Accutron by Bulova
Odpowiedz do tematu

: Accutron by Bulova
Witajcie.
Juz jakis czas temu dotarl do mnie moj wyszukany i ustrzelony fartem grall czyli Accutron (Bulova) rocznik 1969 Tuning fork- werk elektronicznie stabilizowany kamerton zasilany bateria na 13 kamykach
taki jak na obrazku od Ranfta
Werk ten akurat model to Bulowa 218 D (data) 13 jewels produkowany do 1968 jeden z ostatnich 218 .
Jest to mlodszy brat legendarnego Bulova 214 ktory po ponad 300 letnim marazmie i rzadach mechanicznych byl nowinka techniczna z wyzszej pulki to protoplasta mechanizmow stablizowanych kwarcem (bez balansu) upowszechnionych dzieki japonczykom i pozniej chinczykom.
Opis mojego modelu
Werk 218D 13 jewels
Koperta Stainless Steel opisany patented Bulova nr seryjny kod roku M9
Rozmiar 34 mm bez koronki , koronka na godz 4
Szkielko pleksi
Datownik (na trzeciej)
Tarcza kolor czrny matowy
wskazowki wypelnione subs. swiecaca (swieca) . Wedlug milej Pani z USA indeksy i wskazowki i zank kamertonu (znak firmowy Bulovy) sa z bialego zlota (nie mam jak tego sprawdzic, ale moze byc dla mnie nie ma roznicy czy to stal czy biale zloto )
Sekundnik plynie !!! tak plynnie ze malo ktory mechanik tak potrafi , to z reszta domena konstrukcji mechanizmu - dla mnie to jest wielka zaleta , oderwac wzroku nie moge.
Zegarek Jak sie go pslucha nie tyka :shock: :shock: nic takiego !!
Przystioni kumotrowie i piekne kumy tego tutaj nie zanotujecie zadengo cykcykcykcyk....... tik tak tik tak tik tak (F-uck fuck tez nie ) . Jedyny dzwiek jaki wydaje Accutron to zziiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn i tak non stop (jak jest bardzo cicho slychac w calym pokoju :D nie jest to glosniejsze od cykania molni asiaunitasa czy unitasa ale jest na takiej czestotliwosci ze mozna pociemku z 1,5 metra namierzyc zegarek .
Ta czestotliwosc to 360Hz dzwiek jakby sie porozumiwal z obcymi zombie :D
Dokladnosc werku +/- 2 sek na 24 h na te czasy to byl szok technologiczny i byl traktowany jako Chronometr ,szybko opatentowany werk przez Bulove doczekal sie wypozyczenia odplatnie przez Omege model F-300 (bardzo kultowy poszukiwany model wsrod kolekcjonerow ), wedrowal tez do innych firm ze szwajcarii . Accutrony byly rowniez zegarami pokladowymi w statkach kosmicznych Apollo i towarzyszyly astronautom podczas wielu missji .
Prezydenci USA obdarowywali swoich gosci Bulovami Accutron . Accutron to w pelni amerykanski produkt (bardzo popularny na tamtym rynku) nie ma zadnych zmianek o jego szwajcarskim pochodzeniu .
Fotki








Na koniec chcialbym podziekowac milej Pani ktora sprzedala mi ten zegarek przesylka szla 4 dni z Californi . Mila pani wyslala w kopercie USPS i napisala ze to gift oraz dodala karte z podziekowaniami oraz branzoletke damska z cyrkoniami (ktora posluzyla do legalizacji zakupu :D ) . Ocz`ywiscie nic o tym nie wiedzialem , tym wiksza frajda z zakupu :D
Jak wam sie widzi ???

:
S U P E R - wal się!

:
Rudolf - zaraz padniesz naturalna śmiercią od obucha jak po tę Bulove pojadę :P
Wal się !

:
No Rudolf - przegiąłeś. Wal się !!!

PS. Świetna sztuka !!!

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Rudolfie, wal, wal się po stokroć, piękny i ciekawy czasomierz.

:
Ru.. ru... ru.... dolf...
Prze... prze... prze...z Cie... cie... bie... za.... za.....za... cząłem się ją... ją... jąkać
ze ss...ss..sss....stresu.

Nie... nie...nie... ga...gadam z to... to... bą

Wa....wa....wa.....wa....wa..l się :!:

...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
: Re: Accutron by Bulova
Rudolf, muszę posłuchac tego zziiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ... ciekawe czy w tonacji? ;)
No i nie zapomnij tylko WAL SIĘ!

Foch und Ch.
:
Przed chwila przylozylem do stroika elektronicznego Seiko do gitar elektrycznych i basowych , ale niestety nie lapiej tej czestotliwosci - odbiera ten dzwiek i automatycznie pokazuje bym dostroil struny.
Zmiana daty o 24 jest takze glosne klikniecie .. bardzo specyficzny ten zegarek :D

:
O.O Wujek Rudolf ma chyba scieżki ZUA , żeby takie coś wyłowić wrrrrrr :twisted:
Gratulacje i zazdrość mnie zżera

:
Ja mam zegar 50Hz i nie robi ziiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnn tylko woooommmmwwooooooommmwwwwoooooooommmm xD
Ale zakup super,zamiatasz Rudolf :D

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
normalnie wal się przez trzy pokolenia!

:
przyjm wyrazy nienawiści :twisted:

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
Blaz
[Usunięty]
:
Ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin. :shock: :mrgreen:

:
heheh no w tym zegarku to nie jest kaliber tylko koliber ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnn :)

:
Rudolf jak przy najbliższej okazji nie weźmiesz go i mi nie dasz do obmacania to ci najpierw nogi z d..py powyrywam a potem cię uściskam :twisted:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.