Poprzedni temat «» Następny temat
Revolut - sposób na płatności w obcych w walutach
Autor Wiadomość
Thomas666 
Prezes Uncle Bens'a
Król Brązu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 6720
Skąd: 3City
 #106  Wysłany: 2020-01-29, 21:14   

Ja tam się przekonałem... Płacę tym po całej Europie i w jenternetach i jestem zadowolony... A zdjęcie chcieli ode mnie na początku i jeszcze raz jakiś rok temu...
_________________
Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
 
 
halina 
Właściciel Pola Ryżowego
halina


Pies czy kot?: kot
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 2128
Skąd: Kraków
 #107  Wysłany: 2020-01-30, 08:09   

bartq, to głównie zależy, do czego tego Revoluta potrzebujesz. Jak do płatności w paru głównych walutach, to pewnie karta wielowalutowa któregoś polskiego banku styknie, w ciągu ostatniego roku-półtora się tego namnożyło (korelacja z pojawieniem się i szybkim wzrostem popularności Revoluta na pewno przypadkowa :P ).
Jest też (i to chyba dłużej niż Revolut :) ) coś takiego jak Alior Kantor, z kartą wielowalutową obsługującą jakieś multum walut.

Kursy w każdym przypadku nieco gorsze niż Revolut, no ale za tym stoją regularne banki, środki gwarantowane przez BFG i takie tam. Kwestia priorytetów.

A poza tym są jeszcze jakieś wynalazki fintechowe, też oferujące dobre kursy: Curve (to taki agregator kart - podpinasz do tego inne karty, płacisz kartą Curve, ściąga Ci środki z karty "normalnej" podpiętej w aplikacji, przewalutowując w tle, można te karty zmieniać niemal w locie i chyba nawet jakiś czas PO zrobieniu transakcji) czy Twisto (to taka kredytówka, ale limity raczej mizerne, na zegarek może nie starczyć). Twisto na pewno się nie nadaje do wyciągania pieniędzy ze ściany, Curve nie wiem, ale pewnie też nie.
Ostatnio zmieniony przez halina 2020-01-30, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5250
Skąd: Warszawa
 #108  Wysłany: 2020-01-30, 11:53   

Jeszcze jest N26
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14621
Skąd: Warszawa
 #109  Wysłany: 2020-01-30, 16:25   

Ja mam kartę wielowalutową.
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
Szymon 
Klon Ryżowego
PPD


Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 10842
Skąd: Mynsien
 #110  Wysłany: 2020-02-03, 11:38   

machlo napisał/a:
Jeszcze jest N26

pifko


Ano jest. Mam i N26 (jako moje główne konto w Niemczech) i Revoluta. Tyle że N26 gorzej się sprawdza w płatnościach w jakichś dziwnych walutach niż Revolut (którym płacę na wyjazdach w różne zakątki świata). Ale N26 jest sparowane z Transferwise więc jak się chce przelew zrobić to da radę i przez aplikację w telefonie normalnie sie na transferwise przeskakuje.
_________________
"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
 
 
halina 
Właściciel Pola Ryżowego
halina


Pies czy kot?: kot
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 2128
Skąd: Kraków
 #111  Wysłany: 2020-02-03, 12:50   

Szymon, a jak z przelewami na N26? Bo jak się kiedyś interesowałam, to sensowne opcje z Polski to był przelew SEPA i to oczywiście najlepiej z konta walutowego albo Revolut, bo ma darmowe przelewy, no ale kumotr nie chce Revoluta... O ile w ogóle robisz przelewy z Polski na N26.
Ostatnio zmieniony przez halina 2020-02-03, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon 
Klon Ryżowego
PPD


Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 10842
Skąd: Mynsien
 #112  Wysłany: 2020-02-03, 13:13   

halina napisał/a:
Szymon, a jak z przelewami na N26? Bo jak się kiedyś interesowałam, to sensowne opcje z Polski to był przelew SEPA i to oczywiście najlepiej z konta walutowego albo Revolut, bo ma darmowe przelewy, no ale kumotr nie chce Revoluta... O ile w ogóle robisz przelewy z Polski na N26.


Nie robię bo w Polsce nie trzymam kasy w tej chwili żadnej, bo mi niepotrzebna. Kasę do Polski z kolei czasami jak przelewam (jakąś niedużą) to z Revoluta.
Ale podejrzewam SEPA. No i widzę, że teraz SEPA z konta N26 są darmowe do Niemiec i Polski.

Jakby ktoś planował zakładać to się upomnijcie o kod polecenia u mnie ;)
_________________
"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum