Pomysł taki mam...
Odpowiedz do tematu

:
Kopertę, tarczę i wskazówki chcę zakupić u nich. Z kieszonki tylko mechanizm.



47mm Radiomir Style Brushed Steel Case Set

Dial: suitable for all 36.9 - 38mm dial



37.6mm Sterile Black Sandwich Dial with Green Numberals

Size : 37.6 mm x 0.7 mm



Zegarmistrz mi to tłumaczył, ale ja i tak nic nie rozumiem, jakieś pierścienie się wkłada by wszystko się trzymało i nic nie latało.



Rozumiem, że jeśli zamówiłbym z oferowanym klonem Unitasa to bez problemu złożą, a z moją mołnią...

:
To na 100 % mechanizm podejdzie, ale napotkasz dwa problemy, a w zasadzie trzy. Po pierwsze tarcza nie pasuje, nóżki mają inny rozstaw, więc albo je "usuniesz" i przykleisz tarczę z pomocą bardzo cienkiej taśmy obustronnie klejącej, innego sensownego rozwiązania nie widzę, zresztą te tarcze nie są w żaden sposób mocowane do asianunitasów, są po prostu włożone do odpowiednich otworów w tarczy i mają za zadanie tylko i wyłącznie prawidłowe pozycjonowanie jej na werku.

Po drugie będzie problem ze zdobyciem wałka naciągu o odpowiedniej długości i bez wizyty u zagarmajstra w celu przerobienia fabrycznego się nie obędzie. I pop trzecie mocowanie mechanizmu w kopercie, ja to zrobiłem stosując paski z tworzywa o odpowiedniej długości i szerokości wciskając je pomiędzy kopertę a mechanizm, dokręcając dekiel, dociskamy jednocześnie werk z tarczą do koperty.

Troszkę jest z tym wszystkim zabawy, ale warto.



Jak chcesz to wszystko u zegarmajstra robić, to on da sobie z tym radę bez problemu.

:
Tylko nikt nie chce zmierzyc czy do Molnji podejda wskazówki od Asian Unitasa... :P

:
Patrzcie no co za gbur - stawia zamknięte pytanie i oczywiście oczekuje, że mu ktoś udzieli zamknietej odpowiedzi ...! Chamstwo należy zwalczać kultura i godnością osobistą, proponuję już mu wogóle nic o tych Asiatasach nie mówić! :wink:

:
Spinnerosie, obiecuję że to zrobię dla Ciebie, ale jak na ten czas moja suwmiarka dalej ma status, zaginiona w akcji na tyłach wroga :wink:

:
No i wywiad musi wiedziec, ze rozstaw "dziur wskazówkowych" chyba nie podejdzie - mechanizm molnji ma inna odleglosc miedzy osia minutowej a sekundowej... Wiec albo tarcza od Molnji albo taka dwuwskazówkowa, np. taka jaka mi chodzi po głowie ostatnio:







i wskazówki:




:
svedos napisał:
Spinnerosie, obiecuję że to zrobię dla Ciebie, ale jak na ten czas moja suwmiarka dalej ma status, zaginiona w akcji na tyłach wroga :wink:




Otwierałeś nią niechybnie jakiś dekiel, jak przystało na barbarzńcę ... :twisted: :D :lol:

:
Spinner napisał:
No i wywiad musi wiedziec, ze rozstaw "dziur wskazówkowych" chyba nie podejdzie - mechanizm molnji ma inna odleglosc miedzy osia minutowej a sekundowej... Wiec albo tarcza od Molnji albo taka dwuwskazówkowa
Chcę tarczę z jedną dziurą bez sekundy

:
No i słusznie - tylko dobierz srednice i luzik...:)

:
Ta różnica to o ile pamiętam 0,1 mm, więc nie ma bólu.

:
Gorzej, ze ta "moja" ma 37mm... ;-(

:
Blaz, a co w końcu z tym Twoim pomysłem?

Mi osobiście sen z powiek spędza ta ślicznotka:

http://www.siswatch727.co...035380671008872

Szkoda, że nie ma opcji bez sekundnika...

:
Albo może olać mołnię i wziąć gotowego asianpama







:?:



Muszę to sobie przemyśleć :roll:

:
Maro66 napisał:


Mi osobiście sen z powiek spędza ta ślicznotka:

http://www.siswatch727.co...035380671008872

Szkoda, że nie ma opcji bez sekundnika...




Ja jestem w trakcie oczekiwania na toto właśnie. Ale sekundnik dla mnie jest jak najbardziej na miejscu. Zobaczymy jak wygląda "live"

:
ALAMO napisał:
svedos napisał:
Spinnerosie, obiecuję że to zrobię dla Ciebie, ale jak na ten czas moja suwmiarka dalej ma status, zaginiona w akcji na tyłach wroga :wink:




Otwierałeś nią niechybnie jakiś dekiel, jak przystało na barbarzńcę ... :twisted: :D :lol:




Gdybym użył jej w zbożnym celu, czyli do odkręcania dekla, to leżała by sobie na swoim miejscu, to nie, mnie się zachciało pomiarów dokonywać.....i pierepadła :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.