Budzik FSO
Odpowiedz do tematu

: Budzik FSO
Cześć,
Zawsze śmiałem z budzikowców i na co mi przyszło... :facepalm:

Wymyśliłem, że kupię pierwowzór tego Xicorra:




(...)
Nie udało mi się odpędzić tych złych myśli no i kupiłem:



(...)
Potem już nie było odwrotu. Obudowa z Metrona Napoleona, która zbeszcześciłem, zasilacz 12V, troche farby...

Na razie wyglada tak i ciagle tyka:



Rozwiazanie genialne. Zegar mechaniczny, a napęd sprężyny na elektromagnes (trzeba trzymać w głośnym miejscu, żeby trzaskanie nie przeszkadzało ;) )

Jeszcze jakoś muszę go ożywić. Chyba najchętniej jakiś chromowany ring i chromowane nóżki... Co myślicie?

Ostatnio zmieniony przez jarx 2021-11-18, 19:09, w całości zmieniany 2 razy
Jarek
:
Fajowo wyszło :)
A jakby kolorem obudowy ożywić?



Jeszcze kiedyś biało błękitną widziałem taką Warszawę

A może to była Syrena hmmm

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
jarx,
Fajny projekt wyszedł :) pifko

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Sebastian napisał/a:
Fajowo wyszło :)
A jakby kolorem obudowy ożywić?

Obrazek

Jeszcze kiedyś biało błękitną widziałem taką Warszawę

A może to była Syrena hmmm


Dzięki Seba. Taki szary bedzie mi bardziej pasował w biurze.. W domu za głośno bije ten elektromagnes.


Szymon napisał/a:
jarx,
Fajny projekt wyszedł :) pifko

Dzieki Szymon. Widać niedoskonałości, ale teraz taka moda, żeby pokazać hand made ;)


...a taki chromowany ring jak wokół swiateł i na dole chromowany emblemat W-wa :)) <-- niestety za duzy. :/

Ostatnio zmieniony przez jarx 2021-10-13, 12:32, w całości zmieniany 1 raz
Jarek
:
Chromowany ring i nóżki będą super. Dałbym jakiś kolor na obudowę. Granatowe też były te Warszawy :)
Całość już wygląda fajnie!

:
Zajebongo wyszło.

Jakiś czas temu miałm podobną wizję, bo pałętał mi się zapasowy zegarek od Prosiaka.
Też jest nieprzyzwoicie głośny.



Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Jarx super to wygląda. Gratuluję pomysłu i wykonania pifko

:
Z_bych, Erolek, Odin... Dziekuję za wszystkie miłe słowa. Gdzie jeszcze na świecie człowiek znajdzie takie zrozumienie i wsparcie w ciężkim nałogu... :D

Jarek
:
jarx, :shock: ładne cacko pifko
I jak koledzy pisali - chromowana ramka wokół zegara - w kształcie jak jest wokół lampy w samochodzie - to byłoby coś

:
jarx, naprawdę wyszło dobrze. pifko pifko pifko

A może pod zegarem dać srebrną ozdobną listwę :?: Coś ala jak jest na blotnikach i drzwiach.
Nóżki to swietny pomysł.

Można również dać inny kolor na górę. Tak jakby dach był w innym kolorze.

Ostatnio zmieniony przez Dorian06 2021-10-14, 23:41, w całości zmieniany 1 raz
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
bandi, Dorian06... Dziękuję.

Przekopałem już sporo i nie znalazłem nic co możnaby wykorzystać. Na razie pracuję nad rozwiazaniem tymczasowym z czarnymi elementami (oby ta prowizorka nie była trwała), a docelowo spróbuje wydrukowac w 3D elementy i oddać do chromowania. Listwa w połowie postumentu to dobry pomysł. :))

Jarek
:
A ramka migacza od warszawy? Pi razy oko pasuje :D
Tylko to pewnie nie som tanie rzeczy hmmm

Edyta:
Nie jest najgorzej jeżeli chodzi o kasę ale nie wiem czy te od głównego reflektora nie za duże - 21cm średnica
https://allegro.pl/oferta/zuk-nysa-warszawa-vw-fiat-ramka-lampa-lampy-przod-9911304815

a ta pewnie za mała :D
https://allegro.pl/oferta/wfm-wsk-m06-obrecz-ramka-lampy-chromowana-10193245271

Ostatnio zmieniony przez bandi 2021-10-15, 13:01, w całości zmieniany 3 razy
:
Dziękuję za wszystkie pomysły...
...poszlo jednak bardziej z duchem czasu w modzie chrome-less design (black rims) ;)

Możnaby powiedzieć, że jakoś tak: https://pin.it/Dl8fEAz

Na dzień dzisiejszy wersję tymczasowa uznaję za zakończona.
Z projektami w trakcie realizacji jest zawsze tak, że można dostrzec potencjał rozwojowy. W zakończonych już nie. Jak sie znudzi to bedzie można jeszcze pokombinować.




Na lakierze do paznokci było napisane "extreme: wysarcza nawet do 7 dni" :/ więc szybko zrobiłem zdjęcia :złośliwiec:

Ostatnio zmieniony przez jarx 2021-10-18, 10:26, w całości zmieniany 4 razy
Jarek
:
Fajne , dawaj dalej pifko

:
Dzięki cool

Na surowo było czytelniejsze...




...ale teraz jest kulowe (kulerskie?) :popcorn:



Jeszcze ciekawie mogłoby wyglądać gdyby boczne scianki naklejonych elementów były malowane na czerwono. Trzebaby poprawic kreski na wskazówkach ta sama czewienia i mogłoby się ładnie komponować.

Na razie mnie satysfakcjonuje jak wyszło. Może kiedyś w te chromy jeszcze pójdę...

Jarek
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.