Śledzie (zegarki) w oleju
Odpowiedz do tematu

: Śledzie (zegarki) w oleju
Ktoś kiedyś próbował tak?


https://www.youtube.com/watch?v=Bu4T4Cy4eKQ

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Nie, ale sam pomysł jest naprawde fajny :))

: Re: Śledzie (zegarki) w oleju
kwater napisał/a:
Ktoś kiedyś próbował tak?


Też Cię jutub na to skierował?

Planuję sobie takiego pikla zrobić jak się skończy ten cyrk wirusowy.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
A przez koronkę to nie będzie wyciekać - znaczy przy ustawianiu godziny, albo jak koronka niezakręcana jak w tym pierwszym hmmm

:
Nie powinno - jak ustawiasz godzinę, to koperta nadal powinna być szczelna, czyli uszczelka na wałku nie powinna wychodzić poza kopertę.
Mnie bardziej zastanawia obojętność tego oleju - w sensie czy on nie wejdzie w reakcje z farbą na tarczy, z indeksami, ze wskazówkami, itd, ito hmmm
Widział ktoś taki eksperyment "year after" ?
I serio pytam, wiecie że w internetach, to ludzie na główkę do basenu z rekinami by skoczyli, żeby mieć "srebrny przycisk" ...

:
Bym Marlina chętnie swojego tak przerobił :idea:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
No gość się klamkuje, że on nic nie wie...


Ciekaw jestem, czy dało by się tak z mechanicznym... hmmm

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Jest jeszcze jeden filmik wczoraj wrzucił po użytkowaniu i nie oglądałem calego ale tam coś mówił chyba, że koperta jest mokra tylko nie wiem czy w tym plastikowym casio czy Marlinie.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
ALAMO napisał/a:
Nie powinno - jak ustawiasz godzinę, to koperta nadal powinna być szczelna, czyli uszczelka na wałku nie powinna wychodzić poza kopertę.
Mnie bardziej zastanawia obojętność tego oleju - w sensie czy on nie wejdzie w reakcje z farbą na tarczy, z indeksami, ze wskazówkami, itd, ito hmmm
Widział ktoś taki eksperyment "year after" ?
I serio pytam, wiecie że w internetach, to ludzie na główkę do basenu z rekinami by skoczyli, żeby mieć "srebrny przycisk" ...


Inną opcją jest użycie płynu 3M Fluorinert - obojętne chemicznie chłodziwo techniczne o podobnej lepkoći do oleju silikonowego.

Facet wrzucił filmik chyba po miesiącu, że nic nie cieknie i jestdalej fajnie i wtedy przy okazji wlał do kolejnego zegarka ten płyn 3M.

Intrygujące.

Nie mam po ręką żadnego wodoszczelnego kwarca na poświęcenie, więc też się na tym Kasioku pewnie skończy.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
kornel91 napisał/a:
Jest jeszcze jeden filmik wczoraj wrzucił po użytkowaniu i nie oglądałem calego ale tam coś mówił chyba, że koperta jest mokra tylko nie wiem czy w tym plastikowym casio czy Marlinie.


Mówił, że jest mokra bo niedokładnie wymył i spod bejzela olej wyciekał jakiś czas. Ale po umyciu jest git. I potwierdził to co ALAMO napisał, że przy ustawianiu czasu też wycieków nie ma ;)

:
Zaje!!!
Też bym takiego chciał!

:
Fajne pifko
Cały czas jednak mam wrażenie, że przy zakładaniu dekla coś tam jednak powietrza zostanie, w końcu tego nie widać a dekielek często jest wypukły.
Takie ze szklanym deklem byłyby prostsze ale są takie kwarce?
Pewnie tak ale niewiele.


A co z takimi?



Teoretycznie powinno być najprościej, wystarczy sam dekielek od baterii odkręcić, zanurzyc i trochę poprzechylać żeby resztki powietrza wyleciały hmmm

:
Woytec napisał/a:
[...]wystarczy sam dekielek od baterii odkręcić, zanurzyc i trochę poprzechylać żeby resztki powietrza wyleciały hmmm


Gdzies w zakamarkach beda bable powietrza. Nie ma mocnych bez pompy prozniowej.
Mozna sobie przechylac ad mortem defecata. Przekonalem sie o tym robac odlewy zywiczne.

Pozdrawiam
Eryk

Ostatnio zmieniony przez Erolek 2020-04-03, 17:34, w całości zmieniany 2 razy
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Czyli cały dekiel jak na filmie a na koniec można odkręcić ten mały i dopełnić ładnie.
Powinno działać.
Za to potem powinno byc prosto baterię wymienić i ewentualnie trochę dolać jak potrzeba.

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2020-04-03, 17:55, w całości zmieniany 1 raz
:
Woytec napisał/a:
Czyli cały dekiel jak na filmie a na koniec można odkręcić ten mały i dopełnić ładnie.
Powinno działać.
Za to potem powinno byc prosto baterię wymienić i ewentualnie trochę dolać jak potrzeba.


Jest to niegłupi pomysł.
Pozostaje mieć nadzieję, że Timexowe 50m WR nie wypuści oleum.
Taki Q wypełniony olejkiem musi wyglądać zajebongo.

Szkoda tylko wyskakiwać ze 180 prezydentów na eksperyment. Pewnie skończy się na jakimś Pulsarze, albo Casioku.

Chyba, że Fazi przekaże swój egzemplarz na eksperymenty medyczne.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.