ZUAN - Reklamować u Thomasa?
Odpowiedz do tematu

:
coś musi być na rzeczy bo mój jest OK nie ma ani jednej rzeczy do której można się przypiąć, Sylwek też nie narzekał a tu taka skuchua :evil:

:
Thomas odpowiedział. Odsyłam mojego w drogę powrotną do Hong Kongu. I tu pytanie. Jak go wysłać? Paczką pocztową? Kurierem? Ma ktoś doświadczenia?

:
Ja odsyłałem odpowiednikiem priorytetu. Koszt to ok. 20 zł, na miejscu był po 8 dniach. Ozywiscie w kopercie, nie wiem jak to jest wysyłane ? Zawsze można odesłać sam łocz - i niech on zrobi tak samo ...

:
Ale polecony priorytet czy zwykły? Ja poczcie polskiej nie ufam i bałbym się bez potwierdzenia wysyłać :(

Ostatnio zmieniony przez Tomir 2010-10-12, 20:52, w całości zmieniany 1 raz
:
Oczywiście że rejestrowany :!:

:
Ja do jacksona reklamację wysyłałem jako ekspresowa przesyłka polecona priorytetowa z potwierdzeniem odbioru - wrzuciłem małe różowe pudełeczko z zegarkiem do koperty bąbelkowej. Zapłaciłem około 24 złotych. U majfrienda było po 7-8 dniach.

Wozu
[Usunięty]
:
Mnie Pani na poczcie sama doradziła żeby poleconym priorytetem bo się zdarzało że ekonomiczny z Polski do Chin 3m-ce szedł.

:
andre napisał/a:
Jest jeszcze jedna i całkiem możliwa sytuacja :Niektóre zegarki powstają poza fabryka bo części składowe można zamówić.


I to jest wysoce prawdopodobne. Skoro wcześniejsze były ok i bez żadnych usterek - ta partia powinna wzbudzić uzasadnione obawy co do miejsca montażu.
Nie chcę kolegów stresować, ale mi tu coś pachnie podrupką-samorupką... :???:

Blaz
[Usunięty]
:
ALAMO napisał/a:
Plus trzecia opcja o której rozmawialiśmy przy okazji Andre Pekina - to moga być zegarki reklamacyjne, odrzuty itd.


Ja właśnie o tym mówiłem. :wink:

:
to jeszcze jedno pytanko mam. Głupie ale wolę zapytać :) Thomas przysłał mi adres do wysyłki:

147 G/F chung mei lo uk village Chung Mei Road Tsng Yi.
Leung Hon Chung.

I to wsjo. Wysyłka do Hongkongu a on już do Chin należy. Co więc po tym adresie dopisać? Hongkong, czy Hongkong - Chiny

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:
Hongkong wystarczy.

:
merci :mrgreen:

:
Panowie, to jest jaknajbardziej oryginalny Zuan, takie coś może się zdażyć przy składaniu zegarka, w naszych AF 1963 cały skompletowany werk wraz z tarczą i wskazówkami wchodzi do koperty pod dosyć ostrym kątem a wtedy nie trudno o uszkodzenie tarczy, tak że jest to typowa usterka montażowa i zawiodła tu tylko i wyłącznie kontrola jakości.

:
Tomirek napisał/a:

147 G/F chung mei lo uk village Chung Mei Road Tsng Yi.
Leung Hon Chung.


Co to jest? :shock: :shock: :shock:
Ty nas, kumotrze Tomirek, przypadkiem nie obraziłeś? :wink: :mrgreen:

:
Tomirek napisał/a:
to jeszcze jedno pytanko mam. Głupie ale wolę zapytać :) Thomas przysłał mi adres do wysyłki:

147 G/F chung mei lo uk village Chung Mei Road Tsng Yi.
Leung Hon Chung.


Hmm, ciekawe dlaczego adres podany na stronie seagullhk.com jest inny:
21/F., Guangdong Finance Building, 88 Connaught Road West, Hong Kong

Może to podbudować teorię spiskową, że zegarki są składane przez sprytnego Chińczyka z Hong Kongu. :wink:

Z drugiej strony spadek jakości zegarków może wynikać z cięcia kosztów w fabryce. Najprościej to olać kontrolę jakości. :smile: Gdzieś niedawno czytałem artykuł o tym, że coraz trudniej o taniego pracownika fabryki w niektórych regionach Chin. Teraz pracownik fabryki chce ponad 2000CNY. Może mają też taki problem w fabryce Seagulla...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.