Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłka z ubezpieczeniem do Kanady - pomoc potrzebna
Autor Wiadomość
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6256
Skąd: 666
 #1  Wysłany: 2021-02-01, 16:44   Wysyłka z ubezpieczeniem do Kanady - pomoc potrzebna

Panowie i Panie

Dawno nic nie wysyłałem do takich egzotycznych zakątków.
koszty się nie liczą, bo pan sobie życzy kurierem i z ubezpieczeniem.

Wszedłem na furgonetke.pl i jedyna firma realizująca wysyłki do Kanady to UPS za około 700 zł.

Czy są jakieś obostrzenia i ryzyko związane z tym, że mi paczka wróci?
Czytałem gdzieś na FB, że z niektórych krajów zawracają paczki pod pretekstem Covid-19.

Będę wdzięczny za pomoc w temacie jak wysłać zegarek do Kanady.
Thx
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #2  Wysłany: 2021-02-01, 17:02   Re: Wysyłka z ubezpieczeniem do Kanady - pomoc potrzebna

pisar napisał/a:
Panowie i Panie

Dawno nic nie wysyłałem do takich egzotycznych zakątków.
koszty się nie liczą, bo pan sobie życzy kurierem i z ubezpieczeniem.

Wszedłem na furgonetke.pl i jedyna firma realizująca wysyłki do Kanady to UPS za około 700 zł.

Czy są jakieś obostrzenia i ryzyko związane z tym, że mi paczka wróci?
Czytałem gdzieś na FB, że z niektórych krajów zawracają paczki pod pretekstem Covid-19.

Będę wdzięczny za pomoc w temacie jak wysłać zegarek do Kanady.
Thx


Brałem ostatnio (miesiąc temu) w drugą stronę. Z Kanady do Irlandii UPSem. Poza tym, że UPS popieprzył opłaty celne, przez co zała zabawaa trwała prawie tydzień dłużej, to z samą wysyłką nie było problemu.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6256
Skąd: 666
 #3  Wysłany: 2021-02-01, 23:39   

Erolek, dzięki za info.

Dodatkowe pytanie: rozumiem, że wszystkie te deklaracje czy to sprzedaż czy prezent, wartośc i pytania celne i o wartość będą skutkować odprawą celną już w Kanadzie gdzie odbierający ponosi dodatkowe koszta?
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #4  Wysłany: 2021-02-02, 09:40   

Deklaracje sprzedaży, wartość przesyłki, etc. wypełniał sprzedawca przy zamawianiu kuiera.
Po mojej stronie pojawił się kurier, wyciągnął rękę i powiedział "daj kasę".

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
dudak 
Starszy Kulis

Dołączył: 12 Lut 2020
Posty: 83
Skąd: Tczew
 #5  Wysłany: 2021-02-02, 10:27   

Cześć
W zeszłym roku koło października wysyłałem do Kanady Omegę Speedsonic sprzedaną przez CH24 - 7700 suma transakcji.
Najpierw furgonetka i tak jak piszesz UPS. Wyliczyło mi koszt około 380zł, bo jak wchodzisz głębiej w papiery to piszą, że tylko do 1000E można zadeklarować wartość czy tam ubezpieczenie dla indywidualnych - inaczej wymagana jest umowa. Ok, ryzyk fizyk - złożyłem zlecenie, opis zawartości "zegarek omega ref" i wartość 1000E. Nadane, po tygodniu jak paczka leżała w UPS w Polsce (Klient z kanady już opłacił u siebie podatki) wyciągnąłem od nich info, że niestety, ale oni wysyłają paczki tylko o zadeklarowanej wartości 500$. Spytałem co z faktem, że odbiorca opłacił już podatek - to wylicza automat z podanych wartości - musi u siebie w UPS prosić o zwrot, a paczka wraca do mnie :głową w mur: :wkurzony: . Po ponad 2 tygodniach odebrałem ją osobiście z sortowni w Gdańsku.

Popytałem wśród znajomych (między innymi kogoś kto regularnie sprzedaje na CH24) polecił EMS PP - sprawdzam w necie, ubezpieczenie do 1000, 5000 lub 20k, biorę maksymalne - koszt 180zł wysyłki.
Idę do okienka, nadaje w piątek. Pani (miła i ładna) wylicza wszystko tak jak mi ich cennik w necie podał. Siedzę sobie w domu po weekendzie, (na śledzeniu w niedzielę, że paczka w sortowni) w poniedziałek w tu kurier dzwoni do drzwi - na nic nie czekałem, patrzę a tu moja paczka do Kanady - zwrot do nadawcy z adnotacją: Z powodu COVID19 nie realizujemy wysyłek do Kanady :głową w mur: .

Trzecie podejście - global paczka czy jakoś tak, Fedex, zadeklarowana wartość 400$, opis urządzenie pomiarowe ręczne ref. do własnego użytku - gift - jakoś 160pln - po tygodniu paczka u klienta pifko pifko pifko pifko

Ogólnie z tą Kanadą jest jakoś tak, że niby nie można wysyłać do nich wartościowych przedmiotów typu zegarki (tak np. jest w szczegółach regulaminu PP).

A ogólnie pośrednik Furgonetka ma w d**pie - do tej pory kasy za UPS nie odzyskałem (PP zwróciła w tydzień)
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #6  Wysłany: 2021-02-02, 10:50   

Ja jeszcze dwa słowa w kwestii UPSu.

w Irlandii - maksymalnazadeklarowana wartość to 100 EUR, powyżej tego płci się. MOje przygody z poylonymi paczkami opisywałem jakiśczas temu.

Znajomy ostatnio zamawiał kuriera UPS z UK do Polski (zamawiał z Polski jako odbiorca) i dwa razy mu kasę z karty zdjęli za kuriera, ale system zamówienia kuriera nie odnotował. Ostatecznie paczka poszła przez ParcelForce, a on się kopie z UPSem, żebyodzyskać pieniądze.

Z drugiej strony - wysyłałem laptopa z Irlandii do Polski UPSem i poszło jak po maśle.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
Chorwat 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 3909
Skąd: Toruń
 #7  Wysłany: 2021-02-02, 11:32   

Erolek napisał/a:
Z drugiej strony - wysyłałem laptopa z Irlandii do Polski UPSem i poszło jak po maśle.

Potwierdzam :)) pifko
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6256
Skąd: 666
 #8  Wysłany: 2021-02-02, 12:11   

dudak, dzięki za info! Bardzo pomocne.
Ciekawi mnie tylko, że mogłeś wysłać paczkę firmą FedEx.Wwg portalu Furgonetka ta firma nie obsługuje paczek do kanady hmmm

Czyli podsumowując nie ma możliwości aby wysłać paczkę z pełnym (więcej niż 5000 zł) ubezpieczeniem do Kanady. Zostają tylko kombinacje z wysyłaniem z niepełnym ubezpieczeniem :wkurzony:
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Fixxxer 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 3217
Skąd: LDZ
 #9  Wysłany: 2021-02-04, 16:35   

Tam do Kanady, do Niemiec nie mogę wysłać z ubezpieczeniem powyżej 6.5k (DHL).
DPD daje max do 5k.
Macie doświadczenia z ubezpieczonym EMS do UE? Trochę im nie ufam a niby można ubezpieczyć do 20k.
_________________
..::Mam i ja::..
..::Fotoplastikon::..
Ostatnio zmieniony przez Fixxxer 2021-02-04, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6256
Skąd: 666
 #10  Wysłany: 2021-02-04, 22:08   

Fixxxer napisał/a:
Tam do Kanady, do Niemiec nie mogę wysłać z ubezpieczeniem powyżej 6.5k (DHL).
DPD daje max do 5k.
Macie doświadczenia z ubezpieczonym EMS do UE? Trochę im nie ufam a niby można ubezpieczyć do 20k.


W UE polecam F-Pax z Nowego Sącza. Wysyłam przez nich i wzóz. Wszystko idealnie. Ubezpieczenie nawet do 50k i dopuszczają zegarki.
Jak korzystałem to wszystko odbyło się przez DPD.
Dużo łatwiej, elastyczniej i milej niż u dużych graczy.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Fixxxer 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 3217
Skąd: LDZ
 #11  Wysłany: 2021-02-05, 00:25   

Nowy Sącz trochę za daleko, żeby jechać z paczką. :)
_________________
..::Mam i ja::..
..::Fotoplastikon::..
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6256
Skąd: 666
 #12  Wysłany: 2021-02-05, 09:06   

Fixxxer napisał/a:
Nowy Sącz trochę za daleko, żeby jechać z paczką. :)


Firma z Sącza ale ogarniasz zdalnie LOL
Przychodzi pan z DPD :)
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Fixxxer 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 3217
Skąd: LDZ
 #13  Wysłany: 2021-02-05, 10:33   

pisar napisał/a:
Fixxxer napisał/a:
Nowy Sącz trochę za daleko, żeby jechać z paczką. :)


Firma z Sącza ale ogarniasz zdalnie LOL
Przychodzi pan z DPD :)


Dziwna ta firma. Myślałem, że oni tylko lokalnie działają.
Nawet strony nie mają, nie mówiąc o mailu na op.pl .
Czyli wszystko telefonicznie hmmm
_________________
..::Mam i ja::..
..::Fotoplastikon::..
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6256
Skąd: 666
 #14  Wysłany: 2021-02-05, 11:56   

Fixxxer napisał/a:
pisar napisał/a:
Fixxxer napisał/a:
Nowy Sącz trochę za daleko, żeby jechać z paczką. :)


Firma z Sącza ale ogarniasz zdalnie LOL
Przychodzi pan z DPD :)


Dziwna ta firma. Myślałem, że oni tylko lokalnie działają.
Nawet strony nie mają, nie mówiąc o mailu na op.pl .
Czyli wszystko telefonicznie hmmm


Nie dziwna tylko mała i nienowoczesna.
Wszystko telefonicznie i mailowo ogarniasz. Załatwisz to szybciej niż te porąbane strony molochów kurierskich gdzie rozmawiasz z robotem :P

Nikt Ci nie ubezpieczy zegarka na więcej niż 5k. oni bez problemu na 20k mi ubezpieczyli i wszystko mega sprawnie ogarnięte.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14306
Skąd: Gliwice

 #15  Wysłany: 2021-02-05, 12:01   

W sumie jestem zdziwiony tym co piszecie. Spodziewałem się, że dziś - za odpowiednią kasę - wysyłaja i ubezpieczają wszystko hmmm
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum