Dziadkowy Wostok
Odpowiedz do tematu

: Dziadkowy Wostok
Wostok zakupiony przez mojego dziadka hmm dawno temu. Jak dziadek odszedł tak samo i Wostok odszedł i się zagubił. Został znaleziony pewnej szczęśliwej niedzieli i wyladował u zegarmajstra na reanimacji :) Dzisiaj pięknie śmiga jedyne co pozostało do naprawy to wymiana szkiełka.

Koperta pozłacana 10 mikronami złota :)




















:
kuba bardzo miła pamiątka rodzinna! zadbaj o wostoczka bo wart tego! i noś z dumą



BTW mam dokładnie takiego wostoka po ojcu niestety też odziedziczonego :(

:
Widać , że Wostok zmęczony życiem, jakieś SPA mu zafunduj. :wink:

:
Bardzo ładny, co klasyka to klasyka :)

:
Piękny model, Kuba! I ładnie zachowany. Warto by go DELIKATNIE przepolerować - Au10 powinno wytrzymać. No i historia ... !

:
Kuba cokolwiek zamierzasz z nim robić rób to delikatnie - ja nie jestem zwolennikiem daleko idących ingerencji w stan zegarka tym bardziej pamiątkowego - raz to zrobiłem i do tej pory żałuję.



Przetarcia złocenia i tak są więc polerowanie za dużo nie pomoże - wyczyść go porządnie, daj nowe szkiełko, jeśli chcesz go nosić także nową koronkę bo ta już mocno okrągła się zrobiła i wystarczy! Tarcza i wskazówki wyglądają OK więc nic nie trzeba robić! Poza tym zegarek 30 letni musi wyglądać jak 30 letni :)

:
Dzieki wszystkim za miłe słowa :) Dziadka bardzo nie pamietam bo szybko odszedł, ale czuć jakąś taką moc i przyciąganie do tego zegarka :) Zastosuję się do Waszych rad i lekko wyczyszczę kopertę - wytarta jest trochę więc muszę uważać. Szkiełko będzie wymienione po nowym roku, a koronkę może ma któryś z kolegów i odstapi za $$$ lub za szklankę soku marchewkowego ? :)



Dzisiaj odebrałem go z gruntownego czyszczenia, smarowania. Chodzi jak z fabryki :D

:
Kuba po Nowym Roku podskoczę do mojego zegarmajstra na przegląd i przeszczep koronki do wostka 22 kam. to od razu poproszę go o koronkę do Twojego wostoka - jak będę wiedział co i jak dam znać!

:
Dziekuję bardzo Kadarius będę wdzięczny :) Czekam w takim razie na wieści :)

:
Wszystkie zegarki niosace ze soba bagaz emocjonalny sa warte kolekcjonowania i dopieszczenia

Kuba ladny wostoczek !!

:
Wspaniały ten wostok

:
Przylaczam sie do gratulacji i rzeczywiscie - nie badz zbyt agresywny z zabiegami renowacyjnymi.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.