Rusek w stali
Odpowiedz do tematu

:
Na moje oko też chrom, gruba, niestandardowa warstwa, dobrze wypolerowana. Od spodu od koronki, na rancie przy deklu widać odprysk, z przeciwnej strony na kancie koperty też jakieś zadziory.

Zegarki * Rower * Radio
:
Dekiel i zakrętka również różnią się kolorem od koperty. To nie jest stal nono

Spam
[Usunięty]
:
...Panowie... żadnej stalówki nie mam... nie wiem jak to jest... taka pożądana... a jest jakaś istotna różnica w użytkowaniu chromowanki i stalówki :?: w umiarkowanych warunkach a nie przeciąganiu po płycie chodnikowej...

:
Spam różnica jest taka, że jak stalówką przeciągniesz po ścianie, co mi się akurat przydarzyło to stalówkę można spolerować cool

:
Spam, różnica jest jak u 60 letniej staruszki po wielu liftingach ... wiecznie młoda. :/

Spam
[Usunięty]
:
...no to wiem... ale wychodzi, że jak stalówka to prestydż większy :D

:
... a prestydż, jak wiadomo, zawsze musi być większy ... cool

Ostatnio zmieniony przez Woj_Woj 2013-11-04, 04:39, w całości zmieniany 1 raz
:
Spam napisał/a:
a jest jakaś istotna różnica w użytkowaniu chromowanki i stalówki

Jest, mam zegarki w kopertach stalowych z tal 1930-40 i jeżeli potrzeba odrobina pracy z Cape Codem sprawia, że wyglądają jak nowe.

Zegarki z tego samego okresu w chromowanych kopertach wyglądają różnie, bardzo różnie. Najczęściej chrom jest po prostu powycierany.
Np.
Co gorsze na kilku moich zegarkach chrom odłazi sam z siebie, od leżenia w pudełku i sporadycznej eksploatacji. Na elementach koperty narażonych na kontakt z innymi przedmiotami jest OK, co znaczy, że właściciel uważa, a tymczasem pomiędzy uszami (fotkę już pokazywałem):

Koperta stalowa onacza po prostu trwałość...

Ostatnio zmieniony przez mw75 2013-11-03, 21:58, w całości zmieniany 1 raz
Antisocial and faceless...
:
O, to podrzucę fotki dzisiejszego nabytku.

Koperta stalówka, bezel to chromowany mosiądz.



Po zdjęciu tego obśrupanego bezela wygląda tak:



pozdrawiam
Narfas

:
Narfas, to świetny przykład różnicy pomiędzy stalówką a mosiądzem z powłoką chromową...

Antisocial and faceless...
:
Jedyny powód, że zegarki nie były z nierdzewki to trudność jej obróbki, a w sumie wszytkie powinny być :!:

:
mw75 napisał/a:
Narfas, to świetny przykład różnicy pomiędzy stalówką a mosiądzem z powłoką chromową...

Więcej fotek w wątku o wojskowych, chociaż nie mam zdania na temat jego wojskowości.
http://www.czwarty-wymiar...p=699441#699441

pozdrawiam
Narfas

:
Żeby nie było, że problem dotyczy tylko starych zegarków. chociaż mój Poljot ma kilkanaście lat, to wrzucę fotkę Wostoka kupionego w Równem w 2003 chyba. Specjalnie z lampą aby uwidocznić stan koperty. Zegarek był regularnie użytkowany kilka lat, bez przeciągania po ścianie ;) .

Antisocial and faceless...
:
Yakovlev napisał/a:
Tiaaa... magnesujcie, magnesujcie cool


:))
Majster-popsuje facepalm
:))

mw75 napisał/a:
Jest, mam zegarki w kopertach stalowych z tal 1930-40 i jeżeli potrzeba odrobina pracy z Cape Codem sprawia, że wyglądają jak nowe.


Nooo, w tym konkretnym przypadku to "odrobina" jest eufemizmem ;)
Spolerowałeś kanty.

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2013-11-04, 07:41, w całości zmieniany 1 raz
:
ALAMO napisał/a:
Yakovlev napisał/a:
Tiaaa... magnesujcie, magnesujcie cool


:))
Majster-popsuje facepalm
:))

To już wiem po co niektóre amfibie mają wkładkę antymagnetyczną ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.