Poprzedni temat «» Następny temat
ETY samobójczy strzał w stopę.
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #46  Wysłany: 2011-08-21, 22:10   

Tomku, chcę Ci tylko podać mechanizm tych sytuacji. Na początku pojawia się mała sugestia. Ktoś coś zauważył, ktoś coś skojarzył. Potem zaczyna być ich seria, ale nadal w postaci przypuszczającej. A potem okazuje się jak naprawdę jest.

Na razie nikt Steinharta za rękę nie złapał. Ale pojawiło się już kilka spostrzeżeń, że niekoniecznie jest tak, jaka jest wersja oficjalna.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #47  Wysłany: 2011-08-21, 22:21   

Tomek napisał/a:
Ta historia z Etą i OWC to wykopaliska sprzed kilku lat.


Wiesz, to nie o to idzie żeby się bawić w domową wersję "Teorii konspiracji" :lol:
Ale z Claro była identyczna historia.
Pierwsze głosy się pojawiły ... kurde, dawno ! 10 lat to może nie, ale niewiele mniej. I co ? Ano, na początku były IDENTYCZNIE traktowane, częsciowo przez ludzi którzy tego nie dopuszczali do siebie, częściowo przez agentów wpływu. Gdy w końcu udowodniono im to czarno na białym - co sie stało ? Nic sie nie stało. Morda w kubeł. "Jest szwajcarski, bo spełnia prawna definicję". Bravissimo :lol: W międzyczasie, pewnie najbardziej dociekliwi dostali PW od władz "najbardziej uznanych forów" żeby się nie interesowali, bo kociej mordy dostaną. Tak jak kociej mordy dostał temat o Waldka Doxie na WUS :cool:

Cały czas toczy się sprawa Sellity. Nie wiemy jak się skończy. Ale mechanizm "odporu wrogiej propagandy" jest TEŻ podobny :lol:

Mnie tam dodawać uczono dawno, ale coś tam pamiętam ;-)
_________________
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #48  Wysłany: 2011-08-21, 22:25   

Łukasz, ale w tym wątku, którego autor odkopał post właściciela OWC sprzed ponad dwóch lat, nikt nie zarzuca Gunterowi, że wkłada lewe Ety do swoich zegarków.
Ten temat bardziej za to kojarzy mi się z tzw "czarnym PR-em". Ostatnio, nie wiedzieć czemu, pokazało się na WUS, praktycznie w jednym czasie, kilka tematów niezbyt przychylnych tej firmie. Wszystkie bez konkretów, tylko gdybania.

ALAMO napisał/a:
Cały czas toczy się sprawa Sellity. Nie wiemy jak się skończy. Ale mechanizm "odporu wrogiej propagandy" jest TEŻ podobny :lol:

Przecież Sellita upadła.
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2011-08-21, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #49  Wysłany: 2011-08-21, 22:26   

Coraz więcej pojawia się też zapytań skąd u majfriendów tyle Et, i to praktycznie identycznych. Na jakimś forum, nie na wus, ale też nie na homage, ktoś rozebrał Etę od Sandoza i wyszło na to, że jest identyczna z kopią Ety od majnfriendów. Itp, itd.

Coraz więcej jest dowodów na to, że Eta ma prostu fabrykę (-i) w Chinach. Mniej lub bardziej legalną.

Tomku, tam była sugestia.

Nie wiem czy to czarny PR, ale Steinhart sam się kiedyś wydał, że nie może w pełni panować nad jakością, bo niektórych swoich zegarków po prostu nie dostaje do Niemiec...
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-08-21, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #50  Wysłany: 2011-08-21, 22:27   

Ale Sandoz jest pelnoprawną, chińską własnością. jeden z Sandozów przynajmniej.

Tomek : ale mechanizmy robiła, podobnież pod samiuśkimi Alpami :twisted:
Poza tym, nie mylisz ich z BNB ??
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-08-21, 22:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48307
Skąd: Łódź
 #51  Wysłany: 2011-08-21, 22:27   

Ja tam bym się w ogóle nie zdziwił, że mają fabrykę w Chinach.
Wszyscy mają, to czemu onie nie mają mieć?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #52  Wysłany: 2011-08-21, 22:28   

No właśnie o to chodziło Alamosie. :grin: Że niby legalna Eta w Sandozie jest identyko z nielegalnymi Etami.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #53  Wysłany: 2011-08-21, 22:29   

Steinhart kupuje ETY w SG. Skąd bierze je (czy produkuje) SG to już inna historia i akurat Gunter nie ma na to wpływu.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #54  Wysłany: 2011-08-21, 22:34   

Tomek napisał/a:
Steinhart kupuje ETY w SG. Skąd bierze je (czy produkuje) SG to już inna historia i akurat Gunter nie ma na to wpływu.


Ma wpływ. Niech przestanie kupować przewartosciowane i technicznie przestarzałe mechanizmy :twisted:
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #55  Wysłany: 2011-08-21, 22:35   

O tym Tomek mówię. Że Steinhart sam powiedział, że na pewne rzeczy nie ma wpływu. Nie jest tak naprawdę samodzielnym podmiotem...

W jego przypadku, a dokładniej w przypadku Grovany, bardziej by mnie interesował wypływ ich kopert oem, bo to aż kłuje w oczy niestety...
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #56  Wysłany: 2011-08-21, 22:35   

ALAMO napisał/a:
Ma wpływ. Niech przestanie kupować przewartosciowane i technicznie przestarzałe mechanizmy :twisted:


To nie takie proste. Lud chce "Swiss Made" to lud dostaje.

Blaz napisał/a:
Nie jest tak naprawdę samodzielnym podmiotem...

Bo jest uzależniony od dostawcy-monopolisty.

Blaz napisał/a:
W jego przypadku, a dokładniej w przypadku Grovany, bardziej by mnie interesował wypływ ich kopert oem, bo to aż kłuje w oczy niestety...

Steinhart nie należy do Grovana Group.
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2011-08-21, 22:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #57  Wysłany: 2011-08-21, 22:38   

To właśnie też pisał Orange, a co przytaczałem. Że z początku po prostu myślał, że brak "swiss made" to samobójstwo. Potem doszedł do wniosku, że dlaczego nie oficjalnie z Chińczykami?

Ciekaw jestem który następny pójdzie po rozum do głowy... Prometeus flirtuje z Japończykami. Vostok Europe także.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #58  Wysłany: 2011-08-21, 22:38   

Czyli zobacz : mówimy o sytuacji gdy ludzie tolerują monopol, i jeszcze się z tego cieszą :-)
Ów monopol wmawia im swój geniusz, i upodlenie wszystkich innych - i oni to kupują.
Robi to we współdziałaniu z firmami będącymi jego spółkami zależnymi, oraz powiązanymi.
Przecież to jest IDEALNY case, żeby przywalić z grubej rury przepisamy antymonopolowymi :!:
Pytanie, czemu nikt na to nie wpadł :P :lol: :?:
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #59  Wysłany: 2011-08-21, 22:43   

Tomku, Steinhart należy do GG. Pisałem o tym w wątku o Debaufre. :wink:
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #60  Wysłany: 2011-08-21, 22:48   

ALAMO napisał/a:
Przecież to jest IDEALNY case, żeby przywalić z grubej rury przepisamy antymonopolowymi :!:
Pytanie, czemu nikt na to nie wpadł :P :lol: :?:


ja to się nie znam ale kto miałby to zrobić??? gdyby to się działo na terenie UE to już dawno byłoby pozamiatane, w USA pewnie tak samo ale Szwajcarzy sami tego nie ruszą bo zarabiają na tym sporo kasy więc po co?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum