Poprzedni temat «» Następny temat
Rolex....niestety coraz lepsze podróby
Autor Wiadomość
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #16  Wysłany: 2011-02-06, 18:06   

Blaz, przywieszka w Rolku jest ze zwykłego plastiku, pudełko też kiepa - normalnie moje rozczarowanie roku ;)

Mówiłem na spotkaniu w Łodzi - na jutubie widziałem tak dobre fejki Milgaussa, że mając obok siebie fejka z oryginałem spokojnie bym się nabrał. Co więcej, na filmie facet odkręca dekiel i jest podwójna koperta, dokładnie jak w oryginale. Odkręca drugi dekiel i.. jest podrobiony mechanizm, a co najmniej stylizowany na Rolka, łącznie z charakterystycznymi fioletowymi kółkami :shock:

Gdy się chce kupić nówkę, to ustrzec się prosto - kupić w salonie. Nie boli aż tak, bo akurat w przypadku Rolka nie da się wiele ugrać na "szarym rynku". A i dadzą zniżkę na pierścionek dla żony na pocieszenie ;) Problem zaczyna w przypadku używki i tu się można nieźle naciąć.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2011-02-06, 18:08   

Beef, bez urazy, ale nie wierzę, że w POLSKIM salonie są normalne ceny zegarków. :mrgreen:

Ale to temat na inne rozważania. :wink:
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #18  Wysłany: 2011-02-06, 18:18   

Blaz, ale ja nie muszę wierzyć, bo wiem. Ty mi też nie musisz wierzyć, wolna wola :) Akurat w przypadku Rolexów ceny są ok. Też byłem zaskoczony. Wystarczy powiedzieć, że Stani dał mi cenę praktycznie taką samą, jak w Kruku po zniżce. Żona sprawdziła ceny w Stanach, i po przeliczeniu po kursie dolara wyszło praktycznie tak samo, jak w Polsce (a tam wszystkie ceny podają bez podatku stanowego). Patrzyłem w necie na Chronos24 i było trochę taniej, ale różnice nie usprawiedliwiały kombinowania.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2011-02-06, 18:20   

Jeśli jest tak jak mówisz, to jest wyjątek potwierdzający regułę. :mrgreen:
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2011-02-06, 18:26   

Pewnie tak, faktycznie na niektóre marki ceny są z kosmosu.
 
 
corten 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 963
Skąd: Gdańsk
 #21  Wysłany: 2011-02-06, 18:35   

Bo trza się kochać w Seiko i nie ma takiego problemu.

ps wiem wiem też podrabiają..
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #22  Wysłany: 2011-02-06, 18:59   

Seiko, Casio, co tylko dusza zapragnie :)
 
 
Roscosmos
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2011-02-06, 19:29   

bEEf napisał/a:
Seiko, Casio, co tylko dusza zapragnie :)


Perfecta nie podrabiają ! wypraszam sobie ....a pewnie można by było...widzę w tych zegarkach pewien potencjał dla księgowych ;)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2011-02-06, 22:40   

bEEf napisał/a:
Blaz, przywieszka w Rolku jest ze zwykłego plastiku, pudełko też kiepa - normalnie moje rozczarowanie roku ;)

Mówiłem na spotkaniu w Łodzi - na jutubie widziałem tak dobre fejki Milgaussa, że mając obok siebie fejka z oryginałem spokojnie bym się nabrał. Co więcej, na filmie facet odkręca dekiel i jest podwójna koperta, dokładnie jak w oryginale. Odkręca drugi dekiel i.. jest podrobiony mechanizm, a co najmniej stylizowany na Rolka, łącznie z charakterystycznymi fioletowymi kółkami :shock:

Gdy się chce kupić nówkę, to ustrzec się prosto - kupić w salonie. Nie boli aż tak, bo akurat w przypadku Rolka nie da się wiele ugrać na "szarym rynku". A i dadzą zniżkę na pierścionek dla żony na pocieszenie ;) Problem zaczyna w przypadku używki i tu się można nieźle naciąć.


Ale czemu ty się dziwisz, tak konkretnie :?:
To zjawisko omawiamy od początku istnienia forum.
Są fejki takie, że nie rozpozna ich NIKT, o ile nie sprawdzi numeru mechanizmu, a są i takie, które mają autentyczny numer seryjny ;-)
Ba :!: Są, rzekomo, fejki tak "znanych" producentów, że ich produkcja byłaby ekonomicznym bezsensem.
Jest to wynikowa dwóch zmiennych :
Po pierwsze, większośc zegarków sprzedawanych za chore pieniądze bazuje na powtarzalnych elementach robionych gdzie indziej, i de facto robią z klientów wała sprzedając je z 10x nożycami ceny.
Po drugie, na rękę producentom jest tworzenie pscyhozy że "nie da się odróżnić od oryginału", bo pomyślisz 10 razy nad zakupem zegarka używanego tańszego o 20%, bo zawsze istnieje ryzyko.
Można sie temu dziwić i robić "oczy szeroko zamknięte" na kicikici, ale tam generalnie wiedza boli właścicieli. U nas to jest wynajdywanie koła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum