SEA GULL M185S
Odpowiedz do tematu

: SEA GULL M185S
Czcigodne Kumotry,

Mam zaszczyt przedstawić Sea Gull model M185S.



Model z chińskimi dniami tygodnia chodzil za mną od dawna, wiec wiele się nie zastanawiałem dokonując zakupu na Taobao ;)



Cała procedura trwała około miesiaca.

Z tego co ustaliłem, jest to model z roku 2008. Koperta jest identyczna jak w posiadanym już przeze mnie modelu M186S, tak samo jak sygnowana grawerniczo koronka.



Zegarek na wewnętrzny rynek chiński różni się dodatkami - przyszedł w podłużnym, sporej wielkości sztywnym etui, oraz firmowej torbie w której znajdowały się gwarancja i instrukcja. Bez dodatkowych gadżetów w stylu jednwabnej torebeczki.



Dodatkowa róznica to pasek - jest przeciętnej jakości, niewątpliwie skórzany, ale identyczny co dołączane do zegark Samson Watch - nawet faktura odciśnięta na nim jest identyczna, wiem bo porównywałem :lol:



Zegarek ma idealne wymiary garniturowe : 38 mm średnicy bez koronki i 43 mm z koronką, grubość 10 mm + szkło sferyczne które ma wysokość maksymalną ok. 3 mm.



Koperta ze stali 316L, polerowanej. Wykonana bardzo starannie, nie ma tu niedoróbek w miejscach niewidocznych jak w przypadku tańszych egzemplarzy - dokłdnie wykończone są wszystkie krawędzie wewnętrzne.



Dekiel jest zakręcany na 6 śrub i przylega idealnie do koperty - w szczelinę nie wciśnie się nawet włos z mojej łapy ;) ...



Mechanizm to znany doskonale ST-16 w wersji z podwójnym datownikiem. Ten niezawodny klon Miyoty napędza w swych wielu odmiananach większość chińskich zegarków klasy średniej i niższej. Jest produkowany w róznych wersjach przez chyba każdego chinskiego producenta.



Sea Gull jest ładnie, choć monotonnie, zdobiony przez paski genewskie wykonane za pomocą szlifu szanghajskiego - o tym typowo chińskim stylu zdobienia pisałem już u nas. Koła są polerowane.



Ustawianie typowe : koronka o dwóch skokach, w pierwszym ustawia się datownik - w górę dzień tygodnia, w dół dzień miesiąca.

To co wyróznia ten model - to pięknie i wielorako zdobiona tarcza.



Część jest giliszowana, część tłoczona - napisy oraz okna datowników są uwypuklone, środek tarczy zagłebiony, podobnie jak wąski ring oddzielajacy indeksy godzinowe od minutowych. Same indeksy naniesione są na frezowanej powierzchni. Całość ma odcień kości słoniowej.





Ogólna konkluzja : za około 300 zł otrzymujemy wysokiej jakości zegarek z mechanizmem automatycznym, nietuzinkowy i brdzo żado spotykany nie tylko w Polsce, ale i w Europie.


:
Malusi on, ale i tak szczerze nienawidzę!

:
Gratulacje. Jeszcze raz napisze ze piekny zegarek no i chce go :lol:

:
...no i podoba mi się to

:
Ogólne wrażenie jednoznacznie każe mi go porównywać z moim buranem sibirem choć to są bardzo różne zegarki w szczegółach.
nie biorąc pod uwagę paska pasuje mi w nim wszystko i na pewno bym się z nim zaprzyjaźnił!
Gratulacje Alamo! to baaardzo dobry wybór i nietuzinkowy :grin:

a poza tym - wal się :mrgreen:

:
podoba mi się :mrgreen: gratulacje

:
Jak dla mnie bomba! Klasyka (na którą ostatnio choruję) z odrobiną ekstrawagancji - chińskie krzaczki :D

:
Dziękuję za szczere wyrazy nienawiści i życzę wzajemnego walenia się :lol: ;)

Mechanizm jak można było przypuszczać chodzi idealnie, odchyłka od wczoraj wynosi ZERO.

sagvartok
[Usunięty]
:
Chińskie krzaki z dniami tygodnia nadaja mu charakteru. Gratulacje!

:
Chiński kalendarz, bezcenne.

A po za tym powiem jak Kadarius, wal się :razz: :wink: :lol:

:
Nawet byłby fajny, gdyby nie to że data zjadła mu pół szóstki... :wink:

A na poważnie to zarąbisty - IHY !

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Warto też zauważyć, że mam ustawioną poprawną datę i dzień tygodnia to rzeczywiście czwartek :lol: ...

sagvartok
[Usunięty]
:
Był czwartek, jest sobota - prawidłowo. :)

:
Piękny jest, niebieskie wskazówki i biała tarcza strasznie mi się podobają :) No i ta tarcza...

Super Podpis Bulwo
:
Fajny Ci on ... fajny.
Gratulacje...

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.