:idea:
Srebrzone wskazówki, czernione tą metodą - może być przebój sezonu. I na pewno równomiernie będzie. :mrgreen:

G.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #29  Wysłany: 2012-07-14, 23:46   

I ja z chęcią bym zobaczył bo w moim przypadku wiem co i jak, a wielu miszczunióf niewiie co jest co i po prostu pierd...i i to jest śmieszne jak przychodzi co do czego.....
_________________
Pozdro!!!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #30  Wysłany: 2012-07-14, 23:47   

Równomiernie tak, że najtęższe umysły w OCDC będa kminić czy to termiczne, czy platrowane :-) - w końcu nie rozkręcą, bo nie mają autoryzacji, a tu taaaaką kłalitę demontować to strach. Jeszcze zepsują, i jak potem oddać :lol:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum