Poprzedni temat «» Następny temat
ST25 w swej nowej szacie graficznej
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #31  Wysłany: 2011-09-17, 20:59   

Tiaaaaa, nat klieent nat pan :mrgreen:

A wahniki będą droższe od całego zegarka :mrgreen:
_________________
 
 
Violence 
Ryżowy
Przemo

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 335
Skąd: 3city
 #32  Wysłany: 2011-09-17, 21:29   

Mi się taki wahnik podoba ;) a gdzie można sobie pooglądać modele z tym rodzajem wahnika (najlepiej z cenami)?

ps. czemu mam nieodparte wrażenie (od czasu rejestracji tutaj i z każdym kolejnym tematem), że trza sobie szybko nakupować zegarów chińskich bo za "chwilę" już nie będą w tych cenach :/
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #33  Wysłany: 2011-09-17, 21:33   

Krzychu - no nie mów że Parnis Portugal nie ma niczego wspólnego z IWuCem. Ma, i to wiele i każdy to widzi gołym okiem nawet będąc ślepawym ;) Indeksy, wskazówki i ich kolor, subtarcze, nawet nie piszę o ogólnym koncepcie zegarka, bo to w końcu zegarek właśnie. Zdobył popularność bo bazował na sprawdzonym, pięknym designie pochodzącym z Europy i ludzie do dziś nazywają go portugalczykiem, nie bez powodu! Podobnie z wersją Classic, nawet mechanizm udaje Portugala. Mi tam jakoś specjalnie to nie przeszkadza, nie ma znaku firmowego, mogę nosić, w ręku lewom nie pali.
Wydaje mi się że w czym innym rzecz. W tym że Chińczykom udało się Parniakiem skopiować coś co jest warte grubą kasę, wielokrotnie, ba set-krotnie większą niż Parniak. A co jak kińcyki pójdą dalej? Dadzą pudełka, gwarancje, fiku miku-saloniki, przywieszki i serwis? Co jak opracują swoje wzronictwo które spodoba się w Eurokołchozie (zresztą to akurat już nastąpiło)? I to za 1 000, 2 000, 3 000...a nie za 10 000, 20 000, 30 000, a w środku modyfikowana już do granic przyzwoitości Eta (in house'ów nie tykam!).
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #34  Wysłany: 2011-09-17, 21:42   

Leszek, ale weź pod uwagę że ten zegarek przedstawiano jako podróbe IWC :!: Przeciez to jest kompletny idiotyzm - IWC z takim układem tarcz to jest chronograf :!: Owszem, zegarek stylistycznie IWC przypomina, ale co do założen - to nie ma z nim nic wspólnego :!: Gdyby nasi żółci bracia chcieli robić klona, to zrobiliby multikalendarz z wypukłymi guzikami :!: A tymczasem, Parnis jest ZALEDWIE podobny, i utrzymany w podobnej konwencji :!: Mogę z głowy wymienic "słis mejd kłalita marki' których klony są o wiele mniej innowacyjne :!:
Parniak z subsekundą jest w zasadzie zrobiony w identycznej konwencji co,nomen omen, Davosa :!: Ciekawe czemu na kici-mici ten akurat model byl stosunkowo mało obrzygany :lol: - być może dlatego że rykoszetem by się do Davosy jakieś gufno z szamba przykleiło :lol:

A jak dadzą to co mówisz - to się zaczną cenić :lol: - w tej chwili za najtańszego Pekina musisz dać 600 zł. Niby ciul nie pieniądz, ale ja pamiętam jak FAJNE Pekiny ściągaliśmy po 400 zl ...
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-09-17, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #35  Wysłany: 2011-09-17, 21:57   

Ino rozmowa była o Parniaku, a nie o "zacnych".
I z tym co piszesz teraz się oczywiście zgadzam - wiele "zacnych i poważanych" marek produkuje klony i pies z kulawą nogą się nie zainteresuje. Mimo wszystko design mocno wtórny i w przypadku Parniaka i w przypadku "wielkich" ;) Parniaka za podróbę nie uważam i tego się trzymał będę. Sądzę po prostu, że czerpie z najlepszych wzorców uznanych producentów :mrgreen:
A i za dobrego chińca z dystrybucji europejskiej, nie rżniętego, tysiaka dać mogę, płakał nie będę :) Najbliższe lata pokażą jak ukształtuje się ten rynek, a czuję że będzie ciekawie.
Ostatnio zmieniony przez Bibliotek@rz 2011-09-17, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #36  Wysłany: 2011-09-17, 22:08   

Już jest ciekawie. zauważ,że na naszych oczach zaczyna się montowac chińskie werki, i jeszcze te same firmy ktore opowiadały o "swiss movement" jeszcze 5 lat temu - teraz palą głupa opowiadając o "dlugiej drodze Seagulla". Owszem, Seagull szedl długa drogą, ale nikogo z nich nie było ani na niej, ani na poboczu :!: W efekcie, Seagull dzisiaj jest w stanie dostarczyć KAŻDY mechanizm, o dowolnym stopniu komplikacji, szybko, i w cenach drastycznie lepszych niż szwajcarska konkurencja :!: O warunkach handlowych - nie mówię, bo szkoda nawet gadać :!:
Żeby było jeszcze ciekawiej : nie stosujemy ST21 nie dlatego, że jest droższy od ST25 (jest, ale niewiele), ale dlatego że jest GORSZY :!: I co więcej :lol: - sam Seagull o tym doskonale wie :!: Nie darmo można kupić ST21 kompletnie gołego,żeby robił za gołe 2824, a ST25 takich po prostu NIE MA :!:
_________________
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #37  Wysłany: 2011-09-17, 22:09   

Leszek już jest ciekawie tylko większość ludzi nie ma informacji lub nie chce dopuścić do siebie informacji że chińczyki już dawno są w Jewropie :mrgreen: zarówno jeśli chodzi o podzespoły jak i mechanizmy takie jak choćby swiss made Claro :mrgreen:

naturalną koleją rzeczy jest to że Chińczycy nauczeni przez Europę i USA jak się produkuje kłalitę sami zaczną wchodzić ze swoimi markami, które nie będą odbiegać jakościowo od zachodnich ale niestety to będzie kosztować. To już się dzieje w elektronice użytkowej! na zegarki trzeba jeszcze poczekać :lol:
_________________
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #38  Wysłany: 2011-09-17, 22:20   

Ładnie żeście chłopacy zdania pozaczynali, bracia normalnie :P

O tym, że będzie ciekawie pisałem w kontekście szerokiego wpłynięcia na jewropejski rynek. W tej chwili szary człowiek nie wie co, jak i z czym, bo wierzy w marketing, i szwajcarskie Claro. Ale się niedługo, w ciągu kilku lat przekona i dopiero wtedy będzie ciekawie. Obecnie to cisza przed burzą i okopywanie się na pozycjach :lol: Sytuacja tyczy się oczywiście firm które właściwie żyją od nastu lat w stagnacji ciągle klepiąc nowe "kreacje", a w środku zdechły kotlet. Sporo jest też marek rozwojowych, które jednak za ten rozwój każą sobie niamało płacić. Ale i ten segment jest do ugryzienia co widać na przykładzie tourbillonów produkowanych za ułamek kwoty europejskiej turbinki. Oj się będzie działo :mrgreen:
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #39  Wysłany: 2011-09-17, 22:45   

Leszek jak myślisz dlaczego zaczęliśmy organiczną pracę u podstaw!
Przecież cały czas idzie o to żeby odkłamać obecną sytuację rynkową! Jak napisał Alamo - mogliśmy użyć w naszych zegarkach praktycznie każdy dostępny mechanizm ale zdecydowaliśmy się na chiński ST25 bo jest odpowiednio niezawodny jest jakościowo bardzo dobry, łatwo serwisowalny a także bije na głowę konstrukcyjnie inne popularne mechanizmy. Mówimy o tym wprost i na tym chcemy budować - na faktach i prawdzie!!!
_________________
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #40  Wysłany: 2011-09-17, 22:49   

Ale mi tego Darek pisać nie musisz, bo wierzę w Was jak w rzadko kogo (w sensie zegarkowym oczywiście ;) ).
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #41  Wysłany: 2011-09-17, 22:50   

nie wiem co powiedzieć :lol: Dzięki!
_________________
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #42  Wysłany: 2011-09-17, 22:59   

Doświadczone chłopaki jesteście. Zegarkowo, życiowo, rynkowo, to co ma się kurna nie udać i w co innego jak nie w Wasz sukces mam wierzyć? ;) No dobra, bo rozczulę się za bardzo - spinać poślady i montować mi tu tego Dziksa i Sokoła :mrgreen: :cool:
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #43  Wysłany: 2011-09-17, 23:22   

Bibiotek@rz napisał/a:
...spinać poślady i montować mi tu tego Dziksa i Sokoła :mrgreen: :cool:

Moge sie tylko podpisac pod tym celnym stwierdzeniem :cool:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
wielebny 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Kaznodzieja i Pijak


Pomógł: 20 razy
Wiek: 53
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 3068
Skąd: Kielce
 #44  Wysłany: 2011-09-18, 14:08   

Fazi64 napisał/a:
Bibiotek@rz napisał/a:
...spinać poślady i montować mi tu tego Dziksa i Sokoła :mrgreen: :cool:

Moge sie tylko podpisac pod tym celnym stwierdzeniem :cool:

Bardzo celnym, bardzo :smile:
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #45  Wysłany: 2011-09-18, 18:04   

Moja dzisiaj jeszcze raz sobie spokojnie popatrzyła na ten mechanizm...
No i cóż? Wniosek jest jeden: to chamstwo, prostactwo i drobnomieszczaństwo, żeby ten bezczelne Chinczyki śmialy tak wykańczać mechanizm. Że już o wachniku nie wspomnę, bo to już przekracza wszelkie normy przyzwoitości. :lol: :lol:

A poważnie, to jak nie lubię złota, to z tym wachnikiem nawet mi się podoba.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum