Jak z MQJa zrobić ... coś innego ;)
Odpowiedz do tematu

: Jak z MQJa zrobić ... coś innego ;)
Zacznijmy od prostszej opcji - bierzemy Emkudżeja, patroszymy, wsadzamy tarczę od Noaha (pod Seiko 7S26) po uprzednim ucięciu nóżek, nakładamy wskazówki (ja akurat wziąłem inne od Kena z Raffles Time) i mamy to




Opcja trudniejsza - bierzemy Emkudżeja i robimy mu jesień średniowiecza :twisted:






W skrócie to trzeba spiłować osłonę koronki uważając żeby nie uszkodzić tubusa (ja osłaniałem go kawałkiem blaszki mosiężnej), chyba że ktoś jest mądrzejszy i wie jak go wykręcić. Potem równanie blizn, matowienie i polerowanie.

Oczywiście lupka tez idzie do śmieci - wycisnąć szkiełko, wziąć w szczypce, ostrożnie podgrzewać lupkę płomieniem zapalniczki (5 sekund) i próbować podważyć nożykiem. po 2-3 razach odskoczy a potem tylko wyczyścić klej (np pastą polerską) i jest gotowe. Wcisnąć szkiełko - przydaje się kawałek sosnowej deski :)

Potem bierzemy tarczę od Kena, wypalamy ją w piekarniku do uzyskania ładnego brązu, nakładamy na tarczę i wskazówki (znów od Kena) wintydż lumę własnej produkcji, składamy wszystko do kupy i mamy to




Parka się lepiej chowa :D



Acha, jak się robi wintydż lumę - ano do rozrobionego już w akrylu świecącego proszku należy dodać malutką kropelkę farby akrylowej w kolorze jasnego brązu. To naprawdę jest minimalna dawka. Nie wolno przesadzić bo nie będzie świecić. Za dnia jej kolor ma być delikatnie beżowy. Po ciemku będzie dawać jak normalna :)

Foch und Ch.
:
Kalifornia się mi nie podobuje, brązowa klasa.

:
Mi sie bardziej podoba ten bez crownguarda,chociaz oba sa super.Brawo,ojcze Kubo :twisted:

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Twórczo czerpałem z tego

Foch und Ch.
Blaz
[Usunięty]
:
ALAMO napisał/a:
Kalifornia się mi nie podobuje, brązowa klasa.


+1. A jeśli Fochu pozwolisz to przeniosę jednak temat do Warsztatu. :wink:

:
A pokaż no ten spilnikowany bok lepiej :wink: Takiego drugiego to bardzo chętnie bym posiadł ;)
Zrobisz mi taki?
Tylko lekko zmatowiłbym bezel. :smile:

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
Wyszło super, szczególnie wintydż :!:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Oba świetne ze wskazaniem na staruszka - po prostu nie lubię kalifornijskich tarczy. Dobra robota Fochu !!!

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
CornCobbMan napisał/a:
Oba świetne ze wskazaniem na staruszka - po prostu nie lubię kalifornijskich tarczy. Dobra robota Fochu !!!

+1
Miszcz :grin: :grin: , a na poważnie - jestem pod wielkim wrażeniem :shock:

:
Wiem, że ta kalifornia w submarinerze to miszmasz jak marynarka wpuszczona w spodnie, ale raz, że nie miałem co zrobić z tą tarczą, a dwa, że zajebardzo mi się podoba :)

Foch und Ch.
:
Fochu, jestem pod wrażeniem, zwłaszcza vintyga, tyż nie lubię "kaliforni"

:
Ojcze- jestem pod mega wrażeniem, tym bardziej, że sam marzę o wysmażeniu jakiegoś wintydża w tym stylu, a baza już w drodze :) Wielkie, naprawdę wielkie ukłony, bo kawał dobrej roboty odwaliłeś!

:
kubama napisał/a:
Wiem, że ta kalifornia w submarinerze to miszmasz jak marynarka wpuszczona w spodnie, ale raz, że nie miałem co zrobić z tą tarczą, a dwa, że zajebardzo mi się podoba :)


Tu nie chodzi o kalifornię, tylko o misz-masz bezela z arabską czcionką, tarczy z łacińską, i prostopadłościanów ... Za dużo. Gdyby bezel był z kreskami - mogłoby podejść !

:
Zajeboza! Podejrzewam, że można by mnie było zamknąć na długie miesiące ze wszystkim co potrzebne a i tak bym nie poradził. Nie wyklucza to ewentualnych prób :lol:

Ostatnio zmieniony przez rysio-ochodzki 2010-09-02, 20:51, w całości zmieniany 1 raz
:
Alamo taki z ciebie esteta się zrobił, że chyba ostatnio brałeś korepetycje u Jacykowa :)

Zachęcam wszystkich do samodzielnych eksperymentów (nie tylko tych no wiecie jakich). Cały ten bałagan z 2 Rolkami i wcześniej 2 Pamami ogarnąłem na stole w kuchni przy pomocy 2 rąk i kilku pilników, papieru ściernego, zapalniczki, sosnowej deski, nożyka modelarskiego, podstawowych narzędzi zegarmistrzowskich (od Chińczyka za 20USD) i małego imadełka. Nie budujemy zegarka tylko go strugamy. Nie ma się czego bać, tym bardziej, że cena Emkudżeja jest statystycznie pomijalna. Pan z Wami :razz:

Foch und Ch.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.