Witam !
Potrzebne info jak szyć pasek tzn. prowadzenie dratwy czy nici oraz stosowane sposoby kończenia szycia (węzły ) . Czym impregnować obrzeże paska ? . Coś widziałem na innych forach ale jak przychodzi do finału to - fotki się nie otwierają . Może ktoś zna jakieś linki . Czy bez prasy można zrobić w warunkach domowych ten taki chyba prasowany rowek , nie szlifowany ( może jakimś kształtowym wybijakiem , robił ktoś co w ten deseń ? )
Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o nici to ja kupuję na targu na takich trochę większych szpulkach po 3zł. Nie robię węzłów tylko ucinam pod spodem ok 3mm od skóry, zatapiam zapalniczką i ugniatam poślinionym paluchem.
Brzegi zabezpieczam lakierem do skór, masz w Gliwicach hurtownię szewsko-kaletniczą, ogłaszają się na Allegro.
Masz na forach sporo opisów na temat szycia pasków.
tewie [Usunięty]
#4 Wysłany: 2010-03-01, 21:30
No właśnie , widziałem to na GMT i brak z szeregu istotnych fotek .
O tłoczeniu też nic . Pytam bo nie chcę popełnić jakieś banalne błędy a mam zamiar zrobić coś zgodnego ze standardami tej sztuki.
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-03-01, 21:38, w całości zmieniany 1 raz
Pies czy kot?: pies Pomógł: 61 razy Wiek: 44 Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 8913 Skąd: Bełsznica/Lublin
#5 Wysłany: 2010-03-01, 21:38
Ten rowek co chcesz odgnieść to ma być wzór czy np. miejsce pod szew? Pod ten drugi można np zrobić tak. Otwieracz ze scyzoryka, linijka, delikatnie moczysz skórę, i od linijeczki jedziesz. Wzory można podobnie ale nie wiadomo co Ci wyjdzie!
tewie [Usunięty]
#6 Wysłany: 2010-03-01, 21:42
Chodzi o tłoczenie obok szwu i na szew , są tak robione - czy nie .
Jak patrzę na jeden z moich pasków to tak to wygląda .
Myślisz że taki rowek otwieraczem będzie trwały , je to sprawdzone ?. Fabrycznie to chyba to robią na gorąco - czy nie ?
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-03-01, 21:47, w całości zmieniany 1 raz
Pies czy kot?: pies Pomógł: 61 razy Wiek: 44 Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 8913 Skąd: Bełsznica/Lublin
#7 Wysłany: 2010-03-01, 21:46
Dużo zależy od skóry, jak się poddaje takim zabiegom. Pod szew zrobisz i zdążysz wydziurkować i przeszyć pewnie ,więcej Nadszyszkownik jakiś tutejszy pewnie nawet nie wie. Nigdy nie robiłem tego rowka obok. Jakoś mi to nie pasuje.
tewie [Usunięty]
#8 Wysłany: 2010-03-01, 21:52
Dzięki . Chyba zrobię taką sztancę i zobaczymy jak to wyjdzie . Jutro mam dostać jakąś skórkę ze zwierza .
...przejrzyj sobie pozostałe filmiki Verca - dużo cennych informacji
.
auza [Usunięty]
#10 Wysłany: 2010-03-02, 08:56
rowek pod szew w duzym stopniu zalezyo od rodzaju skory. Jedna natruralna podda sie ugnieceniu i mozna scyzorykiem, otwieraczem etc. objechac pasek robiac rowek. Skora pochodzaca np. z paskow do spodni jest czesto niepodatna na taka obrobke. Na taka skora uzywam skalpela i wycinam sobie rowek jaki chce.
Tak wyglada rowek ciety skalpelem:
Szycie. Preferuje na jedna igłę. Jedziesz od jednego boku do konca, a nastepnie w drugą stronę. Na zdjeciu ponizej nr 1.
Alternatywne szycie:
Ostatnio zmieniony przez auza 2010-03-22, 10:30, w całości zmieniany 1 raz
Może ktoś skorzysta. Bardzo fajnie robi się dziurki pod szew na wiertarce kolumnowej. Zrobiłem tylko końcówkę jak do szydła, którą zaciskam w futerku. Oczywiście wiertarka nie obraca się, dziurki robi się samym naciskiem dźwigni. Zaletą tej metody jest idealna prostopadłość otworów co najbardziej uwidacznia się od spodu skóry.
auza [Usunięty]
#13 Wysłany: 2010-03-02, 11:36
jaro19591 napisał/a:
Bardzo fajnie robi się dziurki pod szew na wiertarce kolumnowej. Zrobiłem tylko końcówkę jak do szydła, którą zaciskam w futerku.
Myślałem właśnie ostatnio zeby przerobic moja hand-made prowadnice pionową do dremela na taką okoliczność
Jeszcze jedno. Robiąc szlufki spróbowałem w miejscach zagięcia skóry naciąć okrągłym brzeszczotem. Szlufka po tym zabiegu układa się bardziej w prostokącie.
auza [Usunięty]
#15 Wysłany: 2010-03-02, 12:47
Ja w szlufkach z grubej skory od srodka wycinam skalpelem rowek w kształcie V. Inna metoda, ten sam cel.
Wykonczenie szycia.
Zostawiam tak z 5cm nici, robie jeden supełek bardzo mocno. Końce nicy rozciągam w poprzek paska i przytwierdzam sciskami. Dzięki temu nic jest bardzo napieta i supełek bardzo mały. Teraz na supełek kropelka kropelki Klej rozpuszcza trochę nić , trochę skórę i wiąże wszystko bardzo mocno. Po wyschnięciu kleju odcinam pozostale nici i zostaje tylko mały i supełek.
Bok paska.
Przeciągam bokiem paska po arkuszu papieru kredowego. Ja korzystam z kredy drukarskiej 250gr. która normalnie chroni stół przy paskorubstwie.
Kilkukrotne przeciagniecie po kredzie poleruje bok skory na glanc. Mozna w ten sposob wykonac takze pol okragly bok paska. Na koniec farba do skor 2 warstwy w odstepach czasowych.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach