Poprzedni temat «» Następny temat
Samodzielne wykonanie przeszklonego dekla
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #1  Wysłany: 2009-08-19, 12:42   Samodzielne wykonanie przeszklonego dekla

Postanowiłem dzisiaj opisać mój skromny wynalazek, jak szybko i tanio zrobić przeszklony dekiel do zegarków z oryginalnym metalowym deklem zakręcanym pierścieniem. Mój wynalazek wypróbowałem na kilku zegarkach produkcji radzieckiej. Do jego wykonania niezbędne jest zaopatrzenie się w szkiełka zegarkowe

o kilka dziesiątych milimetra większe od wewnętrznej średnicy pierścienia. Z zegarka odkręcamy pierścień wraz z fabrycznym deklem.

Pierścień wciskamy na szkiełko, można to zrobić przy pomocy prasy, wkrętaka lub palcami własnych rąk. Następnie nakręcamy pierścień nie zapominając

o pozostawieniu uszczelki na swoim miejscu, i już możemy się cieszyć pięknym widokiem mechanizmu naszego zegarka.

Najlepsze są szkiełka o niskim profilu, ale te wysokie także się do tego nadają.



























W ten sposób można zmodyfikować prawie każdy zegarek, lub zrobić sobie zupełnie nowy niepowtarzlny egzemplarz, ja mam tak zrobione np. Poljot de luxe 29 jewels, czy mechanizm od Poljota 17 jewels zamontowany w kopercie od łucza.











 
 
Krispintapicerek
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2009-09-18, 09:38   

Sorry za offa - Werk Poljota DL auto niezbyt piekny - ale wahnik jest genialny. Dla niego warto przeszklić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum