Czym wkleić insert do bezela?
Odpowiedz do tematu

: Czym wkleić insert do bezela?
Witam i jak w temacie pytam. Czyli czego uzylibyście do wklejenia inserta do bezela? Myślałem żeby użyć kleju typu Super glue żelowego wolniej schnącego. Boję się jednak że klej gdzieś powycieka zniszczy insert i będzie lipa, szczególnie że insert nie do końca dobrze przylega (kąt pochylenia mniejszy niż ten na bezelu). Za wszelkie porady z góry dzięki ;)

: Re: Czym wkleić insert do bezela?
baro napisał/a:
Witam i jak w temacie pytam. Czyli czego uzylibyście do wklejenia inserta do bezela? Myślałem żeby użyć kleju typu Super glue żelowego wolniej schnącego. Boję się jednak że klej gdzieś powycieka zniszczy insert i będzie lipa, szczególnie że insert nie do końca dobrze przylega (kąt pochylenia mniejszy niż ten na bezelu). Za wszelkie porady z góry dzięki ;)


Super Glue będzie miał paskudny osad.
Ja używałem kleju modelarskiego do elementów przezroczystych jak wymieniałem bezel w Big Mako. Trzyma już 5 lat.



Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Fabrycznie, inserty są z zasady wklejane na dwustronną taśmę.

:
ALAMO napisał/a:
Fabrycznie, inserty są z zasady wklejane na dwustronną taśmę.

Ale taką cienką bardzo - ciężko taką w domowych warunkach ładnie dociąć... :-(
Szczególnie jak wkładka nie jest płaska - a zwykle nie są ;-)

:
Wtedy pierścień jest rozcięty w trójkąt, i tak wklejony.
W naszych wszystkich jest taśma 3M, nie wiem czy to jakiś standard jest hmmm czy tam inny monopol.

:
ALAMO napisał/a:
Wtedy pierścień jest rozcięty w trójkąt, i tak wklejony.


No ja wiem - tylko se to w domu zrobić - na taśmie z rolki - no nie jest tak prosto ;-)

:
No risk no fun :złośliwiec: :))

:
Dzięki panowie za podpowiedzi chyba spróbuję jednak tym klejem bo nie sądzę żebym wyciągnął z taśmy idealny kształt, choć przyznam że na insercie który wymontowałem z bezela była dokładnie taka taśma.

:
A nie możesz poszukać samych ringow z taśmy 3M do kupienia?

[ Dodano: 2020-01-12, 23:15 ]
Rozmiar tylko dobierz
https://www.ebay.pl/sch/i...3&_nkw=Bezel+3m

[ Dodano: 2020-01-12, 23:19 ]
Poza tym do zamiennika bezela powinna być dołączona taka taśma lub już wklejona w ring.

Pozdrawiam

Jarek
:
baro, ja kleiłem na butapren, tak, jak skórę, t.j. smarujesz obie strony, dajesz obeschnąć, dociskasz. Nie ma bata, żeby wyciekło, trzyma jak taśma 3M, a w razie czego da się odkleić... Polecam metodę.

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Jarek napisał/a:
A nie możesz poszukać samych ringow z taśmy 3M do kupienia?

[ Dodano: 2020-01-12, 23:15 ]
Rozmiar tylko dobierz
https://www.ebay.pl/sch/i...3&_nkw=Bezel+3m

[ Dodano: 2020-01-12, 23:19 ]
Poza tym do zamiennika bezela powinna być dołączona taka taśma lub już wklejona w ring.


W sumie myślałem że insert będzie z taśmą i będzie łatwo zainstalować. :/

[ Dodano: 2020-01-15, 08:52 ]
Thomas666 napisał/a:
baro, ja kleiłem na butapren, tak, jak skórę, t.j. smarujesz obie strony, dajesz obeschnąć, dociskasz. Nie ma bata, żeby wyciekło, trzyma jak taśma 3M, a w razie czego da się odkleić... Polecam metodę.


Też myślałem żeby tak spróbować, ale bałem się że nie będzie dobrze trzymać. Chyba żeby to dobrze odtluscic.
Mimo wszystko spróbuję raczej na kleju, bo kąt nachylenia profilu insertu jest mniejszy niż ten z bezela, i wydaje mi się że klej lepiej wypełni to niż taśma. Postaram się znaleźć czas dziś wieczorem by to wkleić i zdam niebawem relację.

[ Dodano: 2020-01-15, 21:57 ]
Zobaczmy jak długo będzie trzymać na butaprenie :) coś czuję że szybko sie zgubi :) Rachunek pójdzie do Thomas666 ;) Jutro będę robił testy paznokciowe hehe
Oby trzymał bo nawet cieszy moje oko ten ruski Pepsi GMT wynalazek







Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.