Rakieta 24h z mechanizmem 2609HA
Odpowiedz do tematu

: Rakieta 24h z mechanizmem 2609HA
Witam

Mikołaj podarował mi taki oto zegarek, prezent był trafiony (sam podesłałem Mikołajowi linka do aukcji allegro). Wiadomo że ta Rakieta to żaden produkt CCCP tylko produkowana współcześnie.



Natomiast zdziwiłem się jak ją otworzyłem- w środku jest mechanizm sygnowany 2609 HA - taki mechanizm ma moja Rakieta telewizorek :( . W tym zegarku chyba powinien być mechanizm 2623H? Czy ten zegarek to jakaś kombinacja?

Dodam że przeczytałem wywiad z dyrektorem wykonawczym Rakiety, w którym to on uskarżał się ,że produkty jego fabryki są niecnie podrabiane. Czy trafiłem na taki egzemplarz?



(Niestety jako nowy użytkownik nie mogę wkleić zdjęć)

: Re: Rakieta 24h z mechanizmem 2609HA
Hmm...



Rozumiem że poprawnie identyfikujesz mechanizm ? Pytam, ponieważ 2623 i 2609 w zasadzie się nie róznią wizualnie, a w nowych widywałem mechanizmy bez oznaczenia?



Jeśli jest to zegarek nowy - to możesz mieć do czynienia z radosną twórczością.

Jeśli używany - to możesz mieć do czynienia z przełożonym mostkiem.



A sprawdziłeś jak chodzi :) ? Wiem że to trywialne, ale ... :wink:



Nie słyszałem o modyfikacji 2609 do roli zegarka 24h ...

: Rakieta 24h z mechanizmem 2609HA
Niestety nie znam się na tyle na mechanizmach żeby go rozpoznać na podstawie budowy ale jest napisane na nim 2609. Rozebrałem sobie starą rakietę telewizorek no i dla mnie mechanizmy są podobne. A w ogóle to jeszcze jest tam napis SU :wink: , ale loga rakiety już nie ma.





Zegarek jak najbardziej chodzi w trybie 24 godzinnym, co prawda widocznie się późni ale pokazuje jednak godziny poprawnie - czyli patrząc na tarczę trzeba się trochę zastanowić która jest godzina :lol:





Kurczę, to mój pierwszy mechaniczny zegarek kupiony jako nowy, szkoda jakby się okazał dziełem jakiegoś "artysty"





Jak mi się w pełni aktywuje konto na forum to wrzucę zdjęcia

:
Witaj i do roboty napisz 3 posty w 4 juz mozesz tu wkleic zdjecia no i oczywiscie musi minac 24 h od rejestracji - zasady te ustalaja fora.pl .

Napewno nasi eksperci z dzialu polnocnej granicy beda wszystko wiedziec i odpowiedza na te niejasnosci

Mozesz sie przywitac w odpowiednim dziale to bedzie nastepny post..

:
Rakiety produkowane obecnie są robione trochę oszczędnie. Po co mają na jednej płycie robić oznaczenie 2409, na innej 2423 itp. Tłuką wszystko jak leci 2409, bo każdy inny mechanizm to jest jakieś tam rozwinięcie bazowego 2409. Spotkałem się z kilkoma Rakietami 24h z obecnej produkcji (wszystkie miały na tarczy napis cccp - taki chwyt na turystów) i wszystkie miały na mechanizmie bite 2409. Na razie nie ma zdjęć, więc na 100% nie można niczego powiedzieć, ale z tego co piszesz wychodzi, że z Twoją Rakietą jest wszystko w porządku.

Tak jeszcze w kwestii technicznej - Rakieta 12h różni się od tej 24h tylko dwoma elementami, w Rakiecie 24h koła zmianowe i godzinowe mają więcej zębów.

:
Dzięki za odpowiedzi.



To chyba faktycznie wygląda na oszczędności. w 1980 roku w Rakiecie pracowało około 6000 osób to mogli pozwolić sobie na luksus wielu sygnatur. Teraz ciężkie czasy, pracuje tam na stałe około 30 osób i oszczędzać trzeba



A moje konto się aktywowało w pełni.

Eta maja rakieta:



http://img693.imageshack.us/i/dscf8674medium.jpg/





http://img192.imageshack.us/i/dscf8672medium.jpg/

:
mnihu napisał:
Teraz ciężkie czasy, pracuje tam na stałe około 30 osób


Skąd masz takie informacje ? To jest raczej niemożliwe - przy tak małej liczbie pracowników produkcja zegarków byłaby tam niemożliwa, a asortyment mają dość bogaty.

strona rakiety: http://www.pchz.narod.ru/index.html

Strony w dziale produkty, są co prawda na razie w budowie, ale jakiś czas temu było tam sporo zegarków.

:
Informacje oczywiście internetowe, tu jest wywiad z dyrektorem Rakiety:

http://russian24hours.info/?page_id=275

:
rzeczywiście 30 osób na stałe + 20 "na zawołanie" :shock:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.