Omega Fake na twardo
Odpowiedz do tematu

: Omega Fake na twardo
Zgodnie z zapowiedziami poszedłem śladami ojca Alamo i postanowiłem przetestować fejka Omegi, którego dostałem wraz z woreczkiem zegarkowego złomu od kolegi.
Podobnie jak Alamo zacząłem od głębokiego zamrożenia. W tym celu wsadziłem do plastikowego pojemniczka z wodą i na blisko dobę umieściłem fejka w zamrażarce.



Po wyjęciu wyglądał tak:



Postanowiłem go rozmrozić. W tym celu wrzuciłem fejka do garnka a garnek ustawiłem na gazie :mrgreen:



Po rozmrożeniu na chwilkę wyciągnąłem fejka z kąpieli by udokumentować fakt, że zamrożenie i szybkie rozmrożenie nie zrobiło na nim większego wrażenia i dalej chodził w najlepsze :shock:

FILMIK:
http://www.youtube.com/watch?v=c_Nx6TS848Y

Po chwili fejk trafił do dalszej kąpieli. Tuż przed zagotowaniem zaczął puszczać bąbelki z okolic koronki.
Gotowanie trwało około 10 min (fejk na twardo) :cool:



FILMIK: http://www.youtube.com/watch?v=MJVZl-3MzPU

Po wyjęciu okazało się, że jest wodoszczelny. Tzn. wpuszcza wodę ale jej nie wypuszcza :mrgreen:





Z racji tego, że skubany nie chciał ruszyć zaplanowane na dzień dzisiejszy testy samochodowe polegające na rozjechaniu fejka przez około 1,5tonowy samochód odłożyłem na inny dzień.


Dziękuję za uwagę :twisted:

Ostatnio zmieniony przez Tomir 2010-09-21, 19:17, w całości zmieniany 1 raz
:
NAJS !!! normalnie Mythbasters pt. Czy fejk to to samo co oryginał bez przywieszek i pudełka? "

:
hotwax napisał/a:
.....Czy fejk to to samo co oryginał bez przywieszek i pudełka? "

Dokładnie Rudi, dokładnie to samo wedle od niedawna obowiązującej definicji :mrgreen: Też widzę analogię do Pogromców mitów :mrgreen:

Tomirek, napiszę to wielkimi literami :mrgreen: :

JESTEM POD WIELKIM WRAŻENIEM PRZEPROWADZONYCH BADAŃ NAUKOWYCH

Szkoda, że nie mam żadnego fejka, wysłałbym Ci bez chwili wahania...
Jakie wnioski się nasuwają z przeprowadzonych badań?

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-09-21, 20:10, w całości zmieniany 1 raz
:
Świetna robota Tomirek - z niecierpliwością czekam na próbę wytrzymałościową :)

Ostatnio zmieniony przez CornCobbMan 2010-09-21, 20:11, w całości zmieniany 1 raz
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Tomek napisał/a:

Jakie wnioski się nasuwają z przeprowadzonych badań?


Na razie wnioski są dwa.

1. Fejki wolno zamrażać
2. Nie wolno ich gotować.

Wkrótce test wytrzymałościowy oraz ogniowy :twisted:

:
Tomirek, jesteś moim fanem :wink:

:
ciekawe czy można je prać i wyżymać :D

:
Tomirek Zrób test anty wstrząsu i zrzuć z 10 piętra :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
A teraz może jakieś sprężone powietrze? :mrgreen:

:
i to jest obiektywne, naukowe podejście! dobra robota Towarzyszu! Partia jest z Was dumna!!! :mrgreen:

:
Dobra robota Tomirek, ciekawy jestem, co to będzie ten test ogniowy :?: - jakby coś mam spory palnik na składzie, do Zgierza mogę zabrać :twisted: :mrgreen:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Jakos mnie temat nie ubawił. Zamroźcie i ugotujcie dla porównania oryginalną Constellation, potem ją zrzuccie z wieżowca na beton, nagrzejcie palnikiem do czerwoności i rozjedźcie walcem. I sprawdźcie czy potem jest w lepszej kondycji niz ten chiński fake.
Co, nie ma chętnych? Szkoda...
Zachowujecie się czasem jak kizimiziowi krzyżowcy tępiący podróby ogniem i mieczem, i walcujący je publicznie.
Podróba to podróba- wiadomo- nigdy nie dorówna oryginałowi, ale takie jej testy po mojemu niczemu nie służą, a podniecanie się, że wodę o temperaturze 100 stopni wciągnęła do środka to rzeczywiście coś niesamowitego.
Oryginał w 100 stopniach hulałby sobie radośnie i dobrze się czuł.
Następny post pewnie będzie o tym, że po 10tym uderzeniu 10cio kilowym młotem jej wysokośc zmniejszyła się o 7/8, oraz że przestała pokazywac aktualny czas.

:
Korba troszkę więcej luzu, to co robią chłopaki to raczej forma zabawy.
A Omegi Constellation do gotowania nie dam :wink:

:
Svedos napisał/a:
....A Omegi Constellation do gotowania nie dam :wink:

A to dlaczego? Czyżbyś nie ufał szwajcarskim mistrzom rzemiosła zegarmistrzowskiego? :shock: :wink: :razz: :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.