Wintydż Panerai homar
Odpowiedz do tematu

: Wintydż Panerai homar
Chodził mi po głowie taki wintydż prawdziwy. Stary homar Panerai. Stary wojak, ściuchany życiem. No to wziąłem się do roboty. Zakupiłem u Jacksona kopertę 47mm Radiomir z wypukłym plexi i tarczę. Mechanizm to będzie piękna Mołnia, która czeka na mnie u zegarmistrza, wskazówki też już lecą (trzeba je będzie tylko dopasować do Mołni.

Zacząłem od koperty. Przyszła śliczna i nieskalana ... jak na komunię dla młodej komunistki ;)









Przed przystąpieniem do postarzania trzeba zabezpieczyć gwinty. Koronkę pozostawiłem zakręconą, żeby jej się też dostało, a jednocześnie gwint ocalał.


Najpierw do wora z grysem (choć śruby też są dobre)


Potem pilnik, gruboziarnisty papier ścierny i jesteśmy w połowie drogi




Potem polerujemy. Mają pozostać głębokie rany, zaś drobne trzeba usunąć i wypolerować na lustro i tu nadmienię, że żadna pasta polerska nie zastąpi magicznej szmatki Cape Cod. Jeszcze muszę ją dokupić.




Ze szkiełkiem postępujemy tak samo tylko bez kamieni ;) zabezpieczyć, pilnik, papier ścierny, polerka




Tarcza


No i cała koperta





Co dalej? Uszy są na epoksyd a muszą być wlutowane, gwint w kopercie na koronkę też musi być oblutowany. Tylko na tym poległem. ;)

Foch und Ch.
:
Taką ładną kopertę zepsuł, barbarzyńca ... :twisted: :wink:

:
K...wa! Nie macie litości!

:
Płakałem jak patrzyłem na zdjęcia, okrutny Jakubie :wink: :lol:

:
Szkoda że nie mam spawarki :razz:

Foch und Ch.
:
To jest chore... :!: :shock: :twisted:

:
Co ona Ci zrobiła? :shock:
Jeszcze pasek musisz sponiewierać :grin:

:
:shock: efekt zajefajny...ale co ona tobie winna żeś tak ją sponiewierał :twisted:

:
...no kubama, partia jest z Ciebie dumna

:
Koperta mnie się nawet podobuje, ale szkiełko nie wiem czy aby nie przesada. No i pasek konieczni emusi być inny - prosty, z ładownic czy cuś :!:

:
Pomyślimy i nad odpowiednim paskiem. Coś z wszywana klamrą :)

Foch und Ch.
:
Fajny vintydz bedzie jeszcze tylko molnia z grawerem Roleksa na mostkach i bedzie extra :)

:
Ekstra wyszła ta koperta... Ze szkiełkiem mam jednak te same wątpliwości co Alamo.
I tarcza fajna :) Będzie wypas :)

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
Szkiełko też bym "oszczędził"

Blaz
[Usunięty]
:
Klęknąłem, a potem się przewróciłem. Wstałem, ale znów leżę. Boli. Choć mniej niż tego zegarka. Destruction Derby normalnie. :mrgreen: :mrgreen:

BTW: na pierwszych zdjęciach ta koperta wygląda na przyklapnięty hełm Lorda Vadera. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.