Poprzedni temat «» Następny temat
Antyreflex
Autor Wiadomość
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #1  Wysłany: 2010-04-13, 09:14   Antyreflex

Chlopaki szukam info na temat pielegnacji pokryc AR.

Chcialbym sie dowiedziec jak czyscic antyreflex (zewnetrzne pokrycie oczywiscie)...wiem ze sie sciera i tu sie nic nie poradzi.
No ale czym to czyscic? Codziennie wiadomo ze sie paluchem dotknie przypadkowo i jest tluste.Jak sie tym zajmowac by sluzylo jak najdluzej.
Tylko prosze bez porad ze najlepiej nie czyscic to sie nie zetrze : )

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-04-13, 09:31   

Ja to czyszczę specjalnymi chusteczkami, które mam do okularów. :wink:

A temat przenoszę do Warsztatu. :wink:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2010-04-13, 09:31   

Ja jestem starym okularnikiem , noszę okulary od 4 roku życia, pozornie nie ma to związku z zegarkami, ale tylko pozornie, przez lata wypracowałem sobie metodę na czyszczenie szkieł z antyrefleksem, używam do tego starej bawełnianej chusteczki tak spranej że wstyd ją pokazać komukolwiek, ma ona tą zaletę że jest bardzo miękka, jeden róg tej chusteczki moczę w ciepłej wodzie dodaję mini kroplę płynu do mycia naczyń "ludwik" , myję szkła, następnie przecieram kolejnym rogiem zwilżonym tylko ciepłą wodą i na koniec wycieram do sucha pozostałą częścią bawełny. Antyrefleks w szkłach optycznych w ten sposób traktowany wytrzymuje długi okres użytkowania bez uszczerbku. Inna metoda to użycie oryginalnych ściereczek przeznaczonych do szkieł okularowych, wykonując okulary z dobrych jakościowo firmowych szkieł są one często dostarczane przez producentów optyki jako "wyposażenie dodatkowa"

Ale myślę że wiele do powiedzenia w tej kwestii będzie miał GrzeCH, w końcu jest optykiem.
_________________
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #4  Wysłany: 2010-04-13, 10:02   

Dzieki za info.

Zatem czekamy na GrzeCH'a : )

Sylvek z tego co sie dopytalem to najlepsza miekkosc maja sciereczki z mikrofibry, wiec jak ci stara szmatka padnie to mozesz zanabyc : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-04-13, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2010-04-13, 10:11   

Mam takich kilka, w tej chwili w kieszeni mam dwie, przecieram nimi zegarki :wink: :lol:

Przez pomyłkę zacząłem edytować Twój post, dokleiłem tam swój tekst. Sorki :smile:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum