Poprzedni temat «» Następny temat
podróbka CASIO EF-535BK-1AV BLACK?
Autor Wiadomość
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #31  Wysłany: 2011-05-03, 22:39   

Skoro Seiko Sportury podrabiają to i pewno Edifice też podrabiają .
_________________

 
 
Kolumb28
[Usunięty]

 #32  Wysłany: 2011-05-03, 22:54   

Argumenty iMaca, że to podróba:
- Datownik w innym kolorze - inny model zegarka od sklepowego - EF-503d-1avdf i 1avEf
- blade napisy na tarczy obrotowej pod szkłem - j.w.
- przebarwienia - niedoróbka
- niedomalowania na indeksach - niedoróbka
- przesunięty dolny stoper - inny model zegarka
- inny model na metce a inny w rzeczywistości - ?? bo to są 2 różne modele
- wady na kopercie - koperta na rynki zbytu dla krajów klasy C?
- szkło na 99% nie jest szafirowe - nie znam się - oszczędność dla krajów klasy C?
- inne różnice - możliwe użycie innych części

Wg mnie podróbka na 50%. Drugie 50% - zegarek specjalnie zrobiony na rynki gdzie nie wymagana jest super precyzja. Bo i tak zejdzie jak będzie dobra cena.

Ważne, że tyka i właścicielowi nie musimy psuć humoru, że ma przypuszczalnie podróbkę... Po co komuś psuć samopoczucie?? Dopóki mu chodzi niech się cieszy ze swojego Casio. Wiem, wiem. Z podróbkami należy walczyć! Ale jeżeli nie mamy 100% nie sugerujmy ludziom, że noszą podróbkę. Pozwólmy im cieszyć się ze swoich zegarków. Bo podróbka zegarka to też zegarek, a niektórych ciężko namówić by nałożyli go na rękę. Więc nie dołujmy ich zdaniem "podróbkę nosisz kolego" - niech żyją w nieświadomości, jeżeli już kupili niech noszą, a po czasie na pewno kupią coś nowszego. Kto raz założył zegarek na rękę uczyni to znowu.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #33  Wysłany: 2011-05-03, 22:57   

Sorry, ale to jest forum zegarków, nie podróbek. Tu ostrzegamy przed podróbkami. Tu dla swojego poglądu nie znajdziesz poklasku.
 
 
Kolumb28
[Usunięty]

 #34  Wysłany: 2011-05-03, 23:14   

To udowodnij w 100% Kolego, że to podróbka. Wtedy się z Tobą zgodzę. Wystarczy porównać "oryginalnego" EF-503d-1avdf do tego "naszego" modelu i wtedy będzie sprawa jasna. W tej chwili mamy zdjęcia 2 różnych zegarków, które mogą się różnić wieloma szczegółami ze względu na model jak i miejsce docelowej sprzedaży - rzecz najzwyczajniej normalna w dzisiejszych czasach. Mi się wzoru odniesienia do EF-503d-1vdf znaleźć nie udało.
Z podróbkami należy walczyć - też tak uważam, ale jeżeli wiemy, że to jest podróbka. Jeżeli nie wiemy, stosujemy zasadę domniemania niewinności.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #35  Wysłany: 2011-05-03, 23:18   

WTF? :shock:

Jeżeli jest choć CIEŃ podejrzeń, że dany zegarek jest podróbką, to należy o tym poinformować. Proste?
 
 
iMac
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 222
Skąd: miasto innowacji
 #36  Wysłany: 2011-05-04, 23:41   

Uścisle co do tej metki, na opakowaniu jest napisane że to EFE-503,
model EF-503 to cąłkiem innaczej wygladający zegarek. Same szczegóły w rozszeżeniu nie mają znaczenia (...EF, ...DF kod rynku).
Porónywany model to tylko i wyłącznie EFE-503 dalesze roizszżenia to kolor, tarcza, region

a EF-503 wyglada tak , i nie pokrónywałem go z tym bo może i sprzedwca naciął sie kupując kota w worku w Chinach, zanim wprowadził do obrotu w PL
_________________
Fan zegarków Casio
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #37  Wysłany: 2011-05-05, 06:53   

Kolumb28 napisał/a:
To udowodnij w 100% Kolego, że to podróbka.


Proste pytanie : to ty sprzedałeś ten zegarek :?:
_________________
 
 
Kolumb28
[Usunięty]

 #38  Wysłany: 2011-05-05, 18:46   

Nie. Nie sprzedaje zegarków - co najwyżej je kupuje od czasu do czasu. Biorę pod uwagę to, że ten zegarek mógł zostać wytworzony przez jakiegoś podwykonawcę Casio, który po prostu spieprzył robotę i puścił zegarki poza oficjalnym obrotem - dość częsta sytuacja na rynku spożywczym - która ma się niby jak piernik do wiatraka - ale ta sama czekolada X zrobiona w fabryce Y jest inna od czekolady zrobionej w fabryce Z - a zastosowano te same procedury, użyto tych samych maszyn, przeszła ten sam proces kontroli. Czasami różnice są minimalne - innym razem olbrzymie. A fanatyków czekolady też nie brakuje ;) .
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #39  Wysłany: 2011-05-05, 18:50   

Kolumb, wierz lub nie wierz, ale sytuacja na rynku spożywczym tak się ma do wyrobów zegarkowych jak nie przymierzając iPod do wydobycia węgla. :grin:
 
 
Kolumb28
[Usunięty]

 #40  Wysłany: 2011-05-05, 19:19   

Z innej beczki - znany koncern GM - wierz albo nie wierz Blaz - każda partia produkcyjna w danej fabryce - ba - każdy samochód, będzie miał różnice w wykonaniu. Myślisz, że samochody nie mają niedoróbek :) ?? Nie wierzę, że w przemyśle zegarkowym jest inaczej - właśnie patrzę na mojego "niedorobionego" chińskiego kwarca którego właśnie mam na ręce w tej chwili (lubię go bo mi się podoba i głośno cyka :) chyba przez niego tu jestem - chociaż tarcza w nim zrobiła się już obrotowa;)). Czasami po prostu nie wiemy co kupujemy. Taka jest rzeczywistość. Owszem są podróbki Casio - ale jeżeli są to rozmawiajmy o tym jak wyłapać, że to jest podróbka. Większość podróbek Casio można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Tutaj mamy do czynienia - właśnie z czym... Dla mnie to co budzi moje największe wątpliwości jest biały datownik. Starałem się znaleźć fotki takiego modelu z białym datownikiem na oficjalnych stronach Casio, ale mi się nie udało... może źle szukałem. A może po prostu podświadomie wiem, że to jest podróbka, ale bronię jej jak przysłowiowy pasibrzuch czekolady przed nazwaniem zegarka podróbką :) . Bo dla mnie to nadal jest zegarek. Nawet jeżeli podrobiony.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #41  Wysłany: 2011-05-05, 19:27   

A dla nas zegarek podrobiony, czyli w skrócie podróba, to nie jest zegarek, tylko materiał pod walec.

Mam takie wrażenie, że Ty nie za bardzo wiesz gdzie trafiłeś. :lol:

Co to znaczy "niedorobiony" chiński kwarc? Możesz nam przybliżyć markę zegarka, którego masz na ręku? :cool:
 
 
Kolumb28
[Usunięty]

 #42  Wysłany: 2011-05-05, 19:51   

Może lepiej nie pytaj bo jeszcze zawału dostaniesz ;) , ale to nie jest podróbka - to, żeby wyprowadzić Cię ze stanu przedzawałowego ;) . To miał być zegarek kupiony dla baterii (akurat mi padła w zegarku i ujrzałem to coś :)) i tak od czasu do czasu ląduje u mnie na ręce. Jak będę miał chwilę czasu to wrzucę fotki mojego cacka - ale nie obiecuje. Co do tego, że podróbki też uważam za zegarki to może przez sentyment do nich (zegarków). Bo dla mnie wszystko co tyka (o nie wiem czy się chwaliłem, że mój głośno i ładnie tyka ;) ) należy darzyć szacunkiem - nigdy bym nie był w stanie zniszczyć zegarka - nawet nie wiem jak brzydki by on był. Poczekałbym co najwyżej na jego naturalny rozkład (wyłączając elektroniki). Co do tego, że moja opinia na forum jest odosobniona - mi tam to nie przeszkadza - w końcu forum służy do wyrażania opinii - a widzę, że u Was wolność słowa panuje.
Ale wróćmy na poważnie do tematu. Uzasadnij dlaczego ten Casio to podróbka wg Ciebie Blaz? Czy ktoś może stwierdzić czy w tych domniemanych podróbkach jest szkło szafirowe?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #43  Wysłany: 2011-05-05, 19:54   

Kolumb28 napisał/a:
chińskiego kwarca którego właśnie mam na ręce w tej chwili (lubię go bo mi się podoba i głośno cyka :)


Cykający kwarc jest pewnym nowum.
Chętnie obejrzymy :-)
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #44  Wysłany: 2011-05-05, 19:55   

Kolumb, tu panuje wolność, ale nie do końca. W sprawach podróbek jesteśmy zasadniczy. Wszelkie posty wychwalające podróbki lub chociażby przyzwalające na ich istnienie, lądują w koszu. Mam nadzieję, że to rozumiesz? :cool:
 
 
Kolumb28
[Usunięty]

 #45  Wysłany: 2011-05-05, 20:04   

Rozumiem. Ale ja nie wychwalam podróbek Blaz. Po prostu dla mnie zegarek to zegarek. A to jest forum zegarkowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum