Błyskawiczny Konkurs Lotniczy
Odpowiedz do tematu

: Błyskawiczny Konkurs Lotniczy
Rudolf nabył zegarek:

http://www.chinawatches.p...r=asc&start=825

Na tarczy widnieją oznaczenia typów samolotów i helikopterów. Proponuję konkurs polegający na tym, aby rozpoznać, bez pomocy Google'a, osób trzecich i materiałów pisanych jak największą ilość typów tj. samemu sobie odpowiedzieć, np "KC-135 to cysterna na bazie Boeinga 707" i podać liczbę rozpoznanych typów (bez wypisywania). Dotrzymanie warunków pozostawiam uczciwości PT Uczestników. Fajnie byłoby aby Rudolf dodał zdjęcie z wskazówkami w innej pozycji, albo napisał, co jest zasłonięte. Nagrodą dla Autora najwyższego wyniku (oprócz wiecznej chwały) będzie wydana w późnych latach 50-ych książka "Od RWD do MiG-a" z fajnymi zdjęciami. Konkurs trwa do niedzieli.

Poza konkursem - mój wynik: 23

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Podoba mi się idea konkursu , co prawda ja już sprawdziłem wszystkie z książką :)
Zegarek ma stop sekundę , więc tak ustawiłem wskazówki by widać było wszystkie oznaczenia

:
Ja tak na szybko, po wysileniu pamięci 11.

:
...dla mnie to mogłyby tam być napisane wzory chemiczne i na jedno by wyszło...

:
pamiętać trzeba że podane samoloty i helikoptery są w wersjach dla Naval Air Force w tym US. Navy i Marines . Różnią się malowaniem i specyfikacją .

:
Z wyjątkiem RFC, które poza Royal Flying Corps mi się z niczym nie kojarzy, zidentyfikowałem (z pomocą Google'a) wszystkie typy, zestawienie zamieszczę w tym temacie w poniedziałek. No i zachęcam do spróbowania swoich sił... jest 11 do pobicia.

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
maciek
[Usunięty]
:
Maxio napisał/a:
...dla mnie to mogłyby tam być napisane wzory chemiczne i na jedno by wyszło...Obrazek



a mi by chyba z wzorami poszło lepiej, bo z jeden to bym chyba znał. :wink:

:
Maxio napisał/a:
...dla mnie to mogłyby tam być napisane wzory chemiczne i na jedno by wyszło...Obrazek

Ja bym zdecydowanie wolał wzory chemiczne :mrgreen:

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
No, nie mówcie Kumotrzy, że nazwy F4F, PBY, A-6, P-2 i 3, C-130, F-14 albo 18, staruszek F-86 czy trzepaczki UH-1, CH-53 (nie mówiąc o SH-2) są Wam tak zupełnie obce. Bo, że R4D-5 to... albo PB4Y1 i 2 to... to nie jest tak oczywiste, choć samoloty na pewno znacie. A np. AF2S też pierwszy raz zobaczyłem.

Jako, że to już poniedziałek, dodam że F4F to "Wildcat", PBY - "Catalina", A-6 - Intruder, P2 i P-3 - "Neptune" i "Orion", C-130 to, oczywiście, "Hercules", F-14 "Tomcat" a F-18 "Hornet". UH-1 jest powszechnie znany jako Hughes "Huey", CH-53 to "Superstallion" czy "Seastallion", w każdym razie Sikorsky. F-86 "Sabre" to przeciwnik z Korei MiG-a 15 (te ostatnie rzekomo przewyższały Sabre'a pod wszystkimi względami i zapewne, aby nie bić słabszych, dostawały nieźle w kość) SH-2 to Kaman "Seasprite". R4D-5 to Douglas DC-3, czyli C-47 - "Dakotą" przez Angoli zwany, a PB4Y1 i 2 to odpowiednio "Liberator" i jego odmiana z pojedynczym statecznikiem pionowym "Privateer".

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2011-08-02, 15:39, w całości zmieniany 4 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Janek napisał/a:
Maxio napisał/a:
...dla mnie to mogłyby tam być napisane wzory chemiczne i na jedno by wyszło...Obrazek

Ja bym zdecydowanie wolał wzory chemiczne :mrgreen:

Racja wzory chemiczne lepsze są :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Aronus 2011-07-28, 15:53, w całości zmieniany 1 raz
:
33 ,tylko :cry: . Żeby nie skojarzyć Privateera :oops:

:
Zinajda napisał/a:
No, nie mówcie Kumotrzy, że nazwy F4F, PBY, A-6, P-2 i 3, C-130, F-14 albo 18, staruszek F-86 czy trzepaczki UH-1, CH-53 (nie mówiąc o SH-2) są Wam tak zupełnie obce. Bo, że R4D-5 to... albo PB4Y1 i 2 to... to nie jest tak oczywiste, choć samoloty na pewno znacie. A np. AF2S też pierwszy raz zobaczyłem.

Przepraszam Cie, Pawle. Ale mi jedynie mowi coś F-14 i F-18 :mrgreen:
Nie moja dziedzina ; )

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Strzelam 15 typów.

:
18

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
maciek
[Usunięty]
:
Zinajda napisał/a:
No, nie mówcie Kumotrzy, że nazwy F4F, PBY, A-6, P-2 i 3, C-130, F-14 albo 18, staruszek F-86 czy trzepaczki UH-1, CH-53 (nie mówiąc o SH-2) są Wam tak zupełnie obce. .


:mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.