Numero duo - MM mini fiddy
Odpowiedz do tematu

: Numero duo - MM mini fiddy
Wczoraj złożyłem sobie mini fiddyiego. Koperta ta była pierwszą, którą przerabiałem ale trochę przeleżała w szufladzie. Jakoś ostatnio części mi podpasowały to se poskładałem ten zegarek. Efekt końcowy miał wyjść ala mini 6152/1. Mechanizm to azjatycki 6497, Plexi niemiecki, a wskazówki od heleny. Tarcza to jednak rarytas, napis cienko grawerowany a indeksy wypełnione żwicą i vintydż lumą. Zanabyłem ją od guru tarczoróbstwa Southy'iego. W sumie jest to ukończony zegarek z wątku "dojrzałem do marina militare". Dodam tylko że zamiast wkręcanych teleskopów są normalne teleskopy na sprężynke, no i dekiel od Nightwatch'a i to byłoby tyle.

tutaj wzorzec, orginał OP 6152-1



a tutaj moje wypociny



















tutaj widać warstwe żywicy na indeksach




Ostatnio zmieniony przez Ram 2011-06-16, 17:33, w całości zmieniany 1 raz
:
Jakby nie miał tego kutafona, to by mi się podobywał :-)
A tak, to niech się tobie podoba ;-)

:
Świetna robota, jest na co popatrzeć

Czino
[Usunięty]
:
Piękna robota-masz umiejętności! :wink:
Zazdroszczę :)

:
bardzo fajnie wyszło , warto byś dodał coś o procesie twórczym .

:
Ram, wpędzasz mnie w kompleksy man! :shock:
Świetny klasyk. Tarcza od Suothy'ego też mnie kusi ale chyba spróbuje sam.

Foch und Ch.
:
Cieszę się że wam się wam podoba, bo mi z dnia na dzień coraz bardziej. Powoli przekonuje się do crownguarda, i w sumie ma on swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o dokładność azjatycki tygrys 6497 chodzi jak burza, dokładny i wygodny w nakręcaniu. Pleksi niestety łapiej już pierwsze ryski ale to tylko dodaje jej uroku.

Cytat:
Ram, wpędzasz mnie w kompleksy man!
Świetny klasyk. Tarcza od Suothy'ego też mnie kusi ale chyba spróbuje sam.



Ojcze Jakubie, nie bądz taki skromny. Twoje pionierskie homadżie to cały czas źródło moich inspiracji i gdyby nie twoje porady i tutoriale nie bawiłbym się teraz w takie hobby. Wielkie dzięki man!!! :razz:

fotka z profilu super sexi plexi


:
Manżeństwo inspiruje, jak nic ... :wink: :grin: Tylko napisz - bo nie przyłapałem- jaki to rozmiar, 44 czy 47 ? W porównaniu z R wygląda na 44 ...? Robisz ... niezłe rzeczy- niestety. zardz

Reservoir dogs ...
:
I mnie się podoba!
Ale jednak Twój poprzedni projekt (bez CG) bardziej :-)

Idź tą drogą!

:
Ram - skąd brałeś teleskopy? Rozwiercałęś uszy?
Super wyszło - też skłądam swojego mini - chciałbym też taką tarczę - napisz proszę linka gdzie kupić.

Wojtek

Ostatnio zmieniony przez w_kaczmarek 2011-06-20, 11:05, w całości zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
Wojtek
:
Teleskopy są takie trochę kombinowane, poniewaz na końcach po obu stronach były nacięcia imitujące śruby. Coś na wzór teleskopów z pre V pamów, tylko że nie wkręcane po obu stronach ale na zwykłej sprężynce. Na końcach dałem trochę lutu i zaokrągliłem je. Musisz też rozwiercić uszy z gwintem, to chyba bedzie wiertło 1.8mm.
Kupiłem te teleskopy gdzies okazyjnie na forum i ciężko mi kogoś ci polecić bo to była jednorazowa sprzedaż. :sad:

Tarcze kupiłem od Southy'giego który wysprzedaje swoje resztki i zamyka już kram. Możesz do niego napisać i zapytać się czy mu coś zostało. Ja kontaktowałem sie z nim przez Wrist Check, takze nie mam do niego maila.

:
Ram, Marinka malinka. Ale ta podróbka MQJa ze zdjęcia nr 10 to im się nie udała :)


Zapraszam na bloga z kolekcją moich starych zegarków.
www.mechanicznezegarki.pl lub www.starezegarki.blogspot.com
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.