ARCHIMEDE P I L O T Original
Odpowiedz do tematu

:
No właśnie 47...ja wolę cos delikatniejszego...nie mam niestety łapy king konga : )

Jaka cena za to Ticino btw?

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
TUTAJ KLIK , są też modele w kopercie 44mm z małą sekundą na 9-ej na werku SG 6497 z tymi samymi wskazówkami. Są również non-stop na WUS-ie, tam, jeśli mnie pamięć nie myli, są trochę tańsze.


Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-12-03, 22:05, w całości zmieniany 1 raz
:
Chyba jednak wolę droższego Archimede...jednak on "prawdziwszy" lotnik : )
Dla mnie 44mm w tej kopercie jest niestety nie do przyjęcia.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Blaz napisał/a:
Ale zdaje się, że bardzo awaryjny to mechanizm? :wink:


Ktoś się na ten temat wypowie? Jestem bardzo ciekawy.

:
Wywiad, co zamówiłeś sobie z Archimede teraz?

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Wywiad napisał/a:
Blaz napisał/a:
Ale zdaje się, że bardzo awaryjny to mechanizm? :wink:


Ktoś się na ten temat wypowie? Jestem bardzo ciekawy.


Te Archimede miały mechanizm Jungnans 687. Są to mechanizmy produkowane dość krótko, w latach '60. Sa proste, niespecjalnie wyśrubowane osiągami (18kbit, rezerwa ok. 45h) - nie widze powodu żeby były jakoś specjalnie awaryje.

Poszukałem na niemieckich forach, znalazłem w zasadzie tylko informacje o sporadycznych problemach z wyłamywaniem się zębów na kole nastawczym :



Z tym że z opisów wynika, że równie dobrze mogło to wynikać z niewłaściwej obsługi (próba nastawiania bez wysprzęglenia całkowitego).

Blaz
[Usunięty]
:
Gdzieś na wus czytałem o tym, że te LE Archimede były właśnie awaryjne. :roll:

:
Bo będzie znowu edycja limitowana na Junghansie pod koniec 2011. I tak się właśnie interesuję, jak sprawa wygląda.

Cytat:
the Pilot Original - Limited Edition was sold out quickly. We plan to make another limited edition with this movement in 2011, probably in the 2. or 3. quarter.


pisar napisał/a:
Wywiad, co zamówiłeś sobie z Archimede teraz?

Pilota H

Ostatnio zmieniony przez Wywiad 2010-12-04, 21:29, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Aha, dobrze wiedzieć. :wink:

Gratulacje Wywiad! Świetny wybór!

:
Wywiad napisał/a:

pisar napisał/a:
Wywiad, co zamówiłeś sobie z Archimede teraz?

Pilota H


Zacny zegarek...nie mogłeś wybrać lepiej. Gratuluję!

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
+ pełne dynko


:
Wywiad napisał/a:
+ pełne dynko

Obrazek


Pełne to podstawa...tylko zawsze mnie dziwi dlaczego pełne jest droższe niż przeszklone?

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Bo stal droższa od szkła :lol: :?:

:
ALAMO napisał/a:
Bo stal droższa od szkła :lol: :?:

Podejrzewam, że i pełny i przeszkolony niewiele są warte, ale pełny jest bardziej pożądany, więc i droższy.

:
może dlatego że lepiej nie oglądać tego mechanizmu , więc pelne dekle w cenie :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.