Poprzedni temat «» Następny temat
Amfibia dla Marynarki Wojennej
Autor Wiadomość
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #196  Wysłany: 2013-07-12, 20:06   

.....jak śpiewał jeden z polskich kalibrów "a może tak, a może nie....." cool
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #197  Wysłany: 2013-07-13, 11:10   

Przedstawiam moje nowe nabytki od 9krokodile9:




Wszystkie z oznaczeniami Marynarki Wojennej. Te w górnym rzędzie zakupione po cenach jak w linkowanych wcześniej aukcjach (minus prowizja ebay). Te w dolnym - gratisy w celu wyrobienia sobie opinii o sprzedającym. Pisałem już w poście #109, że wygląda na to, że sprzedający ma/miał rzeczywiście dojście do jakichś magazynów MW. Po wymianie maili z 9krokodile9 i tym, co od niego otrzymałem jestem już tego pewny. Jednocześnie zna się on na zegarkach oraz praktyce ich użytkowania w naszym wojsku i jest na tyle według mnie poważną osobą, że nie ma mowy o tym, że zegarki są nieoryginalne. Dla tych, którzy nie są skłonni opierać się na słowie, proponuję chłodne rozumowanie. Nikt nie kwestionował, że takie zegarki były w naszej Marynarce Wojennej. Wystarczy przeczytać wypowiedzi Aronusa, Jacka., kaido2 i Alamo. Wątpliwości odnosiły się do tego, że wykonanie takiego znakowania od strony technicznej nie jest rzeczą trudną, o ile tylko ma się 1)sprzęt i 2)zegarek. Stąd obawa, że akurat ten egzemplarz może być odpicowanym cywilem. Pozostawmy na boku pierwszy warunek. Zajmijmy się drugim. Też już o tym pisałem. Zdobycie dziś poza magazynami MW tylu egzemplarzy zegarków w rodzajach, jakie tam występowały, z uwagi na nakład koniecznych starań i środków, jest niewiarygodne. Zebranie i jednoczesne wystawienie na sprzedaż tak licznego zestawu nie może być działaniem kogoś przypadkowego czy nawet pierwszego lepszego handlarza. A jeżeli człowiek miał/ma dojście do magazynów z oryginałami, to po co miałby zabawiać się dodatkową „produkcją” falsyfikatów, które sprzedaje po cenie „surowca”?. Przecież niebieska Beczka w świetnym stanie z pudełkiem warta jest i tak co najmniej tyle, ile za swoje chciał sprzedający. Blancpaina oferuje on co prawda, drogo, ale nikt, kto mógłby sobie pozwolić na jego zakup nie zrobi tego bez dokładnego sprawdzenia czego tylko się da (na początek można użyć Googla, na temat Baracudy MW nawet na tym forum był już wątek :-0). Wpływ zaś tej dorabianej sobie takim wysiłkiem legendy na jego decyzję byłby mocno wątpliwy – według mnie ponad racjonalną miarę. Powstaje nawet pytanie, czy dla kupca, zwłaszcza z zagranicy, a tam jest większość tych, którzy mogą sobie pozwolić na kolekcjonowanie Blancpainów, to oznaczenie będzie jakąś wielką wartością dodaną? W necie spotkać można Balncpainy z numerami MW, których właściciele nie wiedzą co te cyferki oznaczają. Liczy się sam zegarek.

Do tego jeszcze jedna sprawa. Oto zdjęcia doczesnych szczątków innego Blancpaina MW, który za czasów swojej świetności wyglądał mniej więcej tak
http://forums.watchuseek....age-370886.html
http://www.watchdeco.com/Compressor_type_2.html

Jak widać zegarek jest zniszczony w sposób na tyle barbarzyński, że wskazuje to na celowe działanie (stalowa koperta pocięta „gumówką”). Tak się w PRL likwidowało zdawane mienie wojskowe. D



Dodatkowo dla ilustracji późniejsza Beczka z „jedynie” zeszlifowanymi numerami. Pod lupą widać jeszcze ich ślady, zaznaczyłem je kółkiem. Jak pisałem, dostałem je za darmo. Zakładacie, że „perfidny dorabiacz oznaczeń” wysłał je naiwnemu forumowiczowi, aby wiarygodniej sprzedawać zegarki jako MW?

_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #198  Wysłany: 2013-07-13, 11:47   

Wintergreen, no i wal się w błocko.

A tak na poważnie to źródełko wygląda na pewne, gratuluję zatem nabytków i nich cieszą.
_________________
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #199  Wysłany: 2013-07-13, 12:43   

Wintergreen, gratuluję i zazdroszczę ;)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #200  Wysłany: 2013-07-13, 12:47   

Jak rozumiem tego Blancpaina dostałeś gratis?Wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało że sam dekielek jest więcej wart niż cała reszta.
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #201  Wysłany: 2013-07-13, 12:50   

Wintergreen napisał/a:

Jak widać zegarek jest zniszczony w sposób na tyle barbarzyński, że wskazuje to na celowe działanie (stalowa koperta pocięta „gumówką”). Tak się w PRL likwidowało zdawane mienie wojskowe. D


Raczej dziecko z pilniczkiem. Gdyby użyto tarczy, przecięła by zegarek na pół w coągu sekundy.

Cytat:
Dodatkowo dla ilustracji późniejsza Beczka z „jedynie” zeszlifowanymi numerami. Pod lupą widać jeszcze ich ślady, zaznaczyłem je kółkiem. Jak pisałem, dostałem je za darmo. Zakładacie, że „perfidny dorabiacz oznaczeń” wysłał je naiwnemu forumowiczowi, aby wiarygodniej sprzedawać zegarki jako MW?


Nie wiem, ale skłaniałbym sie ku takiej tezie cool

Gboo.
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #202  Wysłany: 2013-07-13, 14:25   

Jacek., co by na to powiedział J. Wędrowycz?
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #203  Wysłany: 2013-07-13, 21:09   

Wintergreen napisał/a:
Jacek., co by na to powiedział J. Wędrowycz?


Jak go znam, byłoby to coś tak:
"A pozakładajta se jeszcze kandelabry w tyłkach i za świetliki idżta frugać."
:))

Gburcyfer.
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #204  Wysłany: 2013-07-13, 21:24   

Jacek. napisał/a:
...
"A pozakładajta se jeszcze kandelabry w tyłkach i za świetliki idżta frugać."...


Jak przystało na "plugawego degenerata, bimbrownika i egzorcystę", który doskonale wpisuje się charakter i atmosferę forum ;)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #205  Wysłany: 2013-07-13, 21:27   

Gratuluję zacnego nabytku pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #206  Wysłany: 2013-07-13, 22:00   

Wintergreen nikt nie neguje, że wojsko kupowało zegarki ;)

Ale, ale :D
Przejrzałem jeszcze raz cały temat i mam parę spostrzeżeń.
1. Format oznaczeń na przedstawianych zegarkach. Raz jest czterocyfrowy, innym razem trzycyfrowy, raz z myślnikiem, drugi raz bez.
2. Miejsce umieszczenia numerów cały czas jest różne. '
Armia jest dość sformalizowanym tworem, większość działań opiera się o rozkazy, wytyczne lub instrukcje. Mając to na uwadze i dwie powyższe uwagi można założyć, że niektóre z prezentowanych tutaj amf są radosną twórczością sprzedających ;)

Co do mienia niszczonego za PRL za pomocą "gumówki" - jakoś mi czasowo to nie odpowiada ;)
Patrząc na zakupione przez Ciebie amfy ciśnie mi się na usta stare przysłowie, które każdy kto miał do czynienia z wojskiem słyszał "Ch.... ale jednakowo" :P

PS.
amplituda to też wartość ;)
teza :oops: :oops:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #207  Wysłany: 2013-07-14, 00:35   

wahin, Akurat z tą gumówką to był tylko mój domysł na szybko. Chodziło mi o coś, co mogło wyciąć w kopercie takie ślady jak te widoczne wokół miejsca, gdzie mocowane było szkiełko... Nie ważne przecież jakim narzędziem, liczy się fakt świadomych poważnych uszkodzeń. Bo przecież te nie powstały podczas zwykłego użytkowania...

Co do meritum. Jestem otwarty na dyskusję i choć wierzę sprzedającemu, to bynajmniej nie znaczy to, że zamykam się na wszelki argumenty. Niemniej to co piszesz też da się zakwestionować (oczywiście nothing personal ;) ).

Co do "sformalizowanego tworu".
kaido2 napisał/a:
Z numerowaniem było różnie. Znajomy miał na stanie taką co miała tylko skrót jednostki elektropisem wywaloną a do knigi miał wklepany numer z dekla.


No comments...

Co do różnego formatu napisów. Nie wiem, do których zegarków to twierdzenie odnosisz, bo z tych, które kupiłem (nie gratisów), nie pokazałem jeszcze żadnych oznaczeń. Jedynie co do jednej Amfibii dałem link do aukcji, gdzie są zdjęcia. Pozostałe wygrał kto inny. Oczywiście nie mogę wypowiadać się za wszystkie Amfibie na świecie ;) Ale wróćmy do rzeczy. Rzeczywiście część zegarków, jakie miał 9krokodile9 oznaczona była grawerem (tutaj numer z myślnikiem położony w dolnej części dekla) a część elektropisem (bez myślnika w górnej części dekla). W tym były one też konsekwentne. Ale czy z tego wynika, że to "radosna twórczość"? Przecież przy założeniu, że to on je wykonał, to równie dobrze mógł wszystkie oznaczyć tą samą metodą i zabezpieczyć się przed tego typu pytaniami... To więc nie to....
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2013-07-14, 01:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #208  Wysłany: 2013-07-14, 01:00   

Wintergreen pifko

A teraz pod rozwagę jedno pytanie:
dlaczego tam jest MW, skoro WL i OPK nie znakowało swoich wyrobów?

:D
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #209  Wysłany: 2013-07-14, 01:24   

Nie wiem. A ty wiesz? Z czegoś jednak musiało to wynikać, skoro sam fakt znakowania zegarków MW nie był przez nikogo kwestionowany, odkąd tylko pojawiły się one wśród kolekcjonerów lata temu... Wszystkie one byłyby "radosną twórczością?" - to się przecież kupy nie trzyma... A świadectwa takie jak od kaido2? - ono też potwierdza, że znakowanie było.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #210  Wysłany: 2013-07-14, 02:30   

wahin napisał/a:
Armia jest dość sformalizowanym tworem, większość działań opiera się o rozkazy, wytyczne lub instrukcje.

Mundurówka to się i częściowo zgodzę - byle kaprażyna nie mówiąc o trepach jak miał wenę to nie wypuścił poza biuro przepustek przy 30 stopniowym upale w sorcie zimowym w wełnianym płaszczu i czapce uszance jak nie było jeszcze dnia zmiany sortów albo"pas był za nisko o 1 cm". Ale reszta? Jest jakiś regulamin wiązania sznurówek? Nie ma, a wszyscy i tak wiązali je z tyłu żeby zakryć owijaczem. Jest regulamin korzystania z kibla? Nie ma, a jakoś nikt nie srał po kątach. Pomijam już akceptowane nieformalnie odznaki poszczególnych jednostek. Imo regulamin pisze "oznaczyć", a jak to się zrobiło dawniej to inna kwestia np. tak żeby się dało mimo wszystko coś skręcić - podstawowa rzecz na kompanii to była pilnować swoich rzeczy żeby ci nie zajumali i co jakieś oznaczenia i sygantury temu przeciwdziałały? Pomijam już fakt że mogły być rozkazy dowódcy jednostki po których już nie ma żadnego śladu bo nie musiały być archiwizowane tyle czasu. Nie kojarzę też aby były jakieś odgórne obowiązujące w całej Polsce wytyczne magazynowe - co innego zasady ówczesnej rachunkowości jednostek wojskowych które odpowiadały zasadniczo normalnym zasadom rachunkowości ale już podziały kont czy chociażby instrukcje magazynowe miały być określone na poziomie danej jednostki.
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2013-07-14, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum