Maryśka szyta na miarę
Odpowiedz do tematu

:
Że tak otwartym tekstem zapytam.
Helena z tarczą dalej cicho siedzi?
:twisted:

Blaz
[Usunięty]
:
Helena najwyraźniej ma w weekend wychodne. :twisted: Ale w poniedziałek ją zaatakuję z podwójną mocą! :twisted:

:
...rozumiem, że czarnej sekundy nie było...

:
A widziałeś kiedyś taką w Luminorze? :grin:

:
...widziałeś, nie widziałeś...nie pasuje mi ta biała obwódka jak nic (ale to już wszyscy wiedzą)...

:
Podłączę się do tematu.
Naczytałem się na forum o różnych modyfikacja MM i mnie "wzięło" :wink:
Postanowiłem zmodować troszkę swoją - chodzi o zmianę tarczy na tzw. kanapkę z małą sekundą na 9 i datownikiem.
W sumie jestem laikiem w tych sprawach , ale przy pomocy forum już wiem jak wyciągnąć mechanizm z koperty.
teraz pytanie do szanownych Kumotrów. Czy bez specjalistycznych narzędzi dam radę zdemontować wskazówki i samą tarczę. A co najgorsze werk jest z rezerwą chodu , nigdzie nie znalazłem klasycznej "kanapki" z rezerwą chodu. Czy można zdemontować oś od rezerwy i czy jest to bardzo skomplikowane ? gdzieś czytałem , że można nawiercić tarczę tak aby ośka się schowała , ale jest to precyzyjna robota.

Za wszelkie porady , linki itp. będę wdzięczny

:
azak43, odpuść sobie samodzielną modyfikację , bo po twoim opisie widać że nie masz o tym zielonego pojęcia, ale jak się upierasz to najpierw wklej fotkę tego co masz i tego jak ma wyglądać po modyfikacji.

:
Mam taką:

http://www.jacksontse.com/mm027.html

a chciałbym coś w tym stylu:

http://www.jacksontse.com/mm034.html

:
Niestety to są dwie zupełnie inne tarcze od zupełnie innych werków, nie są ze sobą współ wymienne, inny rozstaw kołków do mocowania, w prosty sposób nie da się tego zrobić.

:
To już wszystko wiadome - daje na luz

:
Dopytam: czy w ogóle jest szansa dostać tarczę do tego zegarka . Ma być gładka i matowa. I wskazówki takie by pasowały do tarczy. Obecna nie widzi mi sie ze względu na strukturę i tzw. połyskliwość :razz: Wskazówki też jakieś takie cieniutkie . :cry:

:
Raczej będzie kłopot.

:
hmm, chodzi o rozstaw kołków do mocowania ?

:
Rozstaw kołków i średnica tarczy.

:
To jest koperta 44 mm tzn. że tarcza ma większą średnicę niż w innych MM ?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.