Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dałem sie oszukać?
Autor Wiadomość
pomyslownik 
Kierownik Pola Ryżowego
Homo Faber


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1682
Skąd: Warszawa
 #16  Wysłany: 2011-08-25, 22:35   

Ale to że wszyscy mówią oj oj oj, jak ciężko coś teraz kupić nie znaczy że nie trzeba polować :smile: Moje ulubione motto jako szperacza po starociach, złomach i śmietniskach brzmi -

Nie każdy dzień przynosi łowy ale każdy powinien być polowaniem

A teraz wrzucam pratinę złomkowatą, ale o werku całkiem na chodzie, i co tu z takim czymś zrobić?





Tarcza tworzywko, koperta bez miłosierdzia ściorana i chodzi bez problemowo :???:
_________________
"Everyday Curry , born in India - © by Rudolf"

http://www.facebook.com/m...9a89d91e&type=1
 
 
tara
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2011-08-26, 08:20   

Są tylko 2 drogi,albo zdrap resztę chromów, albo daj do chromowania. Ja bym ratował bo ładna jest. Mam tak ,że jak zegarek mi się podoba to musi być odnowiony i na dobrym chodzie. Niezależnie czy to coś droższego czy odpustowy buksiak. Czynnik ekonomiczny nie ma tu znaczenia.
 
 
pomyslownik 
Kierownik Pola Ryżowego
Homo Faber


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1682
Skąd: Warszawa
 #18  Wysłany: 2011-08-26, 09:21   

no ot masz samozaparcie, szacun, bo ja po prostu kupuje następny :razz: , a przedmioty ( w tym i zegarki) staram się zostawić w ich naturalnym stanie (koperty) może podmieniam szkiełko i koronkę ale to względy użytkowania o tym decydują.

A i taka ciekawostka - chromów się nie zdrapuje, wystarczy zanurzyć do kwasu solnego i wyjąć czysta kopertę :wink:

Zresztą chromowanie - cóż, będzie piękny, prawie jak nówka, oczywiście trochę zależy od majstra cy nie za bardzo wyobli przy polerowaniu, w każdym razie ma to lekki posmak oszukiwania samego siebie - to jak wielokrotne malowanie czegoś, jakoś nie do końca osobiście się z tym dobrze czuję, tym bardziej że przedmioty kiedyś wykonywane, nazwijmy to solidniej i rzetelniej niż dzisiejsza technologia optymalizacji produkcji to nakazuje, się ładnie starzeją. Takim wyrazem tęsknoty jest robienie przecież homłejdów vintydżowych, starzenie nowych przedmiotów na stare - no bo po co to robimy jak nie po to ze bardziej od świecącego chromami zegarka podoba nam się ten ze śladami używania ?
_________________
"Everyday Curry , born in India - © by Rudolf"

http://www.facebook.com/m...9a89d91e&type=1
 
 
tara
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2011-08-26, 15:07   

Panowie, nie znajdzie się gdzieś w czeluściach waszych pudełek szkiełko do mojej Pratiny. Mistrz dzwonił, że jest problem bo to plexa z ramką i on takiej nie jest w stanie załatwić? Reszta jest do ogarnięcia, werk jest oryginalny, z mocowaniem werku, smarowaniem i regulacją sobie poradzi. Będzie coś z tego zegarka, tylko ta szybka... ehhh
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #20  Wysłany: 2011-08-26, 15:19   

To szkło da się wypolerować, a żeby dobrać nowe to trzeba znać jego rozmiar , no i z dostępnością takowego to będzie raczej słabo.
_________________
 
 
tara
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2011-08-26, 19:04   

pomyslownik napisał/a:
jakoś nie do końca osobiście się z tym dobrze czuję, tym bardziej że przedmioty kiedyś wykonywane, nazwijmy to solidniej i rzetelniej niż dzisiejsza technologia optymalizacji produkcji to nakazuje, się ładnie starzeją. Takim wyrazem tęsknoty jest robienie przecież homłejdów vintydżowych, starzenie nowych przedmiotów na stare - no bo po co to robimy jak nie po to ze bardziej od świecącego chromami zegarka podoba nam się ten ze śladami używania ?


Mam trochę inną filozofię. Może to nie zegarek, ale przedmiot stary, mój z resztą. Uważam, że lepiej jest tak:

http://img59.imageshack.us/img59/1801/img1195u.jpg

niż tak:

http://img846.imageshack....65/img1160s.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum