Christopher Ward KingFisher Pro C6
Odpowiedz do tematu

Blaz
[Usunięty]
:
Przed miesiącem nowy był dostępny za 300 funtów plus gratis pasek z aligatora za 100 funtów. :mrgreen:

:
o kurde blaszka!
musze tam częsciej zagladać :mrgreen:

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
Blaz
[Usunięty]
:
Ward co miesiąc-dwa daje różne promocje. Obecnie do 31 maja jest zniżka 20 procent na wszystkie sportowe zegarki, w tym chrono. :grin:

:
podobują mi sie te CW! Szkoda że ten damski błekitny diver to kwarcok bo byłyby na wish liście :twisted: :roll:

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
:
pisar napisał/a:


Jest na to sila...kup zegarek z utwardzanym zewnetrznym AR !!


mnie denerwuje każda rysa i wgniotka na zegarku.
Zewnetrzny ar nie podoba mi sie z 2 względów:
- wizualnie - mieni się prawie całą paletą kolorów tęczy (chyba, ze delikatny jak w w Chronometrze) i rysuje się - utwardzany czy nie - to jest tylko powłoka z wszystkimi tego konsekwencjami.
Powłoka AR jest przydatna - niweluje straty światła powstające na granicy 2 ośrodków optycznie czynnych (odbicie światła )

Jednak osobiście uważam, ze bezsensu jest zakładanie szafiru - bo się nie rysuje ...i na to AR.
To kwestia czasu - i się zarysuje - nie ma opcji :cry:
Plusem jest to że można go potem zeszlifować, choć łatwe to nie jest :wink:

Za jakiś czas bedą lepsze powłoki i lepsze szkła (ar powiniem mieć taki sam współczynnik załamania swiatła jak szkło) - wtedy nie wykluczam zakupu.
GrzecH

Ostatnio zmieniony przez GrzecH 2010-05-26, 18:14, w całości zmieniany 1 raz
:
GrzecH napisał/a:
pisar napisał/a:


Jest na to sila...kup zegarek z utwardzanym zewnetrznym AR !!


mnie denerwuje każda rysa i wgniotka na zegarku.
Zewnetrzny ar nie podoba mi sie z 2 względów:
- wizualnie - mieni się prawie całą paletą kolorów tęczy (chyba, ze delikatny jak w w Chronometrze) i rysuje się - utwardzany czy nie - to jest tylko powłoka z wszystkimi tego konsekwencjami.
Powłoka AR jest przydatna - niweluje straty światła powstające na granicy 2 ośrodków optycznie czynnych (odbicie światła )

Jednak osobiście uważam, ze bezsensu jest zakładanie szafiru - bo się nie rysuje ...i na to AR.
To kwestia czasu - i się zarysuje - nie ma opcji :cry:
Plusem jest to że można go potem zeszlifować, choć łatwe to nie jest :wink:

Za jakiś czas bedą lepsze powłoki i lepsze szkła (ar powiniem mieć taki sam współczynnik załamania swiatła jak szkło) - wtedy nie wykluczam zakupu.
GrzecH


Hmmm masz racje ale musze sie niezgodzic czesciowo : )
Sa antyreflexy ktore sie nie mienia cala paleta barw tylko na fajny lekko niebieskawy kolorek.
Co do rysowania to tez sa utwardzane ktore sie nie rysuja od codziennego uzytkowania...nie mam wielkiego doswiadczenia i nie mialem zbyt wielu takich zegarkow ale mialem w reku zegarek katowany przez dwa lata codziennie (nie zlazil z reki nawet do pracy fizycznej) i nie widzialem ani sladu starcia antyreflexu.Nie wiem czy to dobry wynik czy nie ale np. znajomek mial Omege ktora miala slady na powloce AR od samego noszenia koszul i zwyczajnych ciuchow.
Mozliwe ze za kilka lat sie jednak zarysuje...poki co byl jak nowy...przy zalozeniu ze wytrzyma jeszcze drugie tyle lub wiecej (co niewykluczone) to chyba dobry wynik zwlaszcza ze mozna jak mowisz pozniej spolerowac lub zwyczajnie wymienic szkielko na nowe z nowa powloka.

To tylko moje subiektywne zdanie...ale ja tam nosze glownie jeden zegarek wiec jest dla mnie ok raz na kilka lat nawet zmienic szkielko na nowe w razie potrzeby.

: )

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Blaz
[Usunięty]
:
Dziękuję kumotrom za wykład. :wink:
Ward ma utwardzany antyrefleks. Przyjrzałem się dziś szkiełku z bliska. Nie zauważyłem żadnego ubytku. Przypomnę, że mój KingFisher ma już prawie 3 lata i pierwszy właściciel mówił, że był użytkowany praktycznie codziennie. :wink:

:
Blaz a czy wiesz moze jak twardy jest antyreflex (w skali HV) w Twoim Christopherze?
Pewnie malo ktory producent podaje takie dane ale moze wiesz...a to juz bylby punkt odniesienia jakis i ciekawostka : )

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Blaz
[Usunięty]
:
Niestety szukałem i nie mogę takich danych znaleźć, ale za to wiem już, że KingFisher ma utwardzany wewnętrzny AR. :wink:

:
Blaz napisał/a:
Niestety szukałem i nie mogę takich danych znaleźć, ale za to wiem już, że KingFisher ma utwardzany wewnętrzny AR. :wink:


Utwradzany wewnetrzny ?! Ciekawe po co utwardzac cos co jest niemozliwe do zarysowania...

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Blaz
[Usunięty]
:
To już trzeba się o to Warda pytać, bo we wszystkich modelach używa AR utwardzanego. :wink:

Darecki
[Usunięty]
:
Pomarańczowy Ward za 80 funciaków.

http://www.christopherwar...ce/c6sosi.html#

Blaz
[Usunięty]
:
Plus 10 funtów wysyłka. :wink:

W ogóle u Warda lipiec miesiącem wyprzedaży, więc warto śledzić ich ofertę. :wink:

:
Tyle tylko że "This product is currently out of stock"

Darecki
[Usunięty]
:
Ja pitole 10min temu był In Stock :twisted: :cool:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.