Poprzedni temat «» Następny temat
Tajny projekt PILOT
Autor Wiadomość
Galius
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2011-06-18, 20:34   Tajny projekt PILOT

Po długim czasie cieszenia sie moim dziełem w zasłużonej samotności (moje, moje :twisted: ) nastał ten moment aby przedstawić pana Pilota kolektywowi forum.
Bazą zegara jest big pilot Parnisa w męskim rozmiarze 47mm.
Serducho zegara cyka w rytmie chronometru made in switzerland. Mechanizm to Movado 800 M.
Jakiś czas temu na Paneristi Forum wyczytałem że mechanizmy movado były montowane w zegarkach panerai. Abstrachując od tego czy jest to prawdą czy nie informacja mnie natchnęła.
Przegrzebałem swoją kolekcję mechanizmów i wyciągnąłem rzeczone cudo Movado. Po oględzinach okazało się że mechanizm da się dopasować do koperty 47 mm.
Od długiego czau miałem ochotę na pilota więc postanowiłem zrobić sobie swojego.
Tarczę zamówiełem od kolesia z ebaya, handluje osprzętem zegarkowym, tarcza to podobno hand made, koleś jest ze szwajcarii wię znaczek made in switzerland na tarczy ma swoje podstawy.
Wskazówki zegara są to skarby wygrzebane u mojego zegarmistrza, na początku maiłem je wysmarować lumą ale z czasem zaczęły mi się caraz bardziej podobać.
Jako że mechanizm to prawdziwy dziadyga 1910 rok to postanowiłem zostawić mu oldskulowe wskazówki.
No to tyle kumotrzy. Czekam na konstruktywną krytykę.



 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2011-06-18, 20:50   

Projekt świetny :!:
Ale wskazówki pasuja jak pięść do oka ... :???:
Szukałeś jakichs bardziej tradycyjnych ?
_________________
 
 
zardz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 272
Skąd: matecznik LSD
 #3  Wysłany: 2011-06-18, 21:10   

Wizualnie bardzo ,,ładny" mrechanizm, po raqz pierwszy widzę zasadnośc nazwania zdobienia wafel/gofer ( nie to co w współczesnych etach/unitasach- bardziaj siatka ). Trochę kiedyś czytałem o pamach, ale ze stosowali Movado ... nie słyszałem ( te brzuszki trochę jak w Angelusach...). No i nie widzę związku lotnika z quasi-pam działem, to nie jest czepianie się- pokojowo zauważam. zardz
_________________
Reservoir dogs ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2011-06-18, 21:14   

No właśnie tak czekam z przeniesieniem tego tematu do czasu wyjaśnienia sprawy mechanizmu Movado, bo to - jeśli by się potwierdziło - to jedyna przyczyna bytności tego tematu w tym dziale. :wink:

Jeśli nie, to przeniesiemy do Parnisa. :wink:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #5  Wysłany: 2011-06-18, 21:14   

Ty wszędzie melepeto Pama widzisz :P
Zaś to Flieger jest !!
_________________
 
 
Ram 
Ryżowy
homadżysta


Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 377
Skąd: z somewhere
 #6  Wysłany: 2011-06-18, 21:25   

Ciekawy projekt, chociaz jestem zwolennikiem centralnej sekundy. Tez mam zajawke na jakiegos pilota i nawet kusi mnie taki jeden 55mm od jacsona. Wskazowki pasowalyby badziej tradycyjne ale te tez sa fajne, tylko dobierz do nich jakis fajny jasny braz pasek.
O movado w Pamach tez pierwszy raz slysze, no chyba ze byly potem jakies pasowki.
 
 
zardz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 272
Skąd: matecznik LSD
 #7  Wysłany: 2011-06-18, 21:32   

Nie wiem do kogo Alamo pije- jak nis do Blaza :mrgreen: , ale dział Parnis to - wg mnie chyba nie ten dział dla zacnego lotnika na Movado ...zardz
_________________
Reservoir dogs ...
 
 
RadG
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2011-06-18, 21:47   

Mechanizm świetny, zegarek też wyszedł bardzo vintage, wskazówki wzmacniają efekt. Faktycznie, pasek z nitami jak drut do niego, najlepiej też zjechany na vintage. I będzie cacy.
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #9  Wysłany: 2011-06-18, 21:50   

O takiego pacha mu:



Edyta: No te po prawej oczywiście.
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
Ostatnio zmieniony przez nick555 2011-06-18, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #10  Wysłany: 2011-06-18, 22:05   

ALAMO napisał/a:
Projekt świetny :!:
Ale wskazówki pasuja jak pięść do oka ... :???:
Szukałeś jakichs bardziej tradycyjnych ?


A tak wlasciwie... To wiadomo, jakich zegarkow uzywal Manfred von Richthofen, albo Hermann Göring za mlodu...? Serio nie wiem, sie pytam ino... :roll:
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Galius
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2011-06-18, 22:14   

Dzięki Panowie. Wskazówki tak jak pisałem wcześniej podobają mi się coraz bardziej. To staruszek jest więc nie może grzeszyć zbytnio nowoczesnością.
Co do paska to pilot z nitami jest planowany ale nie mogę się zdecydować pomiędzy styranym życiem a cudeńkiem zaproponowanym przez nicka.
 
 
RadG
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2011-06-18, 22:37   

Ino stary.
 
 
pomyslownik 
Kierownik Pola Ryżowego
Homo Faber


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1682
Skąd: Warszawa
 #13  Wysłany: 2011-06-18, 23:54   

A werk wygląda bardzo godnie, tylko trochę bym kopertę spatynował bo nówka sztuka...
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #14  Wysłany: 2011-06-19, 00:21   

Bedac szczery, ten projekt wyglada troche jak "czesci ktore wypadly z szuflady i akurat spasowaly".Wskazowki powinny byc troche inne, lub pokryte luma, bo tak to nie jest zbytnio lotnik.Koperta troche zmatowiona, pasek taki jak dal nick.I wtedy wszystko zgra sie z tarcza ; )
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Galius
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2011-06-19, 09:08   

Patyna, zmatowienie koperty jak najbardziej. Jaką technikę proponujecie, piaskowanie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum