Poprzedni temat «» Następny temat
HIT!!! ...czy shit ???
Autor Wiadomość
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #1  Wysłany: 2010-01-14, 03:20   HIT!!! ...czy shit ???

Wyszperałem na alledrogo Poljota 30j w niecodziennym wydaniu:

http://img34.imageshack.us/i/881384572.jpg/



Opis trochę mnie odstrasza - nastawiony na "jelenia" i ta stalowa koperta:

"WITAM SERDECZNIE I POLECAM ZAKUP ZNAKOMITEGO I BARDZO RZADKIEGO ZEGARKA KOLEKCJONERSKIEGO SOWIECKIEJ FIRMY ,,POLJOT,, W WERSJI EXPORTOWEJ -WYRÓB DLA DDR-,MEISTER ANKER ,,!!!!!RZADKOŚĆ TEGO ZEGARKA POLEGA NA RZADKO SPOTYKANYM WERKU Z AUTOMATYCZNYM NACIĄGIEM NA 30 KAMIENIACH RUBINOWYCH !!!!NORMALNIE TE ZEGARKI POSIADAŁY WERK TYLKO NA 23 LUB 29 KAMIENIACH !!! ZEGAREK PO PRZEGLĄDZIE I SMAROWANIU U DOBREGO ,STAREGO ZEGARMISTRZA-KRZYSZTOFA BASIAGI Z OSTRÓDY[35 LAT PRAKTYKI W NAPRAWACH]!!!!!WYMIARY : 43x39 MM,KOPERTA STALOWA!DORZUCAM GRATIS NOWIUTKI PASEK ZE SKÓRY[PROSZĘ SPOJRZEĆ NA MOJE AUKCJE Z PASKAMI!],SZKIEŁKO FBRYCZNIE NOWE,KOPERTA WYMAG FACHOWEGO WYPOLEROWANIA,WERK W WERSJI Z KALENDARZEM,DEKIEL ZAKRĘCANY!!!PAMIĘTAJ -AUTOMAT-30 KAMIENI,WERSJA EXPORT!!!WYSYŁKA POLECONYM PRIORYTETEM NA MÓJ KOSZT!!!!"



ale mniejsza o to:

Znam większość marek eksportowych w tym kilka "dziwnych", ale takie coś widzę pierwszy raz.

Jak sadzicie - tarcza to przemalowanka ze zwykłej "30" (niekoniecznie nowa) czy jakiś "nowy, nieznany" brand ?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2010-01-14, 08:13   

"Meister Anker" to była marka z supermarketów Berlina Zachodniego ... Ale werk jest zapewne poljotowski.
 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #3  Wysłany: 2010-01-14, 17:24   

Ja jeszcze widziałem właśnie 30 poljota osadzoną w kopertę jakiegoś nurka , na pewno nie amfibii .
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #4  Wysłany: 2010-01-14, 21:50   

To jest oryginał. Zegarki Meister Anker podobno były też sprzedawane przez jakiś katalog wysyłkowy w Niemczech Zachodnich. Pod tą marką można spotkać wiele mechanizmów - z poljotem też zawarli małżeństwo

Na giełdzie w Bytomiu widziałem podobny zegarek.
 
 
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #5  Wysłany: 2010-01-15, 09:51   

Nie chcialem wyrywac sie przed ekspertami, ale skoro juz wiadomo o oryginalnosci ta ja tylko dodam - koperta ma duza szanse rzeczywiscie byc ze stali. Eksportowe modele czasami takowa mialy, sam mam Poljot-Exacta na takim samym 30-kamieniowym mechanizmie w stalowej kopercie.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2010-01-15, 13:51   

Ja się z kolei obawiam, że to nie jest wogóle produkt Poljota, lecz Ruhli. Tyle że oparty na mechaniźmie Poljota. Wobec powyższego, obawiałbym się bardziej jakości koperty Ruhli :wink:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #7  Wysłany: 2010-01-16, 00:23   

Poljoty 30 kamieni miały takie same koperty, na alledrogo nawet kilka dni temu poszedł poljot 30 kamieni - w kopercie pozłacanej, ale wzór jest identyczny

http://www.allegro.pl/ite..._30_jewels.html
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #8  Wysłany: 2010-01-25, 01:37   

Koperta jest typowa dla poljota 30j tyle, że te koperty są mosiężne i chromowane a nie stalowe. Prosiłem sprzedającego o wiecej fotek, ale odpisał w sumie tylko i tio w takim samym stylu jak opis aukcji - odpuśicłem sobie :)

Dziękuję za zainteresowanie, przynajmniej czegoś się dzięki Wam nauczyłem o markach eksportowych :) .
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #9  Wysłany: 2010-01-26, 21:55   

voli napisał:
Koperta jest typowa dla poljota 30j tyle, że te koperty są mosiężne i chromowane a nie stalowe.




To, że ta koperta jest stalowa, to jest zdanie sprzedającego, w rzeczywistości wcale nie musi tak być :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum